Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Warszawa w Lubniu, czyli wystawa objazdowa Centrum Nauki Kopernik

Katarzyna Hołuj
Katarzyna Hołuj
Fot. Katarzyna Hołuj
W czwartek do Szkoły Podstawowej przyjechał Naukobus. Kilku edukatorów zorganizowało dzieciom niecodzienne lekcje, bo z wykorzystaniem stacji badawczych, które przywieźli. Było mnóstwo dobrej zabawy, przy okazji której wiedza sama wchodziła do głowy.

Jak nauczyć się twierdzenia Pitagorasa, nie wkuwając na pamięć jego regułki? Jak zrozumieć, dlaczego ważący tyle ton samolot potrafi utrzymać się w powietrzu? Jak powstaje zorza polarna? I czy mięśnie naszych rąk są tak samo silne jak mięsień, którym jest nasze serce? Odpowiedzi na wszystkie te pytania (i na wiele innych) mogą poznać uczniowie odwiedzający wystawę Centrum Nauki Kopernik, która w naukobusie podróżuje po Polsce i na dwa dni zawitała do Szkoły Podstawowej w Lubniu. Jak mówili edukatorzy witając dzieci, Centrum Nauki Kopernik to rodzaj muzeum, w którym zwiedzający nie tylko mogą, a wręcz powinni dotykać eksponatów.

Uczniowie chętnie się do tych zaleceń dostosowali i eksperymentowali na każdej ze stacji badawczych, które rozstawiono w szkolnej sali gimnastycznej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski