W sobotę aukcja dla Kasi

W sobotę aukcja dla Kasi

AN

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

(INF. WŁ.) Kasia ma 14 lat. Przed trzema laty wykryto u niej nowotwór mózgu. Dziewczynka przeszła operację w Centrum Zdrowia Dziecka, a następnie długotrwałą chemio- i radioterapię. Nowotwór został zlikwidowany, ale radykalna kuracja i długi pobyt w szpitalu pozostawiły ślady w organizmie. Kasia potrzebuje długiej (i nie taniej, niestety) rehabilitacji, która umożliwi jej powrót do życia w miarę normalnego.

Licytacja w Bunkrze, wystawa w Internecie

   Z pomocą Kasi i jej rodzinie pospieszyło środowisko plastyczne Krakowa i nie tylko. Z inicjatywy Tamary Berdowskiej, znanej malarki abstrakcjonistki, przygotowana została aukcja dzieł sztuki, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 grudnia, od godz. 17 w Bunkrze Sztuki (pl. Szczepański 3a), który użyczył gościny. Aukcję poprowadzi Andrzej Starmach.
   Pod młotek aukcjonera pójdą obrazy i grafiki.
Obok Tamary Berdowskiej i jej męża Leszka Oprządka prace ofiarowali Janina Kraupe-Świderska, Jan Pamuła, Janusz Orbitowski, Anna Wejman, Ewa Sadowska, Alina Raczkiewicz-Bęc, Ireneusz Bęc, Zbigniew Cebula, Krystyna, Leszek i Michał Misiakowie (dwa pokolenia artystycznej dynastii), Teresa i Jan Bujnowscy, Jerzy Kałucki, Witold i Danuta Urbanowiczowie, Krzysztof Klimek, Jerzy Dmitruk, Małgorzata Jenta-Dmitruk, Jacek Sroka, Małgorzata Dobrzyniecka-Kojder, Jan Berdyszak, Jacek Sroka, Andrzej Folfas, Tadeusz Wiktor, Ignacy Czwartos, Andrzej Gieraga, Jerzy Treliński, Bożena Knecht, Stanisław Łabęcki, Piotr Szurek, Izabela Gustowska, Marian Gołogórski, Elżbieta Gawlikowska, Izabella Rostworowska, Beata Popławska, Jarosław Kawiorski, Ewa Wsiołkowska, Monika Krygier, Ewa Zawadzka, Kazimierz Machowina - artysta plastyk, nauczyciel w szkole, do której uczęszcza Kasia. Licytowana będzie również praca mieszkającej za granicą Krzysztofy Zwierz-Ciok, ofiarowana przez galerię Zderzak.
   Nie będzie wystawy przedaukcyjnej, ale wszystkie prace można obejrzeć na stronie internetowej Galerii Starmach (www.starmach.com.pl - w wystawach planowanych) oraz w portalu internetowym www.artinfo.pl.
   Dalszy ciąg dopiszą ci, którzy otworzą nie tylko serca, ale i portfele dla dzielnego dziecka, które potrzebuje pomocy. Będzie to także otwarcie w stronę sztuki; nawet pobieżny rzut oka na listę ofiarodawców pozwoli zauważyć, ilu jest w tym gronie wybitnych, cenionych artystów. Wgląd w Internet zaś ułatwi wybór.
    (AN)

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo