W drodze do Singapuru

Agnieszka Bialik
Tenis. Agnieszka Radwańska oddała tylko dwa gemy Chince Qiang Wang - 6:1, 6:1 - i jest już w ćwierćfinale turnieju WTA w chińskim Tiencinie (pula nagród 426 750 dol.). Krakowianka cały czas walczy o udział w kończącym sezon WTA Finals w Singapurze.

Kolejną tenisistką, która zakwalifikowała się do singapurskiej „8” jest Petra Kvitova. Oprócz niej w Masters zobaczymy: Marię Szarapową, Simonę Halep i Garbine Muguruzę. O pozostałe cztery miejsca stara się jeszcze kilkanaście tenisistek. Turniej rozpocznie się 26 października, wielką nieobecną będzie Serena Williams, która zakończyła już sezon.

W Tiencinie, po nieoczekiwanym odpadnięciu Flavii Pennetty, Agnieszka jest najwyżej rozstawioną zawodniczką w drabince. W dwóch meczach straciła tylko... trzy gemy.

Wczoraj w pierwszej, trwającej zaledwie 26 minut partii, Chinka Wang próbowała ryzykować, posyłając mocne piłki przy samych liniach, ale zbyt często popełniała niewymuszone błędy. Przy niezłej dyspozycji serwisowej, krakowiance wystarczyły dwa breaki, by bez większego wysiłki wygrać tego seta. W drugiej partii rywalka wygrała pierwszego gema, ale od tego momentu dominowała nasza tenisistka. Mecz zakończył się po 57 minutach.

Rywalką rozstawionej w Tiencinie z „dwójką” Radwańskiej w ćwierćfinale będzie Rosjanka Jelizawieta Kuliczkowa, która w czwartek pokonała rodaczkę Jewgieniję Rodinę 6:2, 7:5. W przypadku wygranej krakowianka w półfinale zmierzy się z lepszą z pary Timea Babos - Karolina Pliskova (nr 3).