Wolni coraz bliżej

PAN
Gracze Wilgi (w zielonych strojach) przegrali kolejny mecz FOT. ARCHIWUM
KLASA A WIELICZKA. Kłopoty kadrowe Wilgi Golkowice. Węgrzcanka Węgrzce Wielkie - Wolni Kłaj 0:3 (0:1)

0:1 Roda 9, 0:2 Szmalec 56, 0:3 Szmalec 76.

Sędziował: Rafał Kot. Żółte kartki: Szymoniak, Surma, T. Rajczyk. Widzów: 200.

Węgrzcanka: Kubicki - Babik, Ołowski, Karkoszka (64 Wójtowicz), Szymoniak (84 Pachlasch), J. Rajczyk (64 T. Rajczyk), Surma, Smęder (26 Radziszewski), Janas, Szeląg, Łaciak.

Wolni: Michalski - Kłosiński, Wajda, Tomczak, Roda, Szafraniec (86 Kubas), Chróściel, Kuśnierz, Romański, Olearczyk (88 Gorzula), Szmalec (82 Kania).

Ekipa lidera ma za sobą trudny mecz w Węgrzcach Wielkich i jest już o krok od awansu do klasy okręgowej. W 9 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Roda bardzo ładnie uderzył z pierwszej piłki, lokując futbolówkę pod poprzeczką. Gospodarze przystąpili do ataków, próbował szarżami Janas, J. Rajczyk nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Prezentujący się zdecydowanie lepiej goście mieli także swoje okazje. W 12 minucie po strzale Tomczaka udanie interweniował Kubicki, po chwili bramkarz Węgrzcanki powstrzymał nacierającego Romańskiego, a po strzale tego właśnie piłkarza piłka trafiła w poprzeczkę. Tuż przed przerwą okazję dla Węgrzcanki miał Smęder, ale na posterunku był bramkarz Michalski.

Po przerwie dał o sobie znać Szmalec, który najpierw popisał się skuteczną dobitką po uderzeniu Romańskiego, a w 76 minucie po indywidualnej akcji lewą stroną posłał piłkę w dalszy róg bramki.

(PAN)

Wilga Golkowice - Wiarusy Igołomia 0:2 (0:2)

Bramki: F. Nowak, Konrad.

Wilga: Piszczek; G. Jamka, Lelek, M. Wrona, Bobek, K. Jamka, D. Wrona, M. Jania, Urbanik, A. Guzik, G. Guzik.

Wiarusy: Małek - Bieroń, Gruchała, Szarak, Cholewa, R. Nowak, F. Nowak, Satoła, Gurda, Konrad, Jarosław Pluciński oraz Jakub Pluciński.

Zespół z Golkowic jest w poważnym kryzysie i przegrał kolejny mecz, co przybliża tę drużynę do spadku. Podopieczni Łukasza Palucha byli zespołem lepszym i potwierdzili dobrą dyspozycję w rundzie rewanżowej. Zespół Wilgi ma ogromne kłopoty kadrowe i na razie nie jest w stanie gromadzić punktów.

W innych meczach: Start Brzezie - Gdovia 0:2 (0:1), Wołek, Ciężarek; Piłkarz Podłęże - Iskra Zakrzów 2:2 (2:1), Pilch, Stós - Ptasznik, Sitko; Nadwiślanka Nowe Brzesko - Batory Wola Batorska 2:4; Tęcza Słomiróg - Zryw Szarów 1:1 (1:1), dla Tęczy Jania. Awansem: Strażak - Czarnochowice 2:1.

1.   Wolni   16   44   66-22

2.   Gdovia   16   35   40-18

3.   Batory   16   34   65-23

4.   Węgrzcanka   17   26   32-27

5.   Piłkarz   18   25   40-32

6.   Zryw   17   24   31-29

7.   Nadwiślanka   18   24   35-47

8.   Wiarusy   18   25   36-39