Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Warto wiedzieć

DD
W klinice Denta-Med uruchomiliśmy wizyty domowe z szerokim zakresem usług dentystycznych - mówi Beata Wawrzykowska
W klinice Denta-Med uruchomiliśmy wizyty domowe z szerokim zakresem usług dentystycznych - mówi Beata Wawrzykowska Fot. Denta-Med

Dentysta w twoim domu

Nowością na polskim rynku stomatologicznym są wizyty domowe. W Krakowie jedyną firmą świadczącą takie usługi jest Całodobowe Centrum Stomatologiczne Denta-Med. W październiku klinika postanowiła pójść naprzód i jeszcze bardziej rozszerzyć dotychczasową ofertę. - Komfort i zadowolenie pacjentów są dla nas najważniejsze - mówi Beata Wawrzykowska, właścicielka Denta-Med. - Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów uruchomiliśmy wizyty domowe z szerokim zakresem usług dentystycznych.

Do tej pory lekarze pracujący w Denta-Med podczas wizyt domowych wykonywali jedynie proste zabiegi, takie jak dewitalizacja i uśmierzanie bólu, czy nieskomplikowane ekstrakcje. Dziś firma proponuje dużo więcej. Dzięki specjalnemu przenośnemu unitowi dentystycznemu, lekarz będzie mógł zaproponować pacjentowi leczenie zachowawcze zęba, czyli założenie plomby. Innymi zabiegami są higienizacja i wybielanie. Wizyty domowe mogą być także świetnym pomysłem, jeśli chodzi o protetykę.

Pacjent dzwoniąc do kliniki, aby umówić wizytę domową, przedstawia recepcjonistce swój problem. Jeśli nie zostanie zakwalifikowany do trudnego leczenia chirurgicznego lub endodontycznego (są zabiegi, których nie można wykonywać w domu), ustalany jest termin. Kolejny krok, to przesłanie na maila recepcji zdjęcia panoramicznego, aby dentysta mógł opracować plan leczenia i plan finansowy.

Nieswoiste zapalenia jelit

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie zaprasza na Dni Edukacji Nieswoistych Zapaleń Jelit.

Wykłady poprowadzą:
Małgorzata Sładek: „Rola diety w patomechanizmie nieswoistych zapaleń jelit”;
Agnieszka Kozioł-Kozakowska: „Rola wybranych składników diety w postępowaniu dietetycznym u pacjentów z nieswoistymi zapaleniami jelit”;
Klaudia Katarzyńska: „Leczenie żywieniowe przez pryzmat pacjenta”;
Małgorzata Sładek: „Remisja w nieswoistych zapaleniach jelit - jak ją osiągnąć i jak utrzymać?”;
Hanna Bożek-Wiesiołek: „Kalprotektyna w monitorowaniu nieswoistych zapaleń jelit - porady praktyczne”;
Maria Niemczyk: „Życie w cieniu choroby - porady dla rodziców dzieci i młodzieży chorującej na NZJ”.

Po wykładach zorganizowany zostanie 2-godzinny warsztat z psychologiem DorotąJakubczak: „Emocje w nieswoistych zapaleniach jelita”. Spotkanie odbędzie się 10 grudnia (sobota) o godz. 10 w Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu, ul. Wielicka 265, aula im. Prof. L. Jakubowskiego. Wstęp wolny.

Pomoc w samobadaniu piersi

Braster to pierwsze na świecie urządzenie medyczne do samobadania piersi w domu pod kątem raka, o skuteczności potwierdzonej badaniami klinicznymi. Bazuje na bezinwazyjnej i bezbolesnej technologii termografii kontaktowej. Urządzenie po prostu przykłada się do piersi zgodnie ze wskazaniami w aplikacji, którą w pierwszej kolejności należy ściągnąć na swój smartphone czy tablet. Po wykonaniu badania aplikacja przesyła zdjęcia termograficzne do specjalnego systemu do analizy. Po kilku godzinach otrzymujemy wynik. Aktorka Magdalena Różczka podkreśla: „Najważniejsza dla mnie jest profilaktyka, czyli regularne badania i życie zgodnie z zasadami, które mogą mnie ustrzec przed czymś niedobrym. Mam nadzieję, że to urządzenie będzie chciała mieć każda kobieta, która o siebie dba. Ta, która myśli o tym, żeby regularnie ćwiczyć, zdrowo się odżywiać, pić wodę, a teraz też regularnie się badać”.

(DD)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski