MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wołanie o pomoc

DD
Gdzie szukać pomocy? Czy dziecko, które skończyło 5. rok życia, wymaga leczenia? Jak podawać leki? Jakie mogą być przyczyny moczenia? Czy i jakie błędy wychowawcze powodują moczenie? Czy konieczna jest diagnostyka inwazyjna? W jakim wieku należy rozpocząć leczenie dziecka? To najczęstsze pytania, z jakimi zwracają się rodziny do Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Moczeniem Nocnym "Dobra nocka" w ramach działającej infolinii.

- To wołanie o pomoc - podsumowuje Grażyna Gniadzik ze Stowarzyszenia, która najczęściej odpowiadała na dręczące rodziców pytania. - Rodzice, dziadkowie po prostu nie wiedzą gdzie szukać pomocy. A jeśli już ją znajdują, okazuje się, że wiedza o tym, jak leczyć moczenie, jest nikła lub żadna. Dlatego bardzo się cieszę, że poprzez telefoniczne konsultacje oraz wskazanie odpowiednich specjalistów mogę pomagać potrzebującym.
- Zdajemy sobie sprawę, że brak informacji sprzyja utrwalaniu się różnorodnych mitów oraz pojawianiu się błędnych koncepcji odnośnie do postępowania z moczącym się dzieckiem - mówi dr n. med. Grzegorz Paruszkiewicz, prezes Stowarzyszenia "Dobra nocka". - Stowarzyszenie zaprasza zainteresowanych do korzystania z infolinii pod numerem 0 801 353 500 w poniedziałki i środy od godz. 18 do 20.
Według statystyk, w Polsce średnio aż troje dzieci w każdej pierwszej klasie szkoły podstawowej dotkniętych jest moczeniem nocnym. Oznacza to, że aż 10 procent wszystkich dzieci cierpi, budząc się w mokrym łóżku i ponosi konsekwencje tej przykrej oraz stresującej choroby. Dlatego też moczenie nocne trzeba leczyć. Obecna wiedza lekarska pozwala na zastosowanie skutecznych metod leczenia. Odpowiednie leczenie moczenia nocnego przywraca dziecko do normalnego funkcjonowania w środowisku rówieśników. Z kilkuset wypełnionych ankiet jednoznacznie wynika również, że problem dotyka nie tylko rodziców i dzieci w wieku szkolnym, ale i tych, którzy przechodzą z tą chorobą w dorosłe życie. Korzyści wynikające z leczenia moczenia nocnego to zapobieganie wtórnym zaburzeniom emocjonalnym u dziecka, szybki powrót do właściwego funkcjonowania zarówno dziecka, jak i całej rodziny. (DD)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski