MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W jakim banku najlepiej założyć konto firmowe? Ranking kont firmowych 2022

Łukasz Grochulski
Chcesz założyć firmę lub jesteś już przedsiębiorcą i szukasz najlepszych warunków dla rachunku bankowego? Sprawdź ranking kont firmowych na rok 2022. W zestawieniu zwróciliśmy uwagę na różne kryteria, takie jak m.in. opłaty czy aktualne promocje. Dowiedz się, w której instytucji finansowej najlepiej otworzyć rachunek dla Twojej firmy.

Konto Godne Polecenia Santander – 1400 zł premii i usługi internetowe

Ostatnie miejsce na podium zajmuje Konto Godne Polecenia w promocji (oferta ważna do 30.11.2022 roku). Warunki promocyjne obejmują bezterminowe 0 zł za prowadzenie i przelewy internetowe w PLN oraz 10 przelewów natychmiastowych Bluecash, transakcje w formie polecenia wypłaty w EUR, przelewy do ZUS i US oraz realizacje poleceń zapłaty i zleceń stałych. Dodatkowo nic nie zapłacimy za wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie oraz kartę przy wyrażeniu zgód marketingowych.

Do tego mamy szansę na otrzymanie do 1 400 zł premii. Pierwsze 900 zł zyskamy w ramach zwrotu za transakcje kartą płatniczą. W tym przypadku wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych oraz wykonywanie przelewów z tego konta do ZUS na min. 200 zł do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostały zrealizowane transakcje bezgotówkowe kartą. Resztę premii otrzymamy za podpisanie umowy o kredyt, leasing lub pożyczkę leasingową. Tutaj należy spełnić takie same warunki jak dla bonusu o wartości 900 zł i dodatkowo utrzymać umowę w dniu wypłaty nagrody.

W ramach prowadzonego rachunku dostajemy ponadto dostęp do szeregu usług w bankowości internetowej, które ułatwiają prowadzenie własnej działalności. Mowa tu m.in. o eKsięgowości, eFaktoringu, eUmowach czy eWindykacji.

Konto Przekorzystne Biznes w Pekao – darmowy rachunek dla firm

Drugie miejsce w rankingu zajmuje Bank Pekao z Kontem Przekorzystnym Biznes. W ramach promocji (która trwa do 28.02.2022 r.) możemy otworzyć rachunek bez kosztów za jego prowadzenie z opcją uzyskania premii do nawet 2 000 zł. Za płatności kartą otrzymamy maksymalnie 600 zł zwrotu. Tyle samo maksymalnie dostaniemy też za podpisanie umowy o terminal płatniczy POS i transakcje z niego na kwotę min. 500 zł. Dodatkowo jednorazowo mamy szansę zyskać 800 zł za skorzystanie z kredytu/pożyczki z gwarancją, leasingu czy faktoringu.

Wcześniej wspomniany terminal płatniczy jest mobilny, a dzierżawa pierwszego takiego urządzenia kosztuje 0 zł przez dwa lata. Co więcej, bank nie pobierze prowizji rozliczeniowej przez pierwsze 5 miesięcy lub do kwoty obrotu wynoszącej 42 000 zł. Jeśli już w ramach działalności akceptujemy karty płatnicze, terminal będzie kosztował 1 zł miesięcznie przez pierwsze 24 miesiące.

Ponadto Pekao oferuje dostęp do Księgowości z Żubrem. To dedykowana platforma internetowa, która umożliwia wystawianie faktur czy łatwe rozliczanie się z fiskusem. W jej ramach możemy także prognozować przychody firmy czy korzystać ze wsparcia profesjonalnych księgowych.

Mój Biznes w Banku Millennium – najlepsze konto dla jednoosobowych działalności gospodarczych

Zwycięzcą najnowszego rankingu kont firmowych jest Bank Millennium ze swoją ofertą Konta Mój Biznes w promocji. Jeśli zdecydujemy się na otwarcie rachunku do 31.12.2022 roku, mamy szansę zyskać nawet 2 000 zł pod warunkiem aktywacji konta za pośrednictwem aplikacji mobilnej oraz zapewnieniu miesięcznych wpływów na kwotę min. 3 000 zł przez 4 kolejne miesiące. Premia obejmuje zwrot 4%(do 100 zł na miesiąc) składki ZUS oraz kosztów paliwa przy płatności kartą. W ramach promocji otrzymamy także 400 zł za podpisanie umowy o terminal płatniczy i przy zapewnieniu wpływów na kwotę min. 1 000 do końca lutego 2023 roku. Po 400 zł premii dostaniemy też za podpisanie umowy leasingu na kwotę min. 30 000 zł do końca stycznia 2023 r. oraz za wzięcie kredytu firmowego o wartości 30 000 zł do końca lipca 2023 r.

