Wrócili z medalami

PAN
BADMINTON. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z Krakowa i Niepołomic podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Łódzkie 2013.

W zawodach Małopolskę reprezentowali gracze Spartakusa Niepołomice, AZS AGH Kraków i UKS Ropica Polska.

Wicemistrzem Polski został Mariusz Kabat z AZS AGH Kraków, który w finale przegrał z Krzysztofem Jakowczykiem z Hubala Białystok 18:21, 14:21. Kabat w turnieju gry deblowej, startując z Pawłem Tomaszewskim z Orlicza Suchedniów, zajął trzecie miejsce.

Nie zawiodły również młode zawodniczki Spartakusa Niepołomice. Podopieczne trenera Roberta Frasia potwierdziły swoją klasę zdobywając dwa medale. Drugie miejsce w grze deblowej zajęły Emilia Jaworska i Edyta Mietła, a brązowy para Kamila Morawska (Spartakus) - Magda Machnik (Orbitek Straszęcin). Edyta Mietła była faworytką turnieju indywidualnego, ale zajęła w nim piątą pozycję.

Małopolscy zawodnicy potwierdzili klasę w tej kategorii wiekowej, za rok o medale walczyć będą już wśród juniorów.