Wybierz przyszłość swojej Nowej Huty. Głosowanie do krakowskich Rad Dzielnic już 10 grudnia

Partnerem cyklu jest UMK
Zalew Nowohucki i otaczające go tereny zielone to ulubione miejsce spacerów nowohucian
Zalew Nowohucki i otaczające go tereny zielone to ulubione miejsce spacerów nowohucian Joanna Urbaniec
- Położona na wschodzie miasta, zamieszkana przez blisko 190 tysięcy osób, dawna Nowa Huta obejmuje dziś pięć dzielnic: Czyżyny, Mistrzejowice, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie i Nową Hutę. I każda z nich ma swój własny charakter – mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.
- Każde wybory są ważne, bo dzięki nim realnie wpływamy na kreowanie rzeczywistości, w której żyjemy. Gorąco zatem zachęcam do głosowania 10 grudnia
- Każde wybory są ważne, bo dzięki nim realnie wpływamy na kreowanie rzeczywistości, w której żyjemy. Gorąco zatem zachęcam do głosowania 10 grudnia - Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa Anna Kaczmarz

Unikatowość tzw. starej Nowej Huty została w tym roku potwierdzona tytułem Pomnika Historii, który otwiera nam drogę do starań o jej wpis na Listę Światowego Dziedzictwa.

Czego oczekują mieszkańcy Nowej Huty?

Bez względu na to, o której z nowohuckich dzielnic mówimy, ich mieszkańców łączą podobne oczekiwania wobec miasta. Chcą poprawy infrastruktury drogowej i lepszego zabezpieczenia przeciwpowodziowego, remontów chodników, poszerzania oferty dla dzieci i młodzieży czy usprawnienia transportu publicznego. Jednym słowem liczą na realizację takich przedsięwzięć, które pozwolą im lepiej funkcjonować na co dzień.

ZOBACZ I „WYBIERZ PRZYSZŁOŚĆ SWOJEJ DZIELNICY” - NOWA HUTA

- Wiele razy mierzyłem się z zarzutami, że Miasto zaniedbuje tę część Krakowa. Były to opinie niesprawiedliwe i krzywdzące, bo w Nowej Hucie działo i nadal dzieje się bardzo dużo. Lwią część z ponad 100 mln zł wydanych w ostatnich czterech latach na zdrowie, pochłonęły inwestycje w Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego. Dzięki nim placówka została stermomodernizowana, zakupiono sprzęt medyczny i wyposażenie dla wielu oddziałów, z których część gruntownie zmodernizowano – zaznacza prezydent Jacek Majchrowski. - Prawie 500 mln zł przeznaczone na inwestycje transportowe pozwoliło zakończyć szereg zadań w ramach programu modernizacji dróg i chodników, rozbudować ulice: Igołomską i Klasztorną, czy przebudować torowiska tramwajowe: w al. Jana Pawła II i w ul. Ptaszyckiego.

10 grudnia wybory do Rad Dzielnic

Nie przez przypadek temat dzielnic pojawia się teraz. Duży wpływ na to, co się w nich dzieje i czym żyją ich mieszkańcy ma bowiem nie tylko gmina, ale także jej jednostki pomocnicze jakimi są Rady Dzielnic, których pięcioletnia kadencja właśnie mija.

- 10 grudnia odbędą się wybory, w których to Państwo zdecydujecie, kto będzie reprezentował Wasze interesy, dbał o sprawy lokalne, sygnalizował problemy i pomagał je rozwiązywać. Proszę pamiętać, że Rada Dzielnicy odgrywa bardzo istotną rolę, wykraczającą daleko poza wskazanie, na co przeznaczyć określone środki wydzielone do jej dyspozycji w budżecie miasta – przypomina prezydent Jacek Majchrowski.

ZOBACZ I „WYBIERZ PRZYSZŁOŚĆ SWOJEJ DZIELNICY” - ŚRÓDMIEŚCIE

ZOBACZ I „WYBIERZ PRZYSZŁOŚĆ SWOJEJ DZIELNICY” - KROWODRZA

ZOBACZ I „WYBIERZ PRZYSZŁOŚĆ SWOJEJ DZIELNICY” – PODGÓRZE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski