Waleczna postawa drużyny Ikara

(PAN)
II liga koszykarek. Wisła II Can-Pack wygrała z rezerwą klubu ekstraklasy, a Ikar Niepołomice dzielnie walczył w Zabrzu.

MKS Zabrze - Ikar Niepołomice 78:63 (17:20, 25:14, 18:13, 18:16)

Punkty dla Ikara: Szewczyk 19, J. Janas 16, I. Janas 15, Tańcula 8, Krzyżak 5.

Młody zespół z Niepołomic zaskoczył dobrą postawą w pierwszej kwarcie. Przyjezdne walczyły bardzo ambitnie, seryjnie zdobywały punkty. Potem faworyzowany zespół z Zabrza przejął inicjatywę i wygrał mecz zasłużenie, a największy wkład w ten sukces miała Sandra Śniegula, która zdobyła aż 29 punktów.

Wisła II Can-Pack Kraków - JAS FBG II Sosnowiec 81:67 (17:11, 17:16, 28:20, 19:20)

Punkty dla Wisły II: M. Puter 14, Grabska 14, D. Puter 13, Wilk 12, Malinowska 10, Ciężadło 9, Wachowiak 6, Natkaniec 2, Malaga 1. Najwięcej dla JAS FBG II: Kosałka 23, Rutkowska 15.

Był to bardzo dobry i zacięty mecz, ale w obu drużynach wystąpiły zawodniczki, od których takiej postawy można wymagać.

W pierwszej kwarcie wiślaczki zagrały bardzo solidnie w obronie i głownie dzięki temu wypracowały niewielka przewagę. Kluczowa była trzecia kwarta, w której krakowianki zdobywały punkty zarówno po składnych akcjach, jak i po szybkich kontrach. Dzięki zwycięstwu Wisła II Kraków umocniła się w czołówce tabeli.