Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Bostonie o Krakowie

KM
Stany Zjednoczone nie mają monopolu na biotechnologię - mówił dr Philip A. Sharp podczas tegorocznych targów Bio International Convention w Bostonie. Na tych największych na świecie targach biotechnologicznych Polska reprezentowana była przez Jagiellońskie Centrum Innowacji, spółkę administrującą Klastrem LifeScience Kraków.

Licznie zgłaszały się do nas firmy pragnące nawiązać współpracę z polskimi partnerami biznesowymi - opowiada Kazimierz Murzyn

Przedstawiciele polskiej delegacji podczas trzech dni targowych odbyli ponad 300 spotkań biznesowych. Nasze stoisko odwiedzali głównie przedstawiciele firm farmaceutycznych, biotechnologicznych oraz firm konsultingowych i prawniczych zainteresowanych zarządzaniem patentami. Delegacja, w skład której weszli: Paweł Błachno, prezes Zarządu Jagiellońskiego Centrum Innowacji Sp. z o.o. - spółki zarządzającej Parkiem LifeScience w Krakowie, prof. Adam Dubin z Wydziału Biotechnologii UJ oraz Kazimierz Murzyn, dyrektor Klastra LifeScience Kraków, nawiązała kontakty z zagranicznymi firmami zainteresowanymi współpracą oraz podmiotami poszukującymi dystrybutorów swoich produktów w Polsce, na Ukrainie, a nawet na terenie całej Europy.
- Licznie zgłaszały się do nas firmy pragnące nawiązać współpracę z polskimi partnerami biznesowymi. Kilkanaście zapytań, głównie z Chin, Indii, USA i Izraela to znakomita informacja dla polskich przedsiębiorców - opowiada Kazimierz Murzyn. - Szczególnie interesująca jest oferta dystrybucji produktów chińskiej medycyny naturalnej w Polsce, a także chęć nawiązania współpracy wyrażona przez izraelskiego producenta plazmy ludzkiej. Staniemy na wysokości zadania i zainteresowane taką współpracą firmy skontaktujemy z zagranicznymi partnerami. Teraz czekamy na oferty od rodzimych podmiotów - dodaje.
Swoje propozycje na targach w Bostonie zaprezentowało ponad 1900 wystawców z całego świata, a odwiedziło ją ponad 20 000 uczestników. Inwestorzy zapoznali się na nich z najnowszymi osiągnięciami w biotechnologii i możliwościami ich zastosowania w przemyśle. Polska ekspozycja prezentowała głównie ofertę powstającego w Krakowie, w okolicach III Kampusu UJ, Parku LifeScience, w którym udostępnione zostaną wysokiej klasy laboratoria mające służyć komercyjnym badaniom w zakresie biotechnologii, biomedycyny, chemii, biochemii, farmakologii, biofizyki, fizyki. Skierowana była do firm biotechnologicznych i koncernów farmakologicznych prowadzących w skali globalnej kosztowne badania rozwojowe. Ponadto delegacja polska promowała potencjał naukowy i innowacyjny Krakowa i regionu Małopolski.
Nic dziwnego, bo przecież potencjał rynkowy w obszarze LifeScience w Krakowie jest niemały: - 13 spośród 30 najczęściej cytowanych polskich naukowców w obszarze LifeScience jest związanych z Krakowem (8 z UJ) - ponad 3700 osób pracuje naukowo w Krakowie w obszarze LifeScience, w tym 615 profesorów, 2215 osób ze stopniem naukowym doktora - ponad 16 000 osób studiuje w Krakowie nauki należące do obszaru LifeScience. W Bostonie zachęcano także biznesmenów związanych z sektorem LifeScience do budowania w Małopolsce centrów badawczo-rozwojowych i inwestowania w lokalne przedsięwzięcia.
(KM)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski