Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Wiosenny puchar pojechał do Myślenic

WOJ
Pojedynek otwarcia. Grają gimnazjaliści z Myślenic (na pierwszym planie) i Skalbmierza Fot.: Zbigniew Wojtiuk
SIATKÓWKA. Cztery drużyny gimnazjalne chłopców z trzech województw walczyły o puchar dyrektorki Gimnazjum nr 1 Joanny Nowak. W zawodach uczestniczyły zespoły z Żarnowica (woj. śląskie), Skalbmierza (woj. świętokrzyskie) oraz Gimnazjum nr 2 w Myślenicach i gospodarze (woj. małopolskie).

Po niezwykle zaciętych, emocjonujących i stojących na wysokim poziomie meczach, zwycięzcą turnieju wiosennego zostali siatkarze z Myślenic. Drugie miejsce zajęli gospodarze zawodów (Gimnazjum nr 1) natomiast trzecie wywalczyli gimnazjaliści z Żarnowca. Najniżej została sklasyfikowana "szóstka" ze Skalbmierza.

- Turniej był tak wyrównany, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dodatkowe tabele i liczenie "małych punktów", bowiem zespoły z Myślenic, Miechowa i Żarnowca uzyskały tę samą ilość punktów oraz stosunek wygranych i przegranych setów - informuje jeden z sędziów, Piotr Król.

Tabela turnieju:

1. Myślenice 6 pkt., sety 4 - 2, małe punkty (+ 8). 2. Miechów 6, sety 4 - 2, małe punkty (- 2). 3. Żarnowiec 6, sety 4 - 2, małe punkty (- 6). 4. Skalbmierz 0, sety 0 - 6. Nagrody w postaci pucharu dla najlepszej drużyny, piłek i dyplomów dla każdego zespołu oraz statuetek dla najlepszego zawodnika turnieju (został nim reprezentujący Gimnazjum nr 2 w Myślenicach Wojciech Kęsek), wręczyła dyr. Joanna Nowak. Opiekunem miechowskiej "szóstki" męskiej była nauczycielka WF Ewa Pituch. Projekt edukacyjny został realizowany pod kierunkiem wuefistów Gimnazjum nr 1: Dariusza Skrzyniarza, Piotra Króla i Marka Podymy.