To jednak nie wszystko, ponieważ Konto Mój Biznes umożliwia darmowe prowadzenie rachunku w PLN oraz dodatkowych w GBP, EUR, CHF, USD przez pierwsze dwa lata, ponadto bez opłat za kartę kredytową Millennium Visa Business. Po upływie 24 miesięcy nie musimy płacić za konto w PLN, jeśli zapewnimy przynajmniej raz w miesiącu wpływy zewnętrzne na kwotę min. 1 000 zł lub wykonamy tylko jeden przelew do ZUS/US. W innym wypadku opłata za prowadzenie rachunku wynosi 20 zł miesięcznie. Wcześniej wspomniane konto walutowe po 24 miesiącach będzie kosztowało 15 zł za miesiąc.

Dodatkowo w ramach oferty banku otrzymujemy 20 przelewów internetowych za darmo miesięcznie oraz wypłaty gotówki z bankomatów Millennium i przelewy online do ZUS/US za 0 zł. Dla innych niż JDG form działalności instytucja proponuje konto Biznes, gdzie w ramach promocji opłata za jego prowadzenie to tylko 9 zł miesięcznie, a także 0 zł za rachunki walutowe oraz kartę przez pierwsze 2 lata.

mBank – firmowe konto z pakietem narzędzi dla firm

Tuż za podium znajduje się mBank, z promocyjnym kontem firmowym. Korzyści obejmują brak kosztów za otwarcie i prowadzenie rachunku w PLN, przelewy krajowe w PLN oraz w EUR do krajów UE, Islandii, Norwegii i Szwajcarii. Dodatkowo nic nie zapłacimy za kartę debetową oraz korzystanie z bankomatów mBank, Planet Cash, Euronet, Santander i wpłatomatów mBank, Planet Cash, Cashline czy Euronet. Promocyjne warunki obowiązują przez pierwsze dwa lata, a sama oferta ważna jest do 30.11.2022 r.

Ponadto w ramach konta mamy możliwość skorzystania m.in. z programu do zarządzania fakturami (mOrganizer finansów), uruchomienia do 5 rachunków pomocniczych za 0 zł przez 24 miesiące oraz 10 bezpłatnych przelewów internetowych w PLN i darmową kartę debetową. Co więcej, mBank proponuje otwarcie konta walutowego bez opłat za prowadzenie i kartę do niego przez cały okres jej ważności.

iKonto Biznes w Alior Bank

Innym rachunkiem, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę, jest iKonto Biznes przeznaczone dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. W ramach oferty banku nie płacimy za jego prowadzenie. Darmowe jest także korzystanie z bankomatów zlokalizowanych w oddziałach Alior, a także pierwsze wypłaty w miesiącu z urządzeń sieci Planet Cash i Euronet. Kolejne operacje kosztują jednorazowo 5 zł. Dodatkowo jeśli spełnimy warunek wykonania min. 4 transakcji miesięcznie, bezpłatna będzie także karta podpięta do konta. W innym wypadku opłata za jej prowadzenie wynosi 8 zł. Istnieje jednak jeszcze inny sposób na darmową debetówkę, jeśli zdecydujemy się na model Mastercard z Plusem. Wtedy w ramach promocji nie zapłacimy za nią aż do końca czerwca 2023 r. Oczywiście przelewy internetowe przelewy krajowe, SEPA oraz te do ZUS/US są darmowe.

Alior Bank przygotował dodatkowe bonusy za aktywność. W sumie możemy otrzymać do 1 500 zł. Jak to zrobić? Za konkretne działania dostajemy określone premie:

  • 20 zł za przelew do ZUS/US (na kwotę min. 500 zł);
  • 10 zł za przelew SEPA (na kwotę min. 100 EUR);
  • 25 zł za transakcje kartą (na min. 2 000 zł w miesiącu);
  • 10 zł za korzystanie z oferty kas fiskalnych (jeśli na rachunek wpłynie bonusowy przelew z PCKF na kwotę 100 zł);
  • 25 zł za transakcje walutowe (operacje na łączną kwotę min. 5 000 jednostek waluty obcej);
  • 15 zł za przelew zagraniczny (min. trzy przelewy zagraniczne lub przelewy w walucie obcej w kraju);
  • do 20 zł za średniomiesięczne saldo na rachunku (najwyższa kwota za wartość od 100 000,01 zł).

Premia wypłacana jest pod warunkiem wykonania minimum 4 transakcji kartą w miesiącu, nie dotyczy to jednak pierwszego miesiąca uczestnictwa w promocji.

Jeśli chodzi o wcześniej wspomnianą kartę Debetową Mastercard z Plusem, ona także jest objęta promocją. W trakcie korzystania z niej można otrzymać do 900 zł zwrotu za zakupy na stacjach paliw do końca 2022 roku. Dodatkowo dostaniemy 10% zniżki na wynajem sprzętu elektronicznego w RentUp by WeSub. Alior właścicielom promocyjnego konta umożliwia też otwarcie lokaty na nowe środki (4% w skali roku na 5 miesięcy) oraz rachunku lokacyjnego 0,2%.

Crédit Agricole – Konto Solista Biznes

Bank umożliwia korzystanie z rachunku i karty za darmo, jeśli wykonamy min. 1 przelew do ZUS lub zapewnimy wpływy na kwotę przynajmniej 2 000 zł miesięcznie. Inaczej opłata wyniesie kolejno 10 i 7 zł. Konto Solista Biznes to także 0 zł za zlecenia stałe, przelewy między rachunkami w ramach konta oraz wpłaty we wpłatomatach umieszczonych w placówkach. Nieco gorzej wypada kwestia wypłat z bankomatów. Nic nie zapłacimy tylko za korzystanie z urządzeń Santander oraz tych umieszczonych w placówkach. W pozostałych bankomatach w Polsce i zagranicznych przy wypłacie w EUR na terenie EOG opłata wynosi 3% (min. 5). W innych przypadkach koszt operacji to 4% (min. 10 zł).

Należy jednak wiedzieć, że Crédit Agricole przygotował specjalną ofertę, ważną do 31.12.2022 r. Jeśli założymy konto przez aplikację do tego czasu, nic nie zapłacimy za prowadzenie konta i przelewy Elixir w CA24 eBank i CA24 Mobile przez pierwsze 12 miesięcy. Dodatkowo możemy zyskać do 1 700 premii. Aby otrzymać maksymalny bonus, należy zapewnić wpływy na przynajmniej 3 000 zł przez pierwsze pół roku, wpłatę min. 300 zł do końca następnego miesiąca po aktywacji rachunku, podpisać umowę o terminal płatniczy i zapewnić wpływy z transakcji na min. 500 przez pierwsze 3 miesiące oraz skorzystać z oferty kredytowej.

Konto firmowe w PKO BP

Ostatnią godną uwagi propozycją w rankingu kont firmowych 2022 jest rachunek w PKO BP. Jego prowadzenie może być darmowe przez pierwsze 6 miesięcy, gdy prowadzimy firmę krócej niż rok. W innym wypadku i po upływie tego czasu należy zapewnić miesięczne wpływy na kwotę min. 2 000 zł. Jeśli nie spełnimy tego warunku, koszt prowadzenia konta jest stosunkowo wysoki i wynosi 12 zł na miesiąc. Karta debetowa do konta z funkcją wielowalutową kosztuje 10 zł miesięcznie. Można uniknąć opłaty pod warunkiem wykonania min. 5 transakcji w okresie rozliczeniowym.

W ramach konta otrzymujemy darmowe 10 pierwszych przelewów krajowych i SEPA zleconych w serwisie iPKO. Każda taka kolejna transakcja to koszt 1 zł (ważne: tego rodzaju operacje wykonywane za pośrednictwem aplikacji mobilnej są bezpłatne). PKO BP umożliwia otwarcie rachunku pomocniczego w dowolnej walucie. Przy wpływach na kwotę min. 2 000 zł jest darmowy (inaczej opłata wynosi 12 zł miesięcznie, czyli tyle samo, ile za konto podstawowe). Wypłaty z bankomatów są bezpłatne tylko przy korzystaniu z urządzeń PKO BP.

Bank oferuje ponadto terminal płatniczy instalowany w naszym telefonie. Najem terminala nic nie kosztuje przez pierwsze 5 miesięcy. Dodatkowo bank nie pobierze prowizji za płatności kartą Visa i Mastercard do łącznej kwoty obrotu wynoszącej 42 000 zł we wcześniej wspomnianym okresie. Właściciele kont firmowych w PKO otrzymują także dostęp do e-Księgowości, kantoru internetowego oraz usługi finansowania faktur.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W jakim banku najlepiej założyć konto firmowe? Ranking kont firmowych 2022 - Strefa Biznesu

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski