Wojdak był drugi w Kozienicach

Jerzy Zaborski
Pływanie. Wojciech Wojdak, zawodnik Unii Oświęcim rodem spod Brzeska, zajął drugie miejsce w Grand Prix Polski w Kozienicach. Były to ostatnie zawody na krótkim basenie.

W klasyfikacji generalnej, w której liczy się suma trzech startów, przegrał tylko z utytułowanym na arenie międzynarodowej Pawłem Korzeniowskim. Wojdak był za to najlepszy w klasyfikacji młodzieżowców (19-23 lat).

Specjalizujący się w długich dystansach stylu dowolnego oświęcimianin nie miał sobie równych na 800 m (7.53,64), pokonując szczecinianina Marcina Kaczmarskiego. Wygrał także na 400 m (3.47,95), także wyprzedzając Kaczmarskiego.

–_ Wojtek ma lepsze życiowe wyniki od tych uzyskanych w Kozienicach, ale na __tym etapie przygotowań nie można oczekiwać. Powiem tak, źle byłoby, gdyby teraz uzyskiwał życiówki, bo dla niego liczą się majowe seniorskie mistrzostwa Polski _– tłumaczy Przemysław Ptaszyński, trener zawodnika i całej oświęcimskiej ekipy w Kozienicach.

Uzupełnieniem występów Wojdaka był start na 200 m (1.50,97), w którym był czwarty ex aequo z Kaczmarskim.

– _W __tym wyścigu nie zdążył się rozpędzić _– śmieje się trener Ptaszyński.

Wśród kobiet Kamila Kunka, podobnie do Wojdaka specjalizująca się w długich kraulach, była 8. w klasyfikacji „open”.