W czołówce

FIL
Poprzedzające dzień startu obfite opady deszczu zamieniły trasę w błotniste podbiegi i bardzo trudne, rozmokłe zjazdy. Te ostatnie były przyczyną wielu defektów i wywrotek. Obyło się na szczęście bez groźnych kontuzji. Pecha miał lider klasyfikacji elity Andrzej Kaiser (LKS Optex Scott Opoczno), który po złapaniu dwóch gum wycofał się z rywalizacji na 3. okrążeniu (nadal jednak prowadzi po 6 edycjach). Wyścig wygrał Radosław Rękawek (LKS Optex Scott Opoczno) i jest drugi w "generalce".

W Rajczy odbyła sie 6. edycja IV Wielkiej Nagrody MTB Beskidy-Żywiec 2001. Startowało 251 kolarzy górskich.
 Z krakowian najlepiej spisał się Jerzy Mróz (ASK Cracovia-Construction), który zajął drugie miejsce wśród mastersów do 41 lat. Do zwycięzcy Krzysztofa Gierczaka (Przemyśl, nie stowarzyszony) stracił 36 s. Startowało 17 zawodników. Po 6 edycjach Mróz jest czwarty - 80 pkt. Prowadzi Mariusz Głowacki (Nowy Sącz) - 136 pkt. W elicie kobiet nielicencjonowanych Agnieszka Natkaniec (Kraków) była trzecia, a wygrała Sarka Langrova (Ostrawa).
 Siódma, ostatnia edycja zawodów odbędzie się w najbliższą sobotę w Szczyrku.