Wisła rozbiła Basket

(PAN)
Koszykówka. Wisła Can-Pack Kraków zapewniła sobie wczoraj zwycięstwo w towarzyskim Turnieju im. Franciszki Cegielskiej w Gdyni.

Wisła Can-Pack Kraków – Basket Gdynia 99:60 (34:13, 21:13, 18:18, 26:16)

Punkty dla Wisły: Żurowska-Cegielska 18, Zohnova 18, Nicholls 15, Turner 13, Misiuk 12, Ziętara 12, Puter 7, Ouvina 4, Blichowska 0.

W drugim dniu turnieju krakowianki odniosły drugie zwycięstwo, pewnie pokonując ekipię gospodyń.

Basket zbudował bardzo silny skład, liderką zespołu jest Agnieszka Bibrzycka. Po pierwszych 10 minutach „Biała Gwiazda” wygrywała jednak aż 34:13 i stało się jasne, że podopieczne Jose Hernandeza łatwo wygrają. Popisowo w pierwszej kwarcie zagrały Yvonne Turner i Justyna Żurowska-Cegielska, które razem w tym okresie gry zdobyły więcej punktów niż cały zespół z Gdyni.

Dziś Wisła zagra z MUKS Poznań, ale bez względu na wynik zajmie pierwsze miejsce w turnieju.