Wybiegał srebro

PAZ
Występujący w barwach LKS Kłos Olkusz Bartłomiej Chłosta zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w Biegach Górskich w kategorii juniorów starszych. Tym samym będzie reprezentował Polskę na mistrzostwach świata w tej dyscyplinie, które odbędą w Anchorage na Alasce.

W Olkuszu

Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych odbywały się w Borowicach koło Karpacza. Gwałtowny atak zimy spowodował, że trasa, chociaż wcześniej dobrze przygotowana, była dla zawodników bardzo trudna. Niektóre jej fragmenty ubijano ratrakami. Na starcie zawodów stanęła cała polska czołówka sportowców specjalizujących się w biegach górskich. Już na początku rywalizacji utworzyła się 8-osobowa grupka, która nadawała tempo biegowi. Znaleźli się w niej dwaj zawodnicy LKS Kłos Olkusz: Bartłomiej Chłosta i Paweł Kadula. W dalszej części biegu prowadząca grupa zaczęła się wykruszać, a Chłosta objął prowadzenie. Dopiero na finiszu uległ rywalowi. Dobrze wypadli także inni zawodnicy występujący w barwach olkuskiego klubu. Paweł Kadula zajął 8. miejsce wśród juniorów starszych, a juniorka Renata Cebula uplasowała się na 6. miejscu w biegu na 4000 metrów.
   Dla Bartłomieja Chłosty jest to największy dotychczasowy sukces i pierwszy medal na mistrzostwach Polski. Do tego najważniejszego startu w tym sezonie olkuszanin przygotowywał się już od jesieni pod okiem swojej trenerki Czesławy Mentlewicz. Tuż przed mistrzostwami był na kilkudniowym obozie sportowym w słowackich Tatrach. Jest to już 56. medal MP zdobyty przez zawodników sekcji lekkotletyki LKS Kłos Olkusz. W Anchorage nie po raz pierwszy olkuszanin będzie reprezentował Polskę na mistrzostwach świata. W 1995 roku w Edynburgu w Szkocji w kadrze narodowej seniorów występowała Czesława Mentlewicz.