Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Koniec pewnej epoki – burmistrz Niepołomic ogłosił, że nie będzie starał się o reelekcję

Jolanta Białek
Jolanta Białek
To jedno z największych przedwyborczych zaskoczeń w regionie. Roman Ptak, burmistrz Niepołomic od 2009 roku nie będzie ubiegał się o szefowanie gminie w kolejnej kadencji
To jedno z największych przedwyborczych zaskoczeń w regionie. Roman Ptak, burmistrz Niepołomic od 2009 roku nie będzie ubiegał się o szefowanie gminie w kolejnej kadencji fot. UMiG Niepołomice
To jedno z największych przedwyborczych zaskoczeń w regionie. Roman Ptak, burmistrz Niepołomic od 2009 roku nie będzie ubiegał się o szefowanie gminie w kolejnej kadencji. Wieloletni szef podkrakowskiego miasta poinformował również, że jego kandydatem na burmistrza będzie Michał Hebda, obecny wiceburmistrz Niepołomic ds. społecznych. Prócz niego walkę o szefowanie Niepołomicom zapowiedział już także radny miejski tej kadencji Marcin Migas, a według nieoficjalnych informacji w sobotę (2 marca) start w wyborach na burmistrza Niepołomic ogłosi Tomasz Tomala, przewodniczący Rady Powiatu Wielickiego obecnej kadencji.

„Po długich namysłach podjąłem trudną decyzję, że po trzech dekadach pracy dla miasta i gminy Niepołomice, w tym prawie piętnastu latach sprawowania funkcji burmistrza, nie będę ubiegał się o reelekcję. Przez te lata starałem się jak najlepiej i całym sercem służyć mieszkańcom. W tym czasie nasza gmina przeszła ogromne zmiany. Z Niepołomicami związało swoją przyszłość wiele nowych osób, znajdując tu swoje miejsce do życia. Zrealizowaliśmy dużo ważnych inwestycji (…). Zbudowaliśmy węzeł autostradowy i obwodnicę Podłęża (…). Stworzyliśmy sieć P&R, a także kilometry dróg, chodników i ścieżek rowerowych. Niebawem rozpocznie się modernizacja obwodnicy miasta, trwa projektowanie kilkunastu ważnych ciągów drogowych, postępują prace nad przebudową centrum Zabierzowa Bocheńskiego. (…) Jednak te lata, oprócz satysfakcji, przyniosły też wiele trudności, wyrzeczeń i stresu zarówno dla mnie, jak i dla mojej rodziny. (…) Nadszedł czas na nowe wyzwania. Decyzję tę podjąłem w momencie spełnienia zawodowego, choć miała na nią wpływ również sytuacja prawna. Od wielu lat jestem ciągany po sądach za decyzję, jaką podjąłem niemal 9 lat temu w związku z budową szkoły na Jazach, choć działałem w najlepiej rozumianym interesie gminy i jej mieszkańców (…)” - napisał na swym fanpage’u Roman Ptak.

Burmistrz Niepołomic od 2009 roku (a wiceburmistrz – od 2007 roku, a wcześniej przez lata bliski współpracownik wieloletniego burmistrza Niepołomic Stanisława Kracika) poinformował również, że podczas najbliższych wyborów samorządowych postanowił kandydować do Rady Powiatu Wielickiego, z pierwszego miejsca na liście Porozumienia Samorządowego (to wspólna inicjatywa szefów wszystkich gmin powiatu wielickiego).

„Natomiast kandydatem na stanowisko burmistrza miasta i gminy Niepołomice będzie mój zastępca - Michał Hebda (z ramienia KWW Porozumienie Samorządowe – Miasto i Gmina Niepołomice). Gorąco popieram jego kandydaturę. Michał udowodnił swoje zaangażowanie, pracowitość i kompetencje. W 2014 roku został najmłodszym radnym w historii gminy. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, a od trzech lat jest wiceburmistrzem. Jest w wieku, w którym byłem ja obejmując zarządzanie gminą po Stanisławie Kraciku. Oddam swój głos na Michała, bo jestem przekonany, że najlepiej sprawdzi się w roli zarządzającego gminą, a jego pomysły i działania pozwolą na jej dalszy, zrównoważony i ambitny rozwój” – zaznaczył burmistrz Niepołomic.

Start w wyborach na burmistrza zapowiedział już także Marcin Migas.

„Niejednokrotnie byłem pytany przez radnych miejskich, czy będę kandydował na burmistrza. Jako kandydat niezależny zgodziłem się wziąć udział w wyborach już w zeszłym roku. Dzisiaj potwierdzam to oficjalnie. Jest to dla mnie duże wyróżnienie starać się o urząd burmistrza. W ostatnim czasie zarejestrowałem niezależny komitet wyborczy wyborców KWW Niepołomice Nasza Wspólna Gmina. Niebawem powstanie moja prywatna strona internetowa” – napisał na swym fanpage’u Marcin Migas, który w 2018 roku zdobył mandat w niepołomickiej Radzie Miejskiej, startując z listy PiS.

Natomiast kandydatem na burmistrza KWW Dobra Przyszłość Miasta i Gminy Niepołomice będzie najprawdopodobniej Tomasz Tomala (PiS), mieszkaniec Woli Batorskiej, radny powiatu wielickiego, bliski współpracownik byłego ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski