Wielka Orkiestra Pomocy Jakuba Błaszczykowskiego [ZDJĘCIA]

Wielka Orkiestra Pomocy Jakuba Błaszczykowskiego [ZDJĘCIA]

Zdjęcie autora materiału
Jerzy Filipiuk

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Spotkanie z dziećmi w hali sportowej w Olsztynie koło Częstochowy
1/26
przejdź do galerii

Spotkanie z dziećmi w hali sportowej w Olsztynie koło Częstochowy ©Jakub Jaźwiecki

Jeden z najlepszych polskich piłkarzy nożnych ostatnich lat angażuje się na wielką skalę w akcje charytatywne. Wiele z nich sam inicjuje. Wspiera finansowo chore dzieci, troszczy się o młodych ludzi, wspomaga różne placówki. Nie zapomniał też o krakowskiej Wiśle, której ratuje byt.
„Tam, gdzie są media, zbyt wiele rzeczy robi się pod publiczkę. Brzydzę się tym. Jak coś robisz, to robisz to dla tych dzieci i nie musi o tym wiedzieć milion innych osób. Na krzywdzie innego człowieka nie chciałbym budować swojego wizerunku i nigdy tego nie zrobię” - mówi Jakub Błaszczykowski z rozmowie z Małgorzatą Domagalik, współautorką jego biografii „Kuba”.

Piłkarz, który niedawno udzielił Wiśle Kraków pożyczki w wysokości 1,33 mln zł, o swej działalności charytatywnej - w sporcie i poza nim - nie chce rozmawiać. Nie potrzebuje reklamy. „Ci którzy mają wiedzieć, że pomagam, to wiedzą” - podkreśla w książce.

Odpłaca innym


A czy wiedzą o tym kibice podziwiający go głównie jako zawodnika, który rozegrał 105 meczów w reprezentacji, był jej kapitanem, zagrał na mundialu i dwóch turniejach Euro, dwukrotnie został uznany za naj lepszego polskiego piłkarza, z Wisłą Kraków zdobył mistrzostwo Polski, a z Borussią Dortmund po dwa mistrzostwa i Superpuchary oraz jeden Puchar Niemiec? Być może, ale z pewnością niewiele. Bo to, co robi Błaszczykowski dla innych, zwłaszcza dzieci, nie przebija się - głównie właśnie za sprawą wyjątkowej skromności Kuby - na łamy gazet czy telewizyjne ekrany tak, jak jego wspaniałe rajdy czy strzelane bramki.

A gdy nawet ktoś go zapyta o tę działalność, reaguje tak jak w czerwcu ubiegłego roku, kiedy w czasie wolnym na zgrupowaniu kadry w Arłamowie zaprosił do siebie kilkadziesiąt dzieci i długo z nimi rozmawiał. „Nie wyolbrzymiałbym tego. To normalne” - skwitował próbę rozmowy dziennikarza „Rzeczpospolitej” na ten temat.

„Kuba charytatywnie niczego nie robi po to, żeby ludzie o tym wiedzieli i żeby mówili, jaki jest dobry. Kiedy był młody, to zawsze powtarzał: „Jak będę miał pieniądze, to będę pomagał” - to opinia jego o 3 lata starszego brata Dawida, zamieszczona na stronie fundacji Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski.

Kuba ma pieniądze. Stać go na wiele, ale nie ma w sobie nic z celebryty. Mógłby, jeszcze nie kończąc kariery, wygodnie żyć i nie troszczyć się o innych. Ma jednak inny pomysł na życie.

1 3 4 5 ... 7 »

Komentarze (6)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Z czystej formy!

św.NH (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 9

Zarobił to wydaje. Z serca i pięknie, Ale kto maczetników zatrzyma? Kto długi spłaci? Oby twarzy nie stracił odszedł od ZOMO areny bez gaci. Tuszowanie KOD PZPN Wisły jest niebezpieczne.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Z czystej formy!

gen22 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

No niestety, Ty jesteś zaprzeczeniem jego idei, mieszasz politykę oraz zazdrośc do tego

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
klasa gość

riko (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

Jakżeż inny od niejakiego LR9. Naprawdę są tacy ludzie? DZIĘKI KUBA ,będziesz w niebie.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Mega czlowiek

W82ki (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

W życiu dobro wraca!Dlatego Kuba wszystkiego dobrego dla Ciebie i Twojej rodziny Wislaku!!!


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Magia do zera.

Groblin (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 10

Kuba jawnie uczestniczy i jest współwinny tuszowaniu przekrętów.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
tytuł

podpis (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5

Karma wraca.
Zacznij się oglądać za siebie.
Licho nie śpi ...

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo