Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Warto zapamiętać

MM
* Jeśli przymierzamy się do zakupów w sieci, internetowa porównywarka cenowa nie powinna być jedynym miejscem, z którego zaczerpniemy wiedzę o właściwościach towaru. W regulaminach porównywarek można znaleźć zastrzeżenia, że usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za opisy towarów, a nawet za aktualność cen. Specyfikacje i aktualne ceny należy zawsze sprawdzać bezpośrednio na stronie potencjalnego sprzedawcy.

* Uprawnienia konsumenckie nie są takie same w różnych krajach, nawet w Unii Europejskiej. Różne są na przykład terminy, jakie konsumenci mają na odstąpienie od umowy w przypadku zakupów na odległość (np. przez internet). W niektórych państwach ma się tylko siedem dni do namysłu, w innych można podjąć decyzję nawet w ciągu 14 dni. W Polsce można odstąpić od umowy na odległość bez podawania powodu, w terminie dziesięciodniowym. Informacje o terminach w innych państwach UE znajdziemy korzystając ze strony internetowej Europejskiego Centrum Konsumenckiego (www.konsument.gov.pl), gdzie są linki do centrów zagranicznych.

* Na naszą reklamację sprzedawca musi odpowiedzieć w terminie dwóch tygodni, a jeżeli tego nie uczyni, jest to równoznaczne z uznaniem naszego żądania. Należy pamiętać, że nie oznacza to, iż w tym terminie ma on naprawić lub wymienić towar - ma tylko powiadomić składającego reklamację. Terminu na naprawę przepisy nie określają, mówią tylko, że powinno to zostać zrobione "w odpowiednim czasie".

* Jeśli konserwujesz ubranie niezgodnie z instrukcją, tracisz prawo do reklamacji.

* Kupowana przez nas żywność rzadko jest produktem w pełni naturalnym. Zawiera różne substancje, które między innymi umożliwiają jej dłuższe przechowywanie. Dodatki do żywności stosowane są też m.in. w celu poprawienia smaku, zapachu, wyglądu produktu czy zwiększenia wartości odżywczej. Należy jednak starać się unikać produktów zawierających duże ilości takich dodatków.

W krajach Unii Europejskiej istnieje lista "E", która zawiera wszystkie uznane za bezpieczne dodatki do żywności. Obecnie na znajdują się na niej ponad 2 tysiące różnych związków. Posiadają one oznaczenia kodowe E i liczbę identyfikującą dany dodatek albo grupę dodatków (przykładowo kwas askorbinowy, czyli witamina C, oznaczona jest jako E300).

* W przypadku problemów związanych z dostawą energii elektrycznej lub gazu pomoże nam Punkt Informacyjny dla Odbiorców Paliw i Energii przy Urzędzie Regulacji Energetyki - tel.: 22 66-16-305 lub 22 66-16-309.

(MM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski