Wicelider okazał się za mocny dla muszynianek

(ART)
Najwięcej punktów (10) dla gospodyń zdobyła Adela Helić
Najwięcej punktów (10) dla gospodyń zdobyła Adela Helić fot. Jerzy Cebula
Siatkówka. W 14. kolejce Orlen Ligi muszynianki nie sprostały ekipie z Sopotu. Wydarzeniem weekendu była pierwsza w sezonie porażka Chemika - z Impelem.

Polski Cukier Muszynianka 0
PGE Atom Trefl Sopot 3

(23:25, 19:25, 19:25)

Polski Cukier Muszynianka Enea: Milovits, Savić, Grejman, Kurnikowska, Helić, Sosnowska, Krzos (libero) oraz Skrzypkowska, Hatala, Pelc, Ciaszkiewicz-Lach, Szczygieł, Śliwa (libero).

PGE Atom Trefl: Tokarska, Balkenstein-Grothues, Radenković, Cooper, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk (libero) oraz Djerisilo, Miros, Kaczmar, Łukasik, Efimienko.

Sędziowali: Sławomir Gołąbek i Bartłomiej Baniak. MVP: Brittnee Cooper. Widzów: 700.

Różnica była w zagrywce. Przyjezdne sprawiały nią rywalkom sporo kłopotów, zdobyły tak aż 10 pkt (muszynianki - 4), lepsze były też w bloku (8-3)

Na początku było 0:3, ale miejscowe z nawiązką odrobiły stratę. Prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:7, głównie dzięki skuteczności w ataku Anny Grejman i Adeli Helić. Wyrównana walka - żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż „oczko” - trwała do drugiej przerwy (16:15). Po powrocie na parkiet trzy punkty z rzędu zdobyła dla gości Katarzyna Zaroślińska i trener Bogdan Serwiński poprosił o czas.

Pomogło, bo po chwili Zaroślińska się pomyliła, a Julia Milovits zdobyła punkt serwisem i był remis (18:18). Wówczas to szkoleniowiec sopocianek przerwał grę, lecz początkowo jego podopieczne tego nie wykorzystały. Blok i atak Mai Savić dał muszyniankom dwupunktową przewagę (21:19), więc Lorenzo Micelli znów poprosił o czas. Tym razem przyniosło to oczekiwany przez niego skutek. Ciężar zdobywania punktów (4 następne dla Atomu) wzięła na siebie Ivana Djerisilo, niwelując stratę. Muszynianki prowadziły raz jeszcze, 23:22, lecz później skuteczniejsze były wiceliderki.

W następnej odsłonie po wyrównanym początku - 8:8 - przyjezdne zdobyły 7 punktów z rzędu i nie dały się już dogonić. W trzecim secie było podobnie, od 9:9 do 9:14. Miejscowe nie potrafiły odwrócić losów rywalizacji. Nie pomagały zmiany, sopocianki utrzymały przewagę.

Inne wyniki 14. kolejki: BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:18, 26:24, 25:23), Budowlani Łódź - KSZO Ostrowiec Święt. 3:2 (25:20, 22:25, 25:13, 23:25, 19:17), Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (26:24, 25:14, 13:25, 25:12), Impel Wrocław - Chemik Police 3:2 (24:26, 25:21, 25:15, 11:25, 15:13), dziś: Legionovia Legionowo - PTPS Piła.