W Twojej dzielnicy

Redakcja
Fot. Joanna Urbaniec

Śródmieście
O sprawach dzielnicy piszą: Piotr Tymczak, tel. 12 61 99 308, i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Grzegórzki

Prezydent Krakowa ogłosił wyłożenie do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Rejon Alei Ignacego Daszyńskiego” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko i niezbędną dokumentacją. Projekt planu jest dostępny od 20 marca do 18 kwietnia 2017 r. (z wyjątkiem: sobót, niedziel i świąt) w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Sarego 4 (w godzinach pracy biura). Ponadto projekt planu został również udostępniony na stronie: www.bip.krakow.pl.
(TYM)

Kazimierz

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na konfrontacje choreograficzne młodych tancerzy. Zajęcia zaplanowano na 25 marca o godz. 18 (scena SCKM, ul. Wietora 15) . Zaproszenie skierowane jest do

wszystkich, którzy nie przekroczyli 25 lat i chcieliby zaprezentować swoje pierwsze etiudy choreograficzne. Dopuszczalny czas prezentacji to 5 minut dla solo i duetu oraz 10 minut dla większej obsadowo formy. Zgłoszenia przyjmowane będą bez selekcji - decyduje kolejność zgłoszeń.
(TYM)

Prądnik Czerwony

Jutro o godz. 18 przy ul. Naczelnej 12 odbędzie się sesja nr XXX Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Radni z „trójki” zajmą się m.in. przyjęciem rocznego sprawozdania z działalności zarządu dzielnicy w ubiegłym roku. Przygotowano również m.in. projekt uchwały w sprawie korekty rozdysponowania środków wydzielonych do dyspozycji Dzielnicy III na ten rok. Radni z Prądnika Czerwonego mają się także zająć m.in. projektem uchwały dotyczącym uczczenia postaci królowej Rychezy i księżnej Marii Dobroniegi nazwami ulic w Krakowie.
(TYM)

Krowodrza
O sprawach dzielnicy pisze: Małgorzata Mrowiec, tel. 12 61 99 208 i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Prądnik Biały

Rada Dzielnicy Prądnik Biały złożyła wniosek do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu o budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Jasnogórskiej i Ojcowskiej. Ma to poprawić bezpieczeństwo przy przejeździe przez to skrzyżowanie. Chodzi także o to, aby łatwiej pokonywał je autobus linii 120.
(AM)

Krowodrza

Filia nr 22 Biblioteki Kraków (ul. Sienkiewicza 2) zaprasza jutro o godz. 19 na spotkanie autorskie z Elizą Segiet. Jest ona autorką trzech tomików poezji: „Romans z sobą”, „Myślne miraże”, „Chmurność”, a także monodramu „Prześwity”. Jej wiersze przepełnione są filozoficznymi dociekaniami, życiową mądrością, artystycznym wyczuciem, kobiecą czułością i intensywnymi emocjami.
(MM)

Zwierzyniec

Sesja Rady Dzielnicy VII odbędzie się jutro o godz. 18 w siedzibie „siódemki” przy ul. Prusa 18. Radni Zwierzyńca m.in. będą debatować nad projektem uchwały w sprawie zmian organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Królowej Jadwigi, al. Focha i ul. Malczewskiego. Zdecydują też, co ma się znaleźć na liście prac do wykonania w tym roku w ramach budowy, modernizacji i doposażenia ogródków jordanowskich oraz inwestycji na terenach zielonych (np. montaż ławek, remonty alejek). W porządku obrad jest też głosowanie nad wnioskiem do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu o wprowadzenie zakazu postoju na ul. Leśnej, po obu jej stronach, na odcinku od skrzyżowania z ul. 28 lipca 1943 r. do skrzyżowania z ulicą Jeleniową. Parkowanie samochodów na tym odcinku obecnie bardzo utrudnia przejazd, a Leśna stanowi przecież dojazd do krakowskiego zoo.
(MM)

Podgórze
O sprawach dzielnicy piszą: Paulina Szymczewska, tel. 12 61 99 306, i Arkadiusz Maciejowski, tel. 12 61 99 138

Ulica Wrony

Radni Dzielnicy VIII Dębniki wystąpili do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu z wnioskiem o montaż na ulicy Wrony znaku zakazu postoju „do dwóch minut” po obu stronach jezdni. Chodzi o odcinek od ul. Działowskiego do Chlebicznej. „Ósemka” podjęła uchwałę w tej sprawie na wniosek mieszkańców.
(PSZ)

Podgórze

Dom Kultury „Podgórze” (ul. Sokolska 13) organizuje obchody Międzynarodowego Dnia Poezji. Już dziś o godz. 11 odbędą się warsztaty dla podgórskich szkół pod hasłem „Tadeusz Śliwiak. Krakowski Szlak Bajkoteki”, a o godz. 17 zaplanowano projekcję filmu „Obywatel Poeta” (reż. Jerzy Zalewski) o życiowej drodze Zbigniewa Herberta - słowo wstępne wygłosi Dariusz Gorajczyk z IPN. Natomiast we wtorek o godz. 18 warto się wybrać na spotkanie z twórczością Józefa Barana „Szczęście w czapce niewidce”. Wezmą w nim udział m.in.: Beata Paluch, Michał Półtorak i Walentyn Dubrowskij. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
(PSZ)

Ulica Rydlówka

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że 22 marca w godzinach 8-15 wystąpią przerwy w dostawie wody dla ulicy Rydlówka. Ma to związek z planowaną z modernizacją sieci wodociągowej. Komunikaty o wyłączeniach wody można śledzić na bieżąco na stronie www.mpwik.krakow.pl.
(PSZ)

Dębniki

22 marca odbędzie się kolejna sesja Rady Dzielnicy VIII Dębniki - o godz. 18, w siedzibie „ósemki” przy ul. Praskiej 52. Sesje są otwarte dla mieszkańców. Każdy może przyjść, śledzić obrady, porozmawiać z radnymi o sprawach dzielnicy, zgłosić swoje uwagi, wnioski itp.
(PSZ)

Nowa Huta
O sprawach dzielnicy pisze: Marzena Rogozik, tel. 12 25 96 444

Nowa Huta

Dziś (20 marca) o godz. 17 rozpocznie się spotkanie konsultacyjno-informacyjne dla mieszkańców Nowej Huty. Radni z Komisji Budżetu Obywatelskiego będą czekać na chętnych, którzy zechcą złożyć wniosek w tegorocznym budżecie obywatelskim w siedzibie Rady Dzielnicy XVIII na os. Centrum B 6. Jeśli ktoś chciałby umówić się na indywidualne konsultacje może ustalić termin pisząc na adres: rada@dzielnica.krakow.pl lub dzwoniąc pod nr tel.: 12-644-78-40.
(MR)

Osiedle Chałupki

W związku z pracami kanalizacyjnymi w rejonie pętli Chałupki od dziś (20 marca) do środy (22 marca) autobusy linii 131 będą kursować na skróconej trasie do przystanku Truskawkowa, który będzie tymczasowym przystankiem końcowym i początkowym dla tej linii. Do środy nieczynny będzie z kolei przystanek „Chałupki”. Rozkłady jazdy autobusu nie zostaną jednak zmienione, ale okres utrudnień spowodowanych pracami kanalizacyjnymi może ulec zmianie.
(MR)

Osiedle Centrum A

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta na os. Centrum A 6a dziś o godz. 15.30 organizują jedyny w Nowej Hucie występ popularnej aktorki teatralnej i filmowej oraz pisarki Laury Łącz. Artystka zaśpiewa m.in. piosenki okresu międzywojennego oraz współczesne utwory przeplatane poezją Leśmiana, Tuwima oraz Gałczyńskiego. Wstęp na recital jest wolny.
(MR)

Nowa Huta

Firma Tauron informuje, że jutro (21 marca) w godzinach 8-14 nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej w budynkach nr 251, 252, 274 przy ul. Soczyny. Z kolei w w środę (22 marca) prądu nie będzie od 8-16 w bloku 8 na osiedlu Centrum A.
(MR)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie