W Twojej dzielnicy

WARS
Śródmieście

O sprawach dzielnicy piszą: Piotr Tymczak, tel. 12 61 99 308, i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Stare Miasto

* 87 graczy reprezentujących 14 szkół Krakowa wzięło udział w V Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Rady Dzielnicy I i Dyrektora Gimnazjum nr 4. Rozegrano siedem rund systemem szwajcarskim, tempo gry 2x15 min. Zwycięzcami turnieju zostali: szkoły podstawowe - Florian Wrona; gimnazja - Sebastian Krzemiński; szkoły ponadgimnazjalne - Jerzy Kyć. Turniej zorganizowali: Rada Dzielnicy I, Straż Miejska i Polska YMCA. Impreza odbyła się w w Gimnazjum nr 4 na Starym Kleparzu.

(TYM)

Grzegórzki

* Radni Dzielnicy II Grzegórzki zaopiniowali pozytywnie projekt w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla budynku zaplecza sportowego: szatnie z częścią biurową i magazynową oraz garażem przy ul. Dąbskiej. W uzasadnieniu uchwały w tej sprawie radni z "dwójki" zaznaczyli, że planowany budynek znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów sportowych KS Dąbski, co znacznie ułatwi organizację pracy klubu. Obecnie klub korzysta z budynku oddalonego od boiska sportowego.

(TYM)

Prądnik Czerwony

* Plac zabaw przy ul. Celarowskiej 20-22 zostanie w przyszłym roku odsunięty od bloków w kierunku rzeki Białuchy. To spełnienie postulatów starszych mieszkańców z budynków mieszczących się przy placu, którym przeszkadzają krzyki bawiących się dzieci. Interweniowali oni w tej sprawie u radnych Dzielnicy III Prądnik Czerwony. W czerwcu tego roku zorganizowane zostało spotkanie, podczas którego zapadła decyzja o przygotowaniu dokumentacji potrzebnej do przesunięcia placu. Uchwała radnych Dzielnicy III w tej sprawie została podjęta jednogłośnie. Prace modernizacyjne mają zostać wykonane w przyszłym roku.

(AM)

Krowodrza

O sprawach dzielnicy pisze: Małgorzata Mrowiec, tel. 12 61 99 208

Krowodrza

* Spotkanie informacyjne na temat strefy płatnego parkowania na Krowodrzy odbędzie się dziś o godz. 18 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1 przy al. Kijowskiej 3 (w sali gimnastycznej). Strefa w tej dzielnicy będzie obowiązywać od 1 lutego 2014 roku. Na dzisiejsze spotkanie zaprasza Rada Dzielnicy V Krowodrza oraz Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

(MM)

Krowodrza Górka

* Parafia św. Jadwigi Królowej na Krowodrzy Górce przypomina, że w Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 29 grudnia, o godzinie 12.30 zostanie w tutejszym kościele odprawiona msza święta w intencji wszystkich małżeństw, które w tym roku obchodziły 25- lub 50-lecie sakramentu małżeństwa. Księża proszą, by wcześniej zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafian - jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości.

(MM)

Bronowice, Prądnik Biały

* Szkoła Podstawowa nr 50 przy ul. Katowickiej 28 zaprasza na kiermasz świąteczny. Można na nim kupić ozdoby świąteczne i stroiki wykonane przez uczniów. Dużą atrakcją są też kartki świąteczne wydrukowane według projektów uczniów, zawierające motywy bronowickie (powyżej - kartka autorstwa Kamili Musiał z klasy IIb). Kiermasz trwa jeszcze do najbliższego piątku, codziennie w godz. 8-17. Dochód z niego będzie przeznaczony na zakup pomocy naukowych.
Z kolei Szkoła Podstawowa nr 58 przy ul. Pigonia 2 urządza w tych dniach kiermasz słodkości i ozdób świątecznych. Tu od dziś do piątku oferowane będą ciasta i ozdoby wykonane przez uczniów. Kiermasz dziś i jutro trwa w godzinach 9-17, a w piątek (20 grudnia) w godzinach 7.30-13.

(MM)

Podgórze

O sprawach dzielnicy piszą: Paulina Szymczewska, tel. 12 61 99 306, i Arkadiusz Maciejowski, tel. 12 61 99 138

Kliny

* Zakończył się pierwszy etap kapitalnego remontu dachu nad częścią koszarową XIX-wiecznego Fortu 52 "Borek" na Klinach. W tym roku udało się położyć dwa z 11 segmentów nowego, żelbetowego, ocieplonego stropu. Rada Dzielnicy X Swoszowice pozyskała na ten cel 200 tysięcy złotych ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Trwają starania o dalsze finansowanie prac z funduszy SKOZK. Potrzeba jeszcze około miliona złotych.

(PSZ)

Ulica Praska

* Dębniccy radni wystosowali do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu pismo w sprawie remontu zjazdu z ulicy Praskiej w drogę wewnętrzną prowadzącą do budynku nr 54. W odpowiedzi ZIKiT poinformował, że remont ten został zaplanowany na przyszły rok. Czy i w jakim zakresie zostanie on zrealizowany, będzie jednak zależeć od tego, ile pieniędzy ZIKiT dostanie w 2014 roku na bieżące utrzymanie dróg.

(PSZ)

Ulice Klimeckiego i Niwy

* Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, dziś wystąpią przerwy w dostawie wody dla ulic Klimeckiego i Niwy. Wody nie będzie tam od godz. 22 dziś do godz. 4 rano w czwartek. Wyłączenia wody są spowodowane planowanymi pracami modernizacyjnymi na sieci wodociągowej.

(PSZ)

Podgórze

* "Kawa dla początkujących" - to tytuł spotkania, które zainauguruje nowy cykl poświęcony kawie, a odbędzie się dziś w kawiarni Stopklatka przy ul. Brodzińskie-go 8 (w godz. 19-21, wstęp wolny). Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać historię kawy oraz sposoby jej obróbki, selekcji i prażenia, a także zobaczyć, jak ocenia się strukturę ziarna itp.

(PSZ)

Nowa Huta

O sprawach dzielnicy piszą: Małgorzata Stuch, tel. 12 68 88 245, i Marcin Warszawski, tel. 12 61 99 207

Osiedle Górali

* "Nie widząc przeszkód, jeżdżę na rowerze" - to tytuł slajdowiska, które będzie podsumowaniem projektów i wypraw 80 Rowerów. Slajdowisko odbędzie się w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida (os. Górali 4) - 19 grudnia o godz. 19. Organizatorzy opowiedzą o projekcie tandemowych wypraw z osobami niepełnosprawnymi. Pokażą zdjęcia i filmy z wypraw dookoła Polski, dookoła Tatr i na Korsykę, wypraw z Lizbony do Santiago oraz z Warszawy do Helsinek (80 Rowerów Dookoła Europy). Wstęp na slajdowisko - wolny.

(MST)

Mistrzejowice

* Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku z zakończeniem remontu torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ulic ks. Jancarza, Wiślickiej i Srebrnych Orłów zostanie przywrócony ruch tramwajowy na odcinku od ronda Piastowskiego do pętli Mistrzejowice. Prace remontowe zakończą się do 20 grudnia. Od tego dnia dla tramwajów linii nr 9, 14 i 16 zostaną przywrócone stałe trasy do pętli Mistrzejowice, a autobus zastępczy nr 714 zostanie zlikwidowany.
(MST)

Nowa Huta

* W kończącym się roku w ramach zadań powierzonych Rada Dzielnica XVIII Nowa Huta wykonała udrożnienie rowów przy ulicach Drożyska, Czeczeńskiej, Igołom-skiej, Branickiej oraz w rejonie ulic Nadwodnej, Kontryma, Brzeskiej i Szymańskiego. Łącznie zostały udrożnione niemal cztery kilometry rowów melioracyjnych.

(WARS)

Bieńczyce

* Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że do końca miesiąca potrwają jeszcze utrudnienia w ciągu ulicy Józefa Bogusza - w związku z budową linii niskiego napięcia. Kierowcy są proszeni o ostrożną jazdę i zwrócenie uwagi na oznakowanie tymczasowe.

(WARS)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie