W Lidze Europy została nam tylko Legia [WIDEO]

(krzyk)
Piłka nożna. Legia jest w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Europy. Ale tylko ona. Zawiodły zespoły Jagiellonii Białystok i Śląska Wrocław.

Warszawianie bardzo szybko pozbawili złudzeń piłkarzy FC Botosani, wygrywając 3:0. Najpierw, już w 7. min trafił do siatki Guilherme, a następnie w 38. min Nemanja Nikolić z rzutu karnego.

Jagiellonia i Śląsk poza europejskimi pucharami. Legia bez problemów w III rundzie el. LE (lektor)

Źródło: Press Focus

Nie wiedzieć z jakiego powodu sędzia oszczędził Florina Acsinte, nie karząc go nawet żółtą kartką, mimo że Rumun faulował Nikolicia w polu karnym, gdy gracz wicemistrza Polski był w sytuacji sam na sam z bramkarzem Plamenem Ilievem.

Legioniści, którzy w pierwszym meczu na własnym boisku wygrali 1:0, już w przerwie mogli fetować sukces. Przewagę udokumentowali trzecim golem Aleksandara Prijovicia w 83. min.

Jagiellonia została przywitana na Cyprze kamieniami chuliganów, a pożegnana golem zdobytym przez Cilliana Sheridana w 8. minucie. Przeciętna Omonia Lefkossias do końca rozgrywanego w upale meczu pilnowała korzystnego wyniku (w pierwszym spotkaniu był bezbramkowy remis) i zespół Michała Probierza bardzo szybko pożegnał się z marzeniami o podboju Europy.

Tak samo jak ekipa Śląska, która po remisie 0:0 sprzed tygodnia też nie miała czego bronić w rewanżu. W Szwecji w ciągu czterech minut dostała dwa mocne ciosy (gole: Engvall 55., Bomal 59. min) i już się po nich nie podniosła.