Wioślarstwo. Maria Springwald udanie rozpoczęła sezon

Maria Springwald
Maria Springwald Michał Gąciarz / Polska Press
Wioślarska czwórka podwójna kobiet, z Marią Springwald (AZS AWF Kraków) w składzie, nowy sezon rozpoczęła od dobrego występu. Wygrała zawody Pucharu Świata w Belgradzie.

W tej konkurencji w 2016 roku "biało-czerwone" wywalczyły w Rio de Janeiro brązowy medal olimpijski. Na Bałkanach Polki płynęły w innym składzie - z medalowej ekipy zostały Agnieszka Kobus i Maria Springwald, a Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann (młodzieżowe mistrzynie świata w czwórce) zastąpiły Monikę Ciaciuch i Joannę Leszczyńską.

W finale zawodów w serbskiej stolicy nasze wioślarki od początku prowadziły, na metę dotarły w czasie 6.29,28 min. Holenderki straciły do nich 2,69 s, a Brytyjki prawie 7 s.

W Belgradzie wystąpili także inni zawodnicy związani z Krakowem. W dwójce podwójnej wiosłował pochodzący spod Wawelu Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa). Wraz z Adamem Wincenciakiem zajęli bardzo dobre, 3. miejsce. W składzie czwórki bez sterniczki były wychowanki AZS AWF Kraków:Anna i Maria Wierzbowskie (obecnie w Lotto Bydgostii). Wraz z klubowymi koleżankami, Moniką Ciaciuch i Joanną Dittmann, wywalczyły 2. miejsce, przegrywając tylko z Holenderkami (o 6 s).