Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wiadomości

O
Oszukanie ponad 100 firm budowlanych na 10 mln zł zarzuca prokuratura szefom spółki STiW. Grozi im do ośmiu lat więzienia. STiW to jedna z większych wielkopolskich spółek budowlanych. Według prokuratury w ciągu ostatnich trzech lat firma ta zaciągnęła kredyty oraz zleciła swoim podwykonawcom prace budowlane na sumę ponad 10 mln zł. Jej szefowie - Michał W. i Bernard S. - świadomie mieli wprowadzić kontrahentów w błąd i nie zapłacić im za zlecenia. STiW podjął się bowiem prac - m.in. w gminie Kowanówko - i zlecił je podwykonawcom, choć wiedział, że nie będzie w stanie za to zapłacić.

Nie zapłacili

Hotel roku

   Podczas Światowej Konferencji Starwood, nagroda "Hotel Roku" przyznana została pięciogwiazdkowemu Sheraton Warsaw Hotel & Towers. Nagroda ta jest szczególnym wyróżnieniem w regionie Europy, Azji i Bliskiego Wschodu. Starwood zdecydował się nagrodzić warszawski Sheraton za wiele osiągnięć. Hotel wyróżniony został między innymi za wysoki Indeks Zadowolenia Gości (Guest Satisfaction Index), opracowywany na podstawie dobrowolnie wypełnianych przez gości ankiet.
   Sheraton Warsaw Hotel & Towers doceniono także ze względu na stabilny Indeks Zadowolenia Pracowników (Associate Satisfaction Index), analizowany przez niezależną firmę w USA, za rozwój nowej kadry menedżerskiej, jak również za walkę o zachowanie udziału w rynku w warunkach tak wysokiej konkurencji. Od ponad 7 lat warszawski Sheraton utrzymuje się w gronie 5 najlepszych hoteli w sieci w Europie.

Walczą o administrowanie

   Czy korespondencja między urzędnikami a zarządcami może być powodem unieważnienia największego w Polsce przetargu na zarządzanie? O tym zadecyduje Sąd Okręgowy w Warszawie. Bój toczy się między zarządcami już od kilkunastu miesięcy. Wrocławskie spółki walczą między sobą o administrowanie ponad 50 tysiącami komunalnych mieszkań, a tym samym o stały dopływ gotówki z gminnej kasy. Trzykrotne próby podjęte przez władze miasta, żeby w przetargu nieograniczonym wybrać nowych zarządców, zakończyły się fiaskiem. W listopadzie 2003 roku ogłoszono czwarty przetarg. Zainteresowani zarabianiem na gospodarowaniu miejskimi kamienicami odbierali z magistratu warunki przetargu. Kilka dni później spółki wysyłały do urzędników pierwsze pytania i protesty. Urzędnicy odpowiedzieli, ale nie wszystkim w tym samym czasie. Zespół niezależnych ekspertów, który na czas przetargu został powołany do pomocy przez wiceprezydenta miasta, wypowiedał się na temat nieterminowo wysyłanej korespondencji. Ich zdaniem to naruszenie prawa. (O)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski