Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybieramy najlepszego proboszcza, wikariusza, siostrę zakonną i najlepszą parafię Małopolski!

Grażyna Starzak
Plebiscyt. Plebiscyt, w którym Czytelnicy "Dziennika Polskiego" wybierają najlepszych duchownych, siostry zakonne i najbardziej wyróżniającą się parafię Małopolski, jest na półmetku.

Kolejność na liście liderów, czyli kandydatów, na których oddano najwięcej głosów, zmienia się jak w kalejdoskopie. Wśród parafii jeszcze w czwartek prowadziła wspólnota wiernych z osiedla Nowy Ruczaj w Krakowie. Tymczasem dzisiaj na czele jest parafia Matki Bożej Opatrzności w Czułowie. Zmienia się też kolejność wśród proboszczów i wikariuszy.

Nie zmienia się w grupie kandydatek na najlepszą siostrę zakonną. Na pierwszym miejscu z rekordową, sięgająca pół tysiąca liczbą oddanych głosów jest wciąż siostra Bożena Leszczyńska, pełniąca swoją bardzo trudną posługę wśród dzieci Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. O siostrze Bożenie Leszczyńskiej już pisaliśmy, podkreślając, z jakim oddaniem pracuje, podtrzymując na duchu cierpiące dzieci oraz ich rodziców. Nie bez przyczyny przez tych ostatnich nazywana jest "aniołem dobroci". Nasi Czytelnicy wystawili jej wspaniałe rekomendacje.

Bardzo pozytywnie zaprezentowano nam też m.in. jednego z kandydatów na Proboszcza Roku - ks. Krzysztofa Cebulę, proboszcza parafii Matki Bożej Opatrzności w Czułowie (numer 6 na plebiscytowej liście). Ma on co prawda - jak do tej pory- mniej głosów niż s. Bożena, niemniej, już samo to, że jego parafia w tej chwili prowadzi w naszym plebiscycie, świadczy, iż jest nie tylko cenionym duszpasterzem, ale również bardzo dobrym administratorem parafii.

Wieś Czułów, położona w południowo-zachodniej części Wyżyny Krakowskiej, wśród bogatego krajobrazu krasowego, ma niewiele, bo 340 numerów długości. Być może to jeden z powodów, iż tutejsza parafia tworzy autentyczną wspólnotę, bardzo zżytą ze sobą i z tą ziemią. Czułów ma swoją stronę internetową, gdzie z dumą podkreśla się, iż pierwszym dokumentem wymieniającym nazwę wsi był przywilej biskupa Idziego z 1124 r. który Czułów oddał klasztorowi w Tyńcu. Wieś była w posiadaniu benedyktynów do 1772 r. Stąd też zapewne przywiązanie mieszkańców Czułowa do tradycji i Kościoła. Głosujcie zatem, Drodzy Czytelnicy, na tę parafię z numerem 4. na liście kandydujących wspólnot.

Na głosy Czytelników czekają także inni kandydaci. Swój głos można oddać na kuponach drukowanych w "Dzienniku Polskim" lub SMS-em (poprzez zakup e-wydania naszej gazety).

Kupony do głosowania należy dostarczyć do siedziby "Dziennika Polskiego" al. Pokoju 3, 31-548 Kraków do 10 września 2015 r. Na SMS-y czekamy do 11 września 2015 r. do godziny 15.59.59.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski