Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

 Wiadomości

Redakcja
- Uzasadnieniem wprowadzenia nowej taryfy był przede wszystkim wymóg prawny (Rozporządzenie MG w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz zasad rozliczeń w obrocie energią elektryczną z 14 grudnia 2000 r. par. 6.1.), wprowadzający pojęcie "roku obowiązywania taryfy", który rozpoczyna się od 1 lipca każdego roku. Taryfa uwzględnia również zwiększone koszty przeniesione przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej wynikające z aktualizacji taryfy Polskich Sieci Elektroenergetycznych SA, a także konieczność pokrycia kosztów własnych spółki oraz kosztów związanych z realizacją zakładowego planu rozwoju - poinformowała nas Ewa Groń, rzecznik prasowy Zakładu Energetycznego Kraków SA.

Nowe ceny energii

 Od 1 lipca br. klienci Zakładu Energetycznego Kraków SA rozliczani są według cen i stawek opłat zawartych w nowej "Taryfie ZEK SA", zatwierdzonej decyzją prezesa Urzędu Regulacji Energetyki 15.06.2001 r.
 - Ceny i stawki opłat za energię elektryczną dla osób wykorzystujących prąd dla potrzeb gospodarstw domowych (grupy taryfowe G 11, G 12) wzrosły od 01.07.2001 r. średnio o 9,98 proc. We wszystkich spółkach dystrybucyjnych działających na terenie Małopolski od 1 lipca klientów indywidualnych obowiązywać będą opłaty ustalone na bardzo zbliżonym poziomie. Nowe "Taryfy" zakładów energetycznych z naszego regionu wprowadzają takie ceny i stawki opłat, dzięki którym mieszkańcy całej Małopolski, którzy zużywają ok. 2500 kWh energii elektrycznej rocznie (tyle wynosi przeciętnie roczny pobór energii elektrycznej w gospodarstwach domowych), płacić będą rachunki o zbliżonej wartości.
 Ponadto, niskie stawki opłat stałych - miesięcznych (abonament plus opłata stała za przesył) ustalone w "Taryfie" ZEK SA, powodują, że procentowy udział tych opłat w rachunkach dla klientów o niskim zużyciu energii jest stosunkowo mały
- dodała Ewa Groń. RG

Cementowy dołek

 W I półroczu tego roku sprzedaż cementu w Polsce spadła o 16,3 proc. do 5,4 mln ton w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego - poinformował Dariusz Konieczny z biura Stowarzyszenia Producentów Cementu i Wapna. Spadek sprzedaży w samym czerwcu tego roku w stosunku do czerwca 2000 roku wyniósł 14,9 proc. (do 1,293 mln ton). "Spadek sprzedaży cementu jest związany z sytuacją ekonomiczną w kraju. Kredyty na inwestycje budowlane są zaciągnięte w maksymalnym stopniu i trudno jest zaciągać nowe" - powiedział Konieczny.
 W pierwszym półroczu 2001 r. produkcja cementu wyniosła 5,853 mln ton. Natomiast w samym czerwcu tego roku produkcja wyniosła 1,414 mln ton, w porównaniu do 1,587 mln ton przed rokiem. PAP

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski