Brązowa medalistka MP Maria Springwald i mistrzyni Polski Marta Wieliczko
Brązowa medalistka MP Maria Springwald i mistrzyni Polski Marta Wieliczko Facebook/czwórka wioślarska kobiet
27. mistrzostwa Polski na ergometrze były dla wioślarzy pierwszą w tym roku imprezą tak dużej rangi. W wiosłowaniu "na sucho" medale zdobyli także zawodnicy z Krakowa.

We Wrocławiu rywalizowano w sześciu grupach - czterech seniorskich i dwóch juniorskich. Wśród kobiet miejsce na podium wywalczyła Maira Springwald (AZS AWF Kraków), która z czasem 6.57,1 min uplasowała się na 3. pozycji.

Przed nią znalazły się koleżanki z czwórki podwójnej, z którymi w poprzednim sezonie na wodzie wywalczyła wicemistrzostwo świata: wygrała Marta Wieliczka (Wisła Grudziądz, 6.50,9), 2. była Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń, 6,57,0). Na 7. pozycji (7.07,2) sklasyfikowana została Maria Sobieszek (AZS AWF Kraków).

W wadze lekkiej kobiet też był krakowski akcent. Brązowy medal wywalczyła pochodząca spod Wawelu Paula Wydrych (AZS AWF Warszawa, 7.14,6). Zwyciężyła Joanna Dorociak (WTW Warszawa). 12. miejsce zajęła Sara Bugajska (AZS AWF Kraków).

W klasyfikacji klubowej AZS AWF Kraków uplasował się na 11. pozycji. Najlepsza okazała się Lotto Bydgostia.

MAGAZYN SPORTOWY24 - Boniek o biletach na mundial, grupie Polaków i bazie w Soczi

Materiał oryginalny: Wioślarstwo. Maria Springwald (AZS AWF Kraków) na podium mistrzostw Polski na ergometrze - Gazeta Krakowska