Wspaniała bramka w IV lidze! Zobaczcie, jak strzela były piłkarz Hutnika!

Tomasz Bochenek
Dalin Myślenice przegrał z Limanovią 1:2 w meczu 18. kolejki małopolskiej IV ligi, rozegranym w sobotę 11 listopada. Gości do zwycięstwa poprowadził Tomasz Kurek, zdobywca obu goli w II połowie. Popisał się zwłaszcza przy drugiej bramce, bo był to strzał z ponad 40 metrów!

W 18 minucie Pławecki sfaulował Ponomarenkę i po chwili Kowalski wykorzystał rzut karny, dając prowadzenie Dalinowi. Gospodarze mieli dogodne okazje, by podwyższyć wynik (Cienkosz, Ponomarenko), od 51 minuty grali natomiast w osłabieniu - po tym, jak drugą żółtą kartkę dostał Sobala.

Gościom wyrównanie przyniosła akcja, w której dużo dobrego, będąc już w polu karnym myśleniczan, zrobił Matras. Wyłożył piłkę Kurkowi, ten celnie uderzył z 8 metrów. A sześć minut później bramkarz Dalinu znalazł się 20 metrów od własnej bramki, i przejął wprawdzie futbolówkę zaadresowaną do K. Palacza, ale kopnął ją wprost do Kurka. Były piłkarz Hutnika Kraków miał do celu ok. 45 metrów, lecz widząc pustą bramkę - zdecydował się na strzał, no i przelobował wracającego do bramki Krzyżanowskiego. Ten gol był ozdobą meczu.

Gospodarze potem walczyli o wyrównanie, najlepszą ku temu okazję mieli w doliczonym czasie gry. Z bliska główkował Kowalski, ale interwencja Kurczaba na linii bramkowej uchroniła Limanovię od straty gola.

Dalin Myślenice - Limanovia 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Kowalski 19 karny, 1:1 Kurek 66, 1:2 Kurek 74.
Dalin: Krzyżanowski - Chochlinski, Przetocki, Kowalski, Ładyga - Szifer (85 Gunia), Jędrzejowski (76 Czarnecki), Cienkosz - Sobala, Ponomarenko, Ostafin (70 Ciuruś).
Limanovia: Pietrzak - Ciesielski (63 M. Palacz), Bandarenka, Kurczab, K. Mus - Matras, Kurek, Krzyżak (55 F. Nowak), Żaba (80 G. Mus) - Kulig (63 Śliwa), P. Pławecki (73 K. Palacz).
Sędziował: Waldemar Pyznar (Gorlice). Żółte kartki: Sobala dwie, Szifer, Jędrzejowski, Ostafin, Gunia - Kurek. Czerwona kartka: Sobala (51). Widzów: 200.