W Twojej dzielnicy

Redakcja
Fot. Anna Kaczmarz

Śródmieście
O sprawach dzielnicy piszą: Piotr Tymczak, tel. 12 61 99 308, i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Stare Miasto
Rodziny pasjonujące się historią miasta i związanymi z nim legendami mogą wziąć udział w grze terenowej Rodzinny Kraków. Zabawa odbędzie się 21 maja na bulwarze Czerwieńskim podczas VI Święta Rodziny Krakowskiej. Gra jest przeznaczona dla rodzin (młodzież lub dzieci z rodzicami, dziadkami, ciocią itp.). Może do niej przystąpić maksymalnie 10 rodzin (według kolejności zgłoszeń). Rejestracja: poprzez wysłanie maila na adres anna.lewinska@onet.eu z tematem: „gra terenowa”. W mailu należy podać nazwisko rodziny biorącej udział w grze, liczbę osób oraz telefon kontaktowy. Zgłoszenia należy kierować do 19 maja (do godz. 18).
(TYM)

Grzegórzki
Rada Dzielnicy II wydała pozytywną opinię dla objęcia strefą płatnego parkowania kolejnych ulic na terenie
Grzegórzek. Chodzi o obszar w granicach: od mostu Kotlarskiego, wzdłuż bulwaru Kurlandzkiego do linii kolejowej, wzdłuż linii kolejowej do ul. Mogilskiej, wzdłuż ul. Mogilskiej do ul. F. Nullo, wzdłuż ul. F. Nullo do ul. Bobrowskiego, wzdłuż ul. Bobrowskiego do ul. Grzegórzeckiej, wzdłuż ul. Grzegórzeckiej do ul. Kotlarskiej, wzdłuż ul. Kotlarskiej do mostu Kotlarskiego. O opinię do radnych z „dwójki” zwróciła się spółka Miejska Infrastruktura, odpowiedzialna za strefę płatnego parkowania w Krakowie.
(TYM)

Prądnik czerwony
Trwają zajęcia w Centrum Aktywności Seniorów „Miechowity” przy ul. Miechowity 6. Jutro o godz. 12 zaplanowane zostały ćwiczenia pilates. W czwartek odbędą się zajęcia z języka niemieckiego: o godz. 15.30 dla grupy początkującej, a o godz. 16.30 dla zaawansowanych. Kawiarenka „Dla seniora” czynna jest codziennie od godz. 10 do 14.
(AM)

Krowodrza
O sprawach dzielnicy pisze: Małgorzata Mrowiec, tel. 12 61 99 208 i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Prądnik Biały
„Co nam daje las” to kolejne warsztaty z cyklu „Szkiełko i Oko”, które odbędą się w sobotę 20 maja o godz. 14 w Zajeździe Kościuszkowskim (ul. Białoprądnicka 3). Dzieci będą mogły znaleźć odpowiedzi na pytania: czy drzewa dają tylko tlen i drewno? Czy warto chronić lasy? Czy poradzimy sobie bez lasów? Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Bilet kosztuje 25 zł od osoby.
(AM)

Bronowice
Radni Dzielnicy VI wystąpili z wnioskiem o zarezerwowanie w budżecie miasta na przyszły rok pieniędzy na wykup terenów położonych w obrębie parku Młynówka Królewska na odcinku od ulicy Młodej Polski do ulicy Armii Krajowej. „Szóstka” domaga się wykupienia prawie 30 prywatnych działek, jak też udziałów w czterech działkach, których gmina jest współwłaścicielem. Obecnie są to tereny nieużytkowane i w części niedostępne dla mieszkańców. Wiele z nich oddziela od siebie tereny należące do gminy. „Pozyskanie tych działek ma na celu uporządkowanie stanu własnościowego parku Młynówka Królewska, co jest niezbędne do kompleksowej rewitalizacji tej unikatowej przestrzeni miejskiej z przeznaczeniem jej na cele rekreacyjne dla mieszkańców” - podsumowują radni Bronowic.
(MM)

Zwierzyniec
Sesja Rady Dzielnicy VII odbędzie się dzisiaj o godz. 18 w siedzibie „siódemki” przy ul. Prusa 18. Radni m.in. zdecydują o korektach w sposobie rozdysponowania kwot z budżetu dzielnicy na ten rok. Będą też głosować nad uchwałą, w której zamierzają zobowiązać prezydenta do zajęcia się sprawą funkcjonowania miejskiego kompleksu boisk przy ul. Korzeniaka. Na sesję może przyjść każdy mieszkaniec.
(MM)

Podgórze
O sprawach dzielnicy piszą: Paulina Szymczewska, tel. 12 61 99 306, i Arkadiusz Maciejowski, tel. 12 61 99 138

Podgórze
W nocy z piątku na sobotę rozpocznie się kolejny etap modernizacji ulicy Wadowickiej. Na cały weekend wschodnia jezdnia (w kierunku ronda Matecznego) zostanie zamknięta dla samochodów. Ruch, przeniesiony na jezdnię zachodnią, będzie się odbywał po jednym pasie w każdym z kierunków.
(ARM)

Bieżanów-prokocim
Dziś o godz. 18.30 w siedzibie przy ul. Kurczaba 3 odbędzie się kolejna sesja Rady Dzielnicy XII. Radni zajmą się m.in. projektami uchwał dotyczącymi ustawienia lustra poprawiającego widoczność przy ul. Konrada Wallenroda (na wysokości wjazdu do bloku nr 59) oraz montażu progów zwalniających na ulicach: Sucharskiego i Smolenia. Podczas sesji przyjęty może zostać także wniosek do Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie przebudowy ul. Żabiej.
(ARM)

Podgórze
Dziś o godz. 17 w Szkole Podstawowej Nr 137 przy ul. Wrobela odbędzie się spotkanie z wiceprezydent Krakowa Elżbietą Koterbą. Spotkanie dotyczyć będzie m.in. opracowywanego Miejskiego Planu Zagospodarowania Przestrzennego „Dla wybranych obszarów przyrodniczych miasta Krakowa”.
(ARM)

Ulica Lipowa
Centrum Szkła i Ceramiki przy ul. Lipowej 3 zaprasza na kolejną edycję warsztatów malowania na szkle dla dorosłych. Rozpoczną się 20 maja (sobota) o godz. 11. i potrwają trzy godziny. Koszt udziału: 50 zł od osoby. Warsztaty rozpoczną się pokazem ręcznego formowania szkła. Miejsca można rezerwować pod numerem telefonu: 12 423-67-90 lub pod adresem e-mail: rezerwacje@lipowa3.pl.
(ARM)

Nowa Huta
O sprawach dzielnicy pisze: Marzena Rogozik, tel. 12 25 96 444 i Piotr Drabik, tel. 12 61 99 257

Ruszcza
Mieszkańcy okolic ul. Węgrzynowickiej oraz Spławy apelują do władz miasta o utwardzenie pobocza oraz postawienie wiaty przystankowej. - Jej pojawienie się przy ul. Węgrzynowickiej, gdzie kursuje autobus linii nr 110, będzie możliwe dopiero po zakończeniu naprawy nawierzchni drogi w tym miejscu - odpowiadają urzędnicy z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. W ubiegłym roku na remonty nawierzchni ulic: Węgrzynowickiej i Spławy przeznaczono odpowiednio 80 i 100 tys. zł. Wykonanie utwardzonego pobocza jest wprawdzie planowane, ale w niewielkim zakresie.
(PD)

Wzgórza Krzesławickie
W najbliższym czasie z bramy Zespołu Cmentarno-Pomnikowego Wzgórza Krzesławickie zostanie usunięte pseudograffiti. Przy okazji mieszkańcy apelują o odnowienie również ogrodzenia nekropolii i utrzymania czystości na cmentarzu, gdzie znajdują są zbiorowe mogiły osób rozstrzelanych przez hitlerowców w czasie II wojny światowej przy Forcie Krzesławickim. Miejski Zarząd Cmentarzy Komunalnych odpowiada, że za utrzymanie porządku w tym miejscu jest odpowiedzialna prywatna firma, a dofinansowanie na wszelkie prace remontowe powinien przekazać Małopolski Urząd Wojewódzki.
(PD)

Os. Górali
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5) zaprasza na warsztaty z cyklu „Huta szyje”. Tym razem ich uczestnicy będą tworzyć materiałowe pojemniki np. na chleb, kosmetyki lub koszyki, czyli przedmioty, które przydadzą się w każdym domu. Warsztaty zaplanowano dziś o godz. 17. Wstęp 10 zł. Informacje i zapisy pod numerem tel. 12 64-42-765.
(PD)

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 3

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie