W Brzezince będą gościli najlepsi sołtysi z całej Małopolski

W Brzezince będą gościli najlepsi sołtysi z całej Małopolski

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Jan Szczepański w środku, podczas ubiegłorocznej gali konkursu na najlepszego sołtysa Małopolski
1/2
przejdź do galerii

Jan Szczepański w środku, podczas ubiegłorocznej gali konkursu na najlepszego sołtysa Małopolski ©Fot. UMWM

Zbliża się finał konkursu Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego 2017. Kandydaci, którzy przeszli weryfikację spotkają się 4 sierpnia w Brzezince, gdzie mieszka Jan Szczepański, który wygrał ubiegłoroczny konkurs i zgodnie z zasadami w jego miejscowości będzie najbliższy finał.
Konkurs na najlepszego sołtysa Małopolski organizuje Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów wspólnie z Województwem Małopolskim. O zwycięstwie w konkursie decyduje ocena pracy sołtysa, w tym: inwestycje zrealizowane w sołectwie z inicjatywy sołtysa, współpraca z samorządem gminnym i mieszkańcami oraz inicjatywy lokalne podjęte i realizowane przez sołtysa projekty społeczne, kulturalne i promujące sołectwa i gminy.

Organizatorzy konkursu pytani o to, w czym tkwi siła sołtysów. Podkreślali, że to sołtysi są najbliżej spraw i problemów ludzkich, najlepiej je czują i rozumieją i potrafią umiejętnie zachęcać do współpracy zarówno sąsiadów, jak i przedstawicieli władz gminy.

Tegoroczny finał konkursu w Brzezince 4 sierpnia rozpocznie o godz. 14 msza św. w Kaplicy św. Maksymiliana Marii Kolbego w Brzezince. Natomiast o godz. 15.30 zaplanowano oficjalne rozpoczęcie imprezy i ogłoszenie wyników konkursu na najlepszego sołtysa oraz wręczenie nagród.

Potem będzie występ zespołu "Jarosze" z Brzezinki, a wieczorem o godz. 19.30 koncert Mateusza Mijala, natomiast od godz. 20.30 zabawa taneczna z zespołem Amber. Podczas święta sołtysów będą również stoiska promocyjne, regionalne specjały, warsztaty i konkursy.


ZOBACZ KONIECZNIE:FLESZ: Powstanie polskie TGV? W 3 godziny z Gdańska do Krakowa

Źródło: vivi24


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo