Waleczna ósemka

MZ
Dwójka ze zwycięskiej ósemki Górali: Maksymilian Mirek (z lewej) i Mariusz Sąder Fot. Maciej Zubek
Z kompletem zwycięstw wróciły z wyjazdowych spotkań oba nowotarskie zespoły - Szarotka i X3M Górale - występujące w rozgrywkach unihokejowej ekstraklasy.

Komplet zwycięstw Szarotki i X3M Górali w ekstraklasie unihokeistów

Szczególne słowa uznania należą się Góralom. Do Siedlca na mecze z brązowym medalistą z ubiegłego sezonu Absolwentem udali się w zaledwie ośmioosobowym składzie, co pozwalało na grę jedną formacją z dwoma rezerwowymi. Z kolei gospodarze dysponowali trzema pełnymi "piątkami". Nie zawsze jednak ilość idzie w parze z jakością i te pojedynki były tego najlepszym przykładem. Waleczni nowotarżanie problemy mieli jedynie w pierwszym spotkaniu, w którym losy ich zwycięstwa ważyły się do ostatnich sekund (9-8). Dzień później ich dominacja na parkiecie była już niepodważalna, rozgromili gospodarzy różnicą aż 15 bramek (20-5)
- _Pierwszy raz odkąd gram w Góralach, wystąpiliśmy w tak skromnym składzie. W pierwszym meczu rywal wyraźnie nas zlekceważył, co srogo go kosztowało, bo już po 8 minutach wygrywaliśmy 4-0. Potem troszkę zaczęliśmy opadać z sił i zwłaszcza w trzeciej tercji mecz się wyrównał. Mądra i ofiarna gra w defensywie spowodowała, że nie daliśmy sobie odebrać zwycięstwa. W rewanżu było o dziwo jeszcze łatwiej. Z każdą kolejną straconą bramką z przeciwników uchodziło powietrze. Od drugiej tercji już rządziliśmy na boisku, strzelając seriami bramki i bez większych problemów wypunktowaliśmy Absolwenta - _powiedział napastnik Górali Piotr Kostela.
Problemów z wygraniem obu spotkań z beniaminkiem z Zielonki nie mieli unihokeiści Szarotki. Gospodarze tylko chwilami byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę z aktualnym mistrzem kraju. Kiedy tylko nowotarżanie podkręcili tempo, to ich przewaga była wyraźna. - _W pierwszym spotkaniu zaprezentowaliśmy się fatalnie w pierwszej tercji. W ogóle nie biegaliśmy, graliśmy bardzo statycznie. W przerwie poważnie sobie porozmawialiśmy i w kolejnych minutach było już dużo lepiej. W drugim spotkaniu było na odwrót. Zaczęliśmy bardzo dobrze, szybko strzeliliśmy trzy bramki i stanęliśmy. Rywal złapał kontakt, ale w drugiej tercji znów odskoczyliśmy i już później kontrolowaliśmy przebieg gry - _podsumował kapitan Szarotki Lesław Ossowski.

Wyniki

Absolwent Siedlce - X3M Górale Nowy Targ 8-9 (2-5, 1-2, 5-2)
0-1 Kostela 7, 0-2 Kostela (Sąder) 7, 0-3 Kostela (Siaśkiewicz) 8, 0-4 Rusnak 8, 1-4 A. Birk (M. Birka) 8, 1-5 Firek (Sąder) 15, 2-5 Cichy (Piosik) 16, 3-5 Hantsch (Cichy) 33, 3-6 M. Mirek 35, 3-7 Firek (Kostela) 37, 4-7 Nowak (Piosik) 47, 5-7 M. Birk (Cichy) 47, 5-8 Firek 49, 6-8 M. Birk (Cichy) 53, 7-8 A. Birk (Schultz) 55, 7-9 Kostela 57 z karnego, 8-9 M. Birk 59. Sędziowali: Bartosz Burek (Poznań) i Adam Łechtański (Żagań). Kary: 4 min - 6 min.
Absolwent - X3M Górale 5-20 (2-5, 1-8, 2-7)
0-1 Sąder (Kostela) 3, 1-1 M. Birk. 3, 1-2 Lipkowski 5, 1-3 Sąder (Lipkowski) 11, 2-3 Marzec 14, 2-4 Kostela (Firek) 15, 2-5 Sąder (Firek) 16, 2-6 Lipkowski (Kostela) 26, 2-7 Lipkowski (Siaśkiewicz) 26, 3-7 Marzec 27, 3-8 Kostela (Sąder) 28, 3-9 Kostela 28, 3-10 Kostela 28, 3-11 Firek (Sąder) 34, 3-12 Kostela (Lipkowski) 33, 3-13 Sąder (Firek) 37, 3-14 Sąder (Rusnak) 44, 3-15 Sąder 48, 3-16 Firek 50, 3-17 Lipkowski (Sąder) 51, 3-18 M. Mirek (Rusnak) 52, 4-18 Kowalczyk (Chlebowski) 55, 4-19 Sąder (Firek) 58, 4-20 Lipkowski (Kostela) 58, 5-20 Hantsch (Kowalczyk) 60. Sędziowali: Bartosz Burek (Poznań) i Adam Łechtański (Żagań). Kary: 6 min - 0 min.
X3M Górale: Guzik - M. Mirek, Siaśkiewicz, Sąder, Kostela, Firek, Lipkowski, Rusnak,
MUKS Zielonka - Szarotka Nowy Targ 3-11 (3-2, 0-3, 0-6)
0-1 Budzoń (Augustyn) 5, 1-1 Kryński (Antoniak) 6, 2-1 Kulczycki (Zielenkiewicz) 10, 2-2 Chlebda (Dziurdzik) 13, 3-2 Kostecki (Kryński) 17, 3-3 Ossowski (Zubek) 25, 3-4 Ossowski (Chlebda) 35, 3-5 Kasperek (Kulesza) 36, 3-6 Dziurdzik (Lech) 41, 3-7 Bocheński (Kulesza) 43, 3-8 Dziurdzik (Lech) 54, 3-9 Augustyn (Półtorak) 57, 3-10 Ossowski (Dziurdzik) 58, 3-11 Kulesza 58. Sędziowali: Marcin Dancewicz i Krzysztof Niemotko (Orzysz). Kary: 8 min - 2 min.
MUKS Zielonka - Szarotka 5-8 (2-3, 1-3, 2-2)
0-1 Ossowski (Chlebda) 1, 0-2 Bocheński (Augustyn) 3, 0-3 Bocheński (Kulesza) 5, 1-3 Chodziński 5, 2-3 Rabiański (Antoniak) 11, 2-4 Kasperek z karnego 22, 3-4 Styś (Andrzejczuk) 25, 3-5 Kulesza (Kasperek) 25, 3-6 Dziurdzik (Lech) 38, 4-6 Andrzejczuk (Chodziński) 46, 4-7 Budzoń (Dziurdzik) 49, 4-8 Bocheński (Kasperek) 50, 4-8 Antoniak (Rybacki) 57. Sędziowali: Marcin Dancewicz i Krzysztof Niemotko (Orzysz). Kary: 2 min - 6 min.
Szarotka: Batkiewicz (w drugim meczu Karaś) - Lech, Dziurdzik, Ossowski, Chlebda, Zubek, Kasperek, Ligas, Bocheński, Augustyn, Kulesza oraz Budzoń, Półtorak.
W**pozostałych meczach: **Pionier Tychy - Politechnika Wrocław 7-6 i 13-10