Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Urzędnicy zaopiniowali wnioski do planu dla Przylasku Rusieckiego

Piotr Drabik
Na obszarze ponad 344 ha są akweny po wyrobiskach żwiru
Na obszarze ponad 344 ha są akweny po wyrobiskach żwiru UMK
Nowa Huta. Coraz bliżej uchwalenia nowego planu miejscowego - będącego częścią „Nowej Huty Przyszłości”. Magistrat rozpatrzył właśnie wnioski składane przez mieszkańców i właścicieli gruntów. Jednak większość z nich nie została uwzględniona.

Na trzynaście złożonych wniosków, urzędnicy odrzucili połowę. Wśród nich znalazły się uwagi dotyczące przebiegającej na granicy planu linii kolejowej Mydliniki-Podłęże.

Zdaniem wnioskodawcy, miasto powinno ograniczyć możliwość zabudowy w bliskim sąsiedztwie torów, ze względu na hałas i drgania. Magistrat nie widzi jednak potrzeby dodatkowych zabezpieczeń. Odpowiadają, że oznaczenie terenów jest zgodne ze studium uwarunkowania, a wyznaczona 10-metrowa linia braku zabudowy od granicy obszaru kolejowego jest wystarczająca.

Urzędnicy odrzucili również wniosek o umiejscowienie na działce parkowej w okolicy ulicy Branickiej cmentarza dla zwierząt. Teren ten ma zostać przeznaczony na obiekty rekreacyjne. Wśród odrzuconych wniosków znalazły się również prośby o zwiększenie procentu zieleni na działkach parkowych do 90 proc. (obecnie ten wskaźnik jest mniejszy o 20-30 proc.) oraz zakaz odwiertów wód termalnych.

Zaktualizowany plan miejscowy dla Przylasku Rusieckiego, jest częścią projektu Nowa Huta Przyszłości. Na obszarze ponad 344 ha, obejmującym akweny po byłych wyrobiskach żwiru, mają powstać kompleks rekreacyjny. Ma się na niego składać park wodny z ośrodkiem geotermalnym, centrum sportu czy obiekty usługowe. W projekcie nowego planu miejscowego znajdują się również działki budowlane, zlokalizowane głównie w okolicy ulicy Branickiej czy Tatrakowej.

Obecnie trwają prace nad uchwaleniem dwóch pozostałych planów miejscowych Nowej Huty Przyszłości - Igołomska Północ i Południe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski