W Twojej dzielnicy

WARS
Udostępnij:
Śródmieście

O sprawach dzielnicy piszą: Piotr Tymczak, tel. 12 61 99 308, i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Stare Miasto

* 87 graczy reprezentujących 14 szkół Krakowa wzięło udział w V Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Rady Dzielnicy I i Dyrektora Gimnazjum nr 4. Rozegrano siedem rund systemem szwajcarskim, tempo gry 2x15 min. Zwycięzcami turnieju zostali: szkoły podstawowe - Florian Wrona; gimnazja - Sebastian Krzemiński; szkoły ponadgimnazjalne - Jerzy Kyć. Turniej zorganizowali: Rada Dzielnicy I, Straż Miejska i Polska YMCA. Impreza odbyła się w w Gimnazjum nr 4 na Starym Kleparzu.

(TYM)

Grzegórzki

* Radni Dzielnicy II Grzegórzki zaopiniowali pozytywnie projekt w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla budynku zaplecza sportowego: szatnie z częścią biurową i magazynową oraz garażem przy ul. Dąbskiej. W uzasadnieniu uchwały w tej sprawie radni z "dwójki" zaznaczyli, że planowany budynek znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów sportowych KS Dąbski, co znacznie ułatwi organizację pracy klubu. Obecnie klub korzysta z budynku oddalonego od boiska sportowego.

(TYM)

Prądnik Czerwony

* Plac zabaw przy ul. Celarowskiej 20-22 zostanie w przyszłym roku odsunięty od bloków w kierunku rzeki Białuchy. To spełnienie postulatów starszych mieszkańców z budynków mieszczących się przy placu, którym przeszkadzają krzyki bawiących się dzieci. Interweniowali oni w tej sprawie u radnych Dzielnicy III Prądnik Czerwony. W czerwcu tego roku zorganizowane zostało spotkanie, podczas którego zapadła decyzja o przygotowaniu dokumentacji potrzebnej do przesunięcia placu. Uchwała radnych Dzielnicy III w tej sprawie została podjęta jednogłośnie. Prace modernizacyjne mają zostać wykonane w przyszłym roku.

(AM)

Krowodrza

O sprawach dzielnicy pisze: Małgorzata Mrowiec, tel. 12 61 99 208

Krowodrza

* Spotkanie informacyjne na temat strefy płatnego parkowania na Krowodrzy odbędzie się dziś o godz. 18 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1 przy al. Kijowskiej 3 (w sali gimnastycznej). Strefa w tej dzielnicy będzie obowiązywać od 1 lutego 2014 roku. Na dzisiejsze spotkanie zaprasza Rada Dzielnicy V Krowodrza oraz Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

(MM)

Krowodrza Górka

* Parafia św. Jadwigi Królowej na Krowodrzy Górce przypomina, że w Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 29 grudnia, o godzinie 12.30 zostanie w tutejszym kościele odprawiona msza święta w intencji wszystkich małżeństw, które w tym roku obchodziły 25- lub 50-lecie sakramentu małżeństwa. Księża proszą, by wcześniej zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafian - jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości.

(MM)

Bronowice, Prądnik Biały

* Szkoła Podstawowa nr 50 przy ul. Katowickiej 28 zaprasza na kiermasz świąteczny. Można na nim kupić ozdoby świąteczne i stroiki wykonane przez uczniów. Dużą atrakcją są też kartki świąteczne wydrukowane według projektów uczniów, zawierające motywy bronowickie (powyżej - kartka autorstwa Kamili Musiał z klasy IIb). Kiermasz trwa jeszcze do najbliższego piątku, codziennie w godz. 8-17. Dochód z niego będzie przeznaczony na zakup pomocy naukowych.
Z kolei Szkoła Podstawowa nr 58 przy ul. Pigonia 2 urządza w tych dniach kiermasz słodkości i ozdób świątecznych. Tu od dziś do piątku oferowane będą ciasta i ozdoby wykonane przez uczniów. Kiermasz dziś i jutro trwa w godzinach 9-17, a w piątek (20 grudnia) w godzinach 7.30-13.

(MM)

Podgórze

O sprawach dzielnicy piszą: Paulina Szymczewska, tel. 12 61 99 306, i Arkadiusz Maciejowski, tel. 12 61 99 138

Kliny

* Zakończył się pierwszy etap kapitalnego remontu dachu nad częścią koszarową XIX-wiecznego Fortu 52 "Borek" na Klinach. W tym roku udało się położyć dwa z 11 segmentów nowego, żelbetowego, ocieplonego stropu. Rada Dzielnicy X Swoszowice pozyskała na ten cel 200 tysięcy złotych ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Trwają starania o dalsze finansowanie prac z funduszy SKOZK. Potrzeba jeszcze około miliona złotych.

(PSZ)

Ulica Praska

* Dębniccy radni wystosowali do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu pismo w sprawie remontu zjazdu z ulicy Praskiej w drogę wewnętrzną prowadzącą do budynku nr 54. W odpowiedzi ZIKiT poinformował, że remont ten został zaplanowany na przyszły rok. Czy i w jakim zakresie zostanie on zrealizowany, będzie jednak zależeć od tego, ile pieniędzy ZIKiT dostanie w 2014 roku na bieżące utrzymanie dróg.

(PSZ)

Ulice Klimeckiego i Niwy

* Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, dziś wystąpią przerwy w dostawie wody dla ulic Klimeckiego i Niwy. Wody nie będzie tam od godz. 22 dziś do godz. 4 rano w czwartek. Wyłączenia wody są spowodowane planowanymi pracami modernizacyjnymi na sieci wodociągowej.

(PSZ)

Podgórze

* "Kawa dla początkujących" - to tytuł spotkania, które zainauguruje nowy cykl poświęcony kawie, a odbędzie się dziś w kawiarni Stopklatka przy ul. Brodzińskie-go 8 (w godz. 19-21, wstęp wolny). Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać historię kawy oraz sposoby jej obróbki, selekcji i prażenia, a także zobaczyć, jak ocenia się strukturę ziarna itp.

(PSZ)

Nowa Huta

O sprawach dzielnicy piszą: Małgorzata Stuch, tel. 12 68 88 245, i Marcin Warszawski, tel. 12 61 99 207

Osiedle Górali

* "Nie widząc przeszkód, jeżdżę na rowerze" - to tytuł slajdowiska, które będzie podsumowaniem projektów i wypraw 80 Rowerów. Slajdowisko odbędzie się w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida (os. Górali 4) - 19 grudnia o godz. 19. Organizatorzy opowiedzą o projekcie tandemowych wypraw z osobami niepełnosprawnymi. Pokażą zdjęcia i filmy z wypraw dookoła Polski, dookoła Tatr i na Korsykę, wypraw z Lizbony do Santiago oraz z Warszawy do Helsinek (80 Rowerów Dookoła Europy). Wstęp na slajdowisko - wolny.

(MST)

Mistrzejowice

* Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku z zakończeniem remontu torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ulic ks. Jancarza, Wiślickiej i Srebrnych Orłów zostanie przywrócony ruch tramwajowy na odcinku od ronda Piastowskiego do pętli Mistrzejowice. Prace remontowe zakończą się do 20 grudnia. Od tego dnia dla tramwajów linii nr 9, 14 i 16 zostaną przywrócone stałe trasy do pętli Mistrzejowice, a autobus zastępczy nr 714 zostanie zlikwidowany.
(MST)

Nowa Huta

* W kończącym się roku w ramach zadań powierzonych Rada Dzielnica XVIII Nowa Huta wykonała udrożnienie rowów przy ulicach Drożyska, Czeczeńskiej, Igołom-skiej, Branickiej oraz w rejonie ulic Nadwodnej, Kontryma, Brzeskiej i Szymańskiego. Łącznie zostały udrożnione niemal cztery kilometry rowów melioracyjnych.

(WARS)

Bieńczyce

* Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że do końca miesiąca potrwają jeszcze utrudnienia w ciągu ulicy Józefa Bogusza - w związku z budową linii niskiego napięcia. Kierowcy są proszeni o ostrożną jazdę i zwrócenie uwagi na oznakowanie tymczasowe.

(WARS)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie