Wyniki wyborów 2018 do sejmiku województwa - wielkopolskie

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Miasto Poznań

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

kandydatliczba głosów

  1. 6 Waldemar Zaremba
    236 (0,11%)
  2. 1 Irena Ewa Bandurska
    487 (0,22%)
  3. 3 Agnieszka Anna Smektała
    192 (0,09%)
  4. 2 Ewa Maria Dłużewicz
    126 (0,06%)
  5. 5 Maciej Jacek Grzybek
    191 (0,09%)
  6. 7 Wiesława Anna Ratajczak
    200 (0,09%)
  7. 4 Witold Józef Kozak
    127 (0,06%)

KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

kandydatliczba głosów

  1. 6 Wojciech Leon Dera
    346 (0,16%)
  2. 2 Tomasz Stanisław Knioła
    351 (0,16%)
  3. 3 Magdalena Kondratowicz
    500 (0,23%)
  4. 1 Izabela Anna Janicka
    1 916 (0,86%)
  5. 4 Marek Ireneusz Mondry
    250 (0,11%)
  6. 5 Katarzyna Maria Nowacka
    494 (0,22%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Małgorzata Michalska-Mickiewicz
    4 179 (1,88%)
  2. 2 Piotr Adam Szelągowski
    4 853 (2,19%)
  3. 1 Zbigniew Czerwiński
    29 451 (13,28%)
  4. 5 Dorota Małgorzata Mączkowska
    1 794 (0,81%)
  5. 7 Magdalena Maria Kodym-Sulanowska
    1 613 (0,73%)
  6. 4 Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz
    3 927 (1,77%)
  7. 6 Grzegorz Jan Jurga
    3 919 (1,77%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 4 Piotr Wojciech Wawrzyniak
    241 (0,11%)
  2. 5 Michał Andrzejewski
    139 (0,06%)
  3. 7 Aleksandra Eugenia Lekier
    92 (0,04%)
  4. 3 Joanna Jóźwiak
    266 (0,12%)
  5. 2 Joanna Oszmian
    140 (0,06%)
  6. 6 Łukasz Kuk
    120 (0,05%)
  7. 1 Robert Tołpa
    1 168 (0,53%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 4 Zuzanna Sara Lewandowska
    968 (0,44%)
  2. 2 Dorota Koszal
    847 (0,38%)
  3. 3 Jakub Szymon Kantorski
    203 (0,09%)
  4. 1 Jakub Marcin Skurzyński
    2 260 (1,02%)
  5. 7 Michał Adam Kołosowski
    217 (0,10%)
  6. 6 Natalia Milena Woźniak
    533 (0,24%)
  7. 5 Łukasz Bogusław Orylski
    97 (0,04%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 7 Michał Andrzej Pilc
    600 (0,27%)
  2. 5 Agnieszka Gryczyńska
    865 (0,39%)
  3. 4 Kacper Andrzejczak
    576 (0,26%)
  4. 6 Kamila Elżbieta Andrzejewska
    533 (0,24%)
  5. 3 Zofia Rembarz
    659 (0,30%)
  6. 1 Bartosz Garczyński
    4 099 (1,85%)
  7. 2 Damian Kupka
    2 234 (1,01%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Mirosława Michalina Wieczorek-Filipiak
    1 558 (0,70%)
  2. 6 Maciej Jarosław Wróblewski
    558 (0,25%)
  3. 5 Ewa Maria Rzepka
    772 (0,35%)
  4. 3 Lucjan Gerard Dutkiewicz
    1 186 (0,53%)
  5. 7 Ewa Bukowian
    865 (0,39%)
  6. 1 Waldemar Włodzimierz Witkowski
    8 756 (3,95%)
  7. 4 Aneta Regina Konieczna
    1 490 (0,67%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Andrzej Kaczmarek
    654 (0,29%)
  2. 6 Ewelina Magdalena Wysocka-Babst
    230 (0,10%)
  3. 5 Rafał Klimek
    274 (0,12%)
  4. 7 Marek Beer
    359 (0,16%)
  5. 3 Przemysław Marek Tomczak
    697 (0,31%)
  6. 4 Martyna Maria Włodarczyk
    368 (0,17%)
  7. 1 Julia Maria Krakowiak
    1 364 (0,62%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

kandydatliczba głosów

  1. 3 Joanna Wawrzyniak
    443 (0,20%)
  2. 1 Jakub Piotr Mierzejewski
    1 327 (0,60%)
  3. 2 Jan Aleksander Paech
    272 (0,12%)
  4. 4 Aleksandra Miśkiewicz
    320 (0,14%)
  5. 5 Paweł Piotr Antuchowski
    136 (0,06%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 1 Włodzimierz Czesław Usarek
    2 032 (0,92%)
  2. 2 Zbigniewa Anna Nowodworska
    1 706 (0,77%)
  3. 4 Anna Maria Frankiewicz
    4 969 (2,24%)
  4. 5 Mieczysław Marian Duszyński
    967 (0,44%)
  5. 3 Krzysztof Stanisław Cesar
    1 110 (0,50%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 7 Joanna Jaśkowiak
    30 892 (13,93%)
  2. 1 Marek Woźniak
    58 004 (26,16%)
  3. 6 Filip Andrzej Kaczmarek
    4 666 (2,10%)
  4. 3 Paulina Stochniałek
    4 811 (2,17%)
  5. 5 Adrian Tomaszkiewicz
    3 828 (1,73%)
  6. 4 Aldona Ewa Anastasow
    2 302 (1,04%)
  7. 2 Tatiana Marta Sokołowska
    12 845 (5,79%)

Okręg 2

powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, międzychodzki, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, złotowski

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

kandydatliczba głosów

  1. 8 Teresa Jadwiga Małek
    284 (0,12%)
  2. 5 Henryk Statucki
    364 (0,16%)
  3. 2 Piotr Andrzejewski
    780 (0,34%)
  4. 1 Józef Witold Juszkiewicz
    837 (0,37%)
  5. 3 Władysław Werhun
    113 (0,05%)
  6. 4 Anna Kostrzewa
    700 (0,31%)
  7. 7 Iwona Karkosz
    147 (0,06%)
  8. 6 Jadwiga Idziak
    298 (0,13%)
  9. 9 Ewa Agnieszka Nowak-Kopeć
    676 (0,30%)

KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

kandydatliczba głosów

  1. 2 Tomasz Marek Wojciechowski
    934 (0,41%)
  2. 1 Dagmara Monika Hoffmann
    1 967 (0,86%)
  3. 6 Jerzy Andrzej Grześkowiak
    970 (0,42%)
  4. 3 Marcelina Weronika Goździewska-Ćwirlej
    421 (0,18%)
  5. 4 Tadeusz Hieronim Rzepka
    670 (0,29%)
  6. 5 Alicja Barbara Dorsch
    515 (0,23%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 7 Szymon Łukasz Chrostowski
    1 196 (0,52%)
  2. 9 Dorota Banaś
    7 295 (3,19%)
  3. 1 Adam Bogrycewicz
    25 510 (11,15%)
  4. 3 Michał Witold Zieliński
    6 715 (2,94%)
  5. 2 Łucja Janina Zielińska
    8 606 (3,76%)
  6. 6 Renata Magdalena Dorna
    2 666 (1,17%)
  7. 5 Wiesław Pietruczuk
    1 770 (0,77%)
  8. 4 Marek Jakóbczyk
    2 961 (1,29%)
  9. 8 Emilia Muzyka
    2 325 (1,02%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 1 Wiesław Zenon Olędzki
    974 (0,43%)
  2. 2 Adriana Jóźwiak
    575 (0,25%)
  3. 4 Daniel Włudarczak
    303 (0,13%)
  4. 5 Ryszard Lech Beta
    258 (0,11%)
  5. 3 Janina Spieszalska
    224 (0,10%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Kamil Bartosz Bocian
    1 754 (0,77%)
  2. 2 Joanna Dziemiańczyk
    481 (0,21%)
  3. 3 Jan Daniel Świeczkowski
    246 (0,11%)
  4. 5 Dawid Miłosz Sawicki
    584 (0,26%)
  5. 4 Natalia Ewa Minge
    885 (0,39%)
  6. 6 Milena Renata Hadryan
    168 (0,07%)
  7. 7 Jakub Paweł Mięsikowski
    173 (0,08%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Roman Gryczyński
    1 841 (0,80%)
  2. 3 Karolina Polak
    3 995 (1,75%)
  3. 4 Brajan Jankowski
    1 000 (0,44%)
  4. 6 Roman Marek Nowak
    1 122 (0,49%)
  5. 5 Aldona Kazarnowicz
    526 (0,23%)
  6. 1 Natalia Małgorzata Gruenke
    3 694 (1,62%)
  7. 7 Marzena Bogumiła Srebro
    859 (0,38%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 5 Alicja Małgorzata Noska-Figiel
    598 (0,26%)
  2. 6 Zbigniew Stochaj
    1 473 (0,64%)
  3. 7 Lucyna Kolasińska
    583 (0,25%)
  4. 3 Agnieszka Magdalena Grzechowiak
    1 788 (0,78%)
  5. 8 Urszula Bak
    1 433 (0,63%)
  6. 1 Romuald Kazimierz Ajchler
    14 743 (6,45%)
  7. 9 Anna Elżbieta Wilk-Baran
    832 (0,36%)
  8. 2 Aleksander Grzegorz Antoniewicz
    1 534 (0,67%)
  9. 4 Henryk Kazana
    1 167 (0,51%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 9 Marcin Piszczek
    2 674 (1,17%)
  2. 7 Wacław Czesław Napierała
    2 445 (1,07%)
  3. 1 Jarosław Zygmunt Maciejewski
    6 634 (2,90%)
  4. 3 Alina Barbara Grochowalska
    2 645 (1,16%)
  5. 4 Małgorzata Anna Bejma
    5 878 (2,57%)
  6. 5 Aneta Agnieszka Rzepa
    2 018 (0,88%)
  7. 6 Renata Anna Młynarczyk
    2 455 (1,07%)
  8. 8 Jan Stefan Graczyk
    2 417 (1,06%)
  9. 2 Piotr Halama
    2 708 (1,18%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

kandydatliczba głosów

  1. 5 Anna Luiza Gworys
    289 (0,13%)
  2. 3 Jerzy Józef Moeglich
    363 (0,16%)
  3. 1 Agata Jadwiga Ostaszewska
    1 217 (0,53%)
  4. 4 Wiesław Zalewski
    420 (0,18%)
  5. 2 Piotr Bogusław Wawrzyniak
    1 187 (0,52%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 5 Sławomir Paweł Biskupski
    1 212 (0,53%)
  2. 4 Lucyna Maria Bełch
    1 384 (0,61%)
  3. 7 Maciej Mariusz Gracz
    1 942 (0,85%)
  4. 6 Hanna Grażyna Stawna
    1 866 (0,82%)
  5. 3 Wiesława Jolanta Koralewska-Putz
    1 142 (0,50%)
  6. 1 Kazimierz Zdzisław Lis
    3 975 (1,74%)
  7. 2 Władysław Walewander
    665 (0,29%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Mirosława Wanda Rutkowska-Krupka
    21 061 (9,21%)
  2. 2 Iwona Maria Kamińska-Lech
    4 462 (1,95%)
  3. 6 Michał Stanisław Chojara
    3 351 (1,47%)
  4. 9 Przemysław Marek Ajchler
    9 754 (4,26%)
  5. 7 Marta Maria Janyska
    8 315 (3,64%)
  6. 3 Jacek Wojciech Bogusławski
    8 494 (3,71%)
  7. 5 Mariola Barbara Rozmarynowska
    4 089 (1,79%)
  8. 8 Jarosław Paweł Brożek
    1 488 (0,65%)
  9. 4 Henryk Marian Szopiński
    9 624 (4,21%)

Okręg 3

powiaty: poznański, śremski, średzki, gnieźnieński, wrzesiński

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

kandydatliczba głosów

  1. 6 Elżbieta Jęsiek
    307 (0,10%)
  2. 1 Stanisław Marek Smektała
    901 (0,30%)
  3. 2 Marian Stanisław Włodarczak
    557 (0,19%)
  4. 3 Agnieszka Joanna Doroszuk
    356 (0,12%)
  5. 5 Aneta Agnieszka Kędzia
    450 (0,15%)
  6. 4 Piotr Paweł Broda
    563 (0,19%)

KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

kandydatliczba głosów

  1. 4 Karolina Joanna Kiejdrowska
    701 (0,23%)
  2. 3 Radosław Jastrzębski
    534 (0,18%)
  3. 1 Marcin Jan Krawczyk
    1 800 (0,60%)
  4. 2 Izabela Alicja Dudziak-Dorożko
    940 (0,31%)
  5. 6 Magdalena Kinga Bielak
    1 059 (0,35%)
  6. 5 Artur Marek Drożyński
    472 (0,16%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Łukasz Grabowski
    7 557 (2,53%)
  2. 1 Małgorzata Irena Stryjska
    24 080 (8,07%)
  3. 9 Alicja Maria Cichońska
    1 930 (0,65%)
  4. 3 Magdalena Kopeć
    7 471 (2,50%)
  5. 6 Sławomir Michał Hinc
    5 629 (1,89%)
  6. 2 Krzysztof Henryk Dembiński
    7 814 (2,62%)
  7. 7 Małgorzata Pietrzak-Sikorska
    5 415 (1,81%)
  8. 5 Agnieszka Beata Kubiak
    4 677 (1,57%)
  9. 8 Alicja Pieczykolan
    1 804 (0,60%)
  10. 10 Mirosław Kazimierz Horla
    4 481 (1,50%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 8 Janusz Marian Łobocki
    145 (0,05%)
  2. 1 Maciej Jóźwiak
    2 714 (0,91%)
  3. 2 Joanna Maria Szablewska
    404 (0,14%)
  4. 5 Radosław Błażej Czech
    153 (0,05%)
  5. 7 Katarzyna Elżbieta Andrzejczak
    181 (0,06%)
  6. 3 Monika Liliana Motyl
    561 (0,19%)
  7. 6 Dawid Staszak
    412 (0,14%)
  8. 4 Grzegorz Jankowiak
    502 (0,17%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Grzegorz Andrzej Krystek
    676 (0,23%)
  2. 4 Paweł Bartkowiak
    915 (0,31%)
  3. 3 Marta Żakowska
    864 (0,29%)
  4. 1 Kamila Kasprzak-Bartkowiak
    2 562 (0,86%)
  5. 5 Marta Frankowska
    596 (0,20%)
  6. 6 Bartłomiej Konstanty Kaleta
    494 (0,17%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Mirosław Piasecki
    6 906 (2,31%)
  2. 3 Sławomir Krzysztof Przekaza
    1 287 (0,43%)
  3. 5 Rafał Tomasz Długosz
    968 (0,32%)
  4. 4 Monika Kochan
    1 885 (0,63%)
  5. 2 Michał Srebro
    1 689 (0,57%)
  6. 10 Robert Kołaczyk
    819 (0,27%)
  7. 6 Natalia Jabłońska
    2 065 (0,69%)
  8. 8 Sylwia Roszak
    1 460 (0,49%)
  9. 9 Anita Katarzyna Wenzel
    379 (0,13%)
  10. 7 Katarzyna Anna Kotłowska
    357 (0,12%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 6 Anna Henryka Jagielska
    532 (0,18%)
  2. 5 Bronisław Kazimierz Dankowski
    1 503 (0,50%)
  3. 7 Maria Stanisława Pękala
    683 (0,23%)
  4. 10 Monika Koralewska
    1 101 (0,37%)
  5. 1 Tadeusz Tomaszewski
    21 983 (7,37%)
  6. 4 Magdalena Adrianna Wojciechowska
    1 261 (0,42%)
  7. 3 Tadeusz Dębicki
    1 011 (0,34%)
  8. 8 Michał Jakub Kamiński
    505 (0,17%)
  9. 2 Krystyna Kubicka-Sztul
    1 953 (0,65%)
  10. 9 Anna Stanowska
    615 (0,21%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 6 Janusz Michał Winiarski
    1 021 (0,34%)
  2. 2 Mirosława Katarzyna Kaźmierczak
    5 106 (1,71%)
  3. 3 Marek Piotr Baumgart
    3 076 (1,03%)
  4. 1 Wojciech Jankowiak
    13 463 (4,51%)
  5. 4 Agnieszka Adriana Brzezińska
    1 040 (0,35%)
  6. 5 Teodor Stępa
    3 070 (1,03%)
  7. 7 Jerzy Janusz Mazurkiewicz
    2 449 (0,82%)
  8. 8 Monika Berlik
    1 564 (0,52%)
  9. 10 Grażyna Maria Manikowska-Krawiec
    1 130 (0,38%)
  10. 9 Arkadiusz Stanisław Błochowiak
    810 (0,27%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

kandydatliczba głosów

  1. 3 Artur Wojciech Michalak
    721 (0,24%)
  2. 1 Radosław Szklarski
    1 747 (0,59%)
  3. 2 Aleksandra Zuzanna Ossowska
    1 060 (0,36%)
  4. 5 Weronika Szklarska
    528 (0,18%)
  5. 4 Milena Adamiak
    452 (0,15%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 8 Anna Łucja Renda
    3 406 (1,14%)
  2. 6 Halina Danuta Kowalewska
    2 330 (0,78%)
  3. 7 Andrzej Hlawacik
    1 126 (0,38%)
  4. 5 Bartosz Łukasz Twardowski
    2 517 (0,84%)
  5. 1 Jerzy Czesław Lechnerowski
    10 452 (3,50%)
  6. 3 Mirosław Marcin Marciniak
    3 319 (1,11%)
  7. 2 Joanna Krystyna Marusik
    2 962 (0,99%)
  8. 4 Elżbieta Małgorzata Kapczyńska
    3 285 (1,10%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Maciej Maria Wituski
    7 536 (2,53%)
  2. 1 Marek Gola
    31 449 (10,54%)
  3. 3 Marta Magdalena Dzikowska
    17 832 (5,97%)
  4. 5 Stanisław Melchior Waligóra
    5 524 (1,85%)
  5. 8 Czesław Witold Kruczek
    4 438 (1,49%)
  6. 4 Hieronim Michał Urbanek
    4 151 (1,39%)
  7. 10 Regina Teresa Wojtasiak
    2 924 (0,98%)
  8. 9 Barbara Kubiak
    5 451 (1,83%)
  9. 6 Dawid Paweł Murawa
    4 398 (1,47%)
  10. 7 Patrycja Natalia Przybylska
    8 479 (2,84%)

Okręg 4

Miasto Konin, powiaty: koniński, kolski, słupecki, turecki

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

kandydatliczba głosów

  1. 2 Teresa Alicja Pilarczyk
    533 (0,30%)
  2. 4 Piotr Zakrzewski
    293 (0,17%)
  3. 1 Radosław Józef Wawrzyniak
    797 (0,45%)
  4. 5 Elżbieta Szmajdka
    662 (0,38%)
  5. 3 Benedykt Wawrzyniak
    378 (0,22%)

KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

kandydatliczba głosów

  1. 6 Bartłomiej Wrzeszcz
    167 (0,10%)
  2. 5 Justyna Andżelika Kołata
    653 (0,37%)
  3. 7 Ewa Sabina Krowiak
    405 (0,23%)
  4. 1 Miłosława Dorota Stępień
    1 548 (0,88%)
  5. 3 Anna Bronisława Klechniowska
    319 (0,18%)
  6. 4 Marcin Kaup
    349 (0,20%)
  7. 2 Michał Jendrzejewski
    380 (0,22%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Katarzyna Aneta Rzepecka-Andrzejak
    6 548 (3,73%)
  2. 5 Krzysztof Sobczak
    10 034 (5,71%)
  3. 2 Robert Adam Popkowski
    11 302 (6,44%)
  4. 1 Zofia Mariola Itman
    20 923 (11,92%)
  5. 3 Ewa Stanisława Jedlikowska
    2 669 (1,52%)
  6. 6 Grzegorz Fiałkowski
    7 455 (4,25%)
  7. 7 Anita Aldona Szykowna
    5 446 (3,10%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 2 Paweł Rafał Rusin
    757 (0,43%)
  2. 4 Eugeniusz Maciejewski
    731 (0,42%)
  3. 1 Anna Mirosława Bryłka
    924 (0,53%)
  4. 3 Jolanta Elżbieta Nowicka
    486 (0,28%)
  5. 5 Patryk Józef Rychtanek
    134 (0,08%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 3 Anna Bąk
    987 (0,56%)
  2. 2 Piotr Łukasz Pardyka
    156 (0,09%)
  3. 5 Anna Beata Kołodziej
    442 (0,25%)
  4. 4 Wojciech Sobkowiak
    179 (0,10%)
  5. 1 Paulina Nowak
    1 979 (1,13%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Tadeusz Jankowski
    5 119 (2,92%)
  2. 5 Danuta Ewa Potocka
    1 246 (0,71%)
  3. 4 Tomasz Andrzejczak
    1 168 (0,67%)
  4. 2 Stefan Jałoszyński
    718 (0,41%)
  5. 3 Marzena Błaszczyk
    2 013 (1,15%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Anna Daszkiewicz
    832 (0,47%)
  2. 3 Michał Skorupka
    643 (0,37%)
  3. 1 Kazimierz Czesław Pałasz
    11 800 (6,72%)
  4. 4 Monika Zakrzewska
    702 (0,40%)
  5. 6 Danuta Plucińska
    768 (0,44%)
  6. 5 Zbigniew Barc
    435 (0,25%)
  7. 7 Zofia Ewa Kubacka
    1 310 (0,75%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Eugeniusz Tomasz Grzeszczak
    10 743 (6,12%)
  2. 2 Czesław Cieślak
    11 379 (6,48%)
  3. 6 Anna Emilia Chojnacka
    2 312 (1,32%)
  4. 7 Anna Majda
    10 500 (5,98%)
  5. 3 Stanisław Adam Bielik
    3 838 (2,19%)
  6. 4 Bożena Alina Frankowska
    1 423 (0,81%)
  7. 5 Wojciech Henryk Mendelak
    990 (0,56%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Elżbieta Mierzejewska
    532 (0,30%)
  2. 1 Magdalena Gapińska
    1 277 (0,73%)
  3. 4 Jacek Wojciech Schmidt
    421 (0,24%)
  4. 5 Eryk Korzeniewski
    769 (0,44%)
  5. 3 Mikołaj Piotr Dąbrowicz
    402 (0,23%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Małgorzata Waszak
    7 382 (4,20%)
  2. 6 Lidia Elżbieta Śmidowicz
    2 166 (1,23%)
  3. 5 Andrzej Karol Plesiński
    921 (0,52%)
  4. 2 Andrzej Szurgot
    4 356 (2,48%)
  5. 1 Maciej Dariusz Sytek
    7 368 (4,20%)
  6. 4 Maria Jolanta Wróblewska-Kubacka
    1 828 (1,04%)
  7. 7 Henryk Marek Drzewiecki
    2 583 (1,47%)

Okręg 5

Miasto Kalisz, powiaty: kępiński, kaliski, ostrowski, ostrzeszowski, jarociński, pleszewski

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

kandydatliczba głosów

  1. 4 Barbara Janiak
    317 (0,13%)
  2. 1 Bogusław Wiesław Jaśkiewicz
    562 (0,23%)
  3. 3 Sylwia Anna Wałęsiak
    205 (0,09%)
  4. 2 Ewelina Helik
    495 (0,21%)
  5. 5 Paweł Dereń
    338 (0,14%)

KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

kandydatliczba głosów

  1. 5 Katarzyna Ręglewska
    288 (0,12%)
  2. 2 Jakub Piotr Karczyński
    283 (0,12%)
  3. 4 Izabela Katarzyna Wesołowska
    646 (0,27%)
  4. 3 Ida Giera
    621 (0,26%)
  5. 1 Aleksander Piotr Kołodziej
    1 200 (0,50%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 9 Małgorzata Julianna Ziąbka
    2 629 (1,10%)
  2. 2 Leszek Józef Bierła
    12 084 (5,04%)
  3. 3 Witosław Piotr Gibasiewicz
    3 614 (1,51%)
  4. 5 Andrzej Plichta
    7 812 (3,26%)
  5. 1 Marlena Magdalena Maląg
    46 763 (19,51%)
  6. 7 Anna Honorata Jankowska
    3 032 (1,27%)
  7. 4 Konrad Piotr Peroński
    1 672 (0,70%)
  8. 6 Janusz Marian Krawiec
    3 068 (1,28%)
  9. 8 Lucyna Katarzyna Cieluch
    1 004 (0,42%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 2 Katarzyna Antonina Sadzisz
    239 (0,10%)
  2. 3 Sebastian Mateusz Kozłowski
    392 (0,16%)
  3. 4 Izabela Głowacka
    375 (0,16%)
  4. 1 Arkadiusz Krzysztof Maślak
    1 213 (0,51%)
  5. 5 Ryszard Oszmian
    120 (0,05%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 4 Magdalena Zofia Skurzyńska
    261 (0,11%)
  2. 1 Paweł Kleczewski
    1 143 (0,48%)
  3. 2 Angelika Justyna Machowska
    493 (0,21%)
  4. 3 Roman Sidorski
    186 (0,08%)
  5. 5 Igor Mencel
    407 (0,17%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Arkadiusz Szymon Bodura
    896 (0,37%)
  2. 1 Wojciech Dawid Jóźwiak
    4 357 (1,82%)
  3. 7 Robert Włodzimierz Matczak
    1 308 (0,55%)
  4. 4 Beata Dorota Dobras
    1 223 (0,51%)
  5. 3 Sławomir Moch
    1 209 (0,50%)
  6. 5 Roksana Ewa Werecka
    754 (0,31%)
  7. 6 Halina Paulina Kaźmierczak
    1 155 (0,48%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Leszek Grzegorz Aleksandrzak
    10 946 (4,57%)
  2. 3 Magdalena Maria Decker
    884 (0,37%)
  3. 2 Andrzej Górski
    1 466 (0,61%)
  4. 6 Sławomir Kazimierz Piskorski
    572 (0,24%)
  5. 5 Sławomir Hańdziuk
    376 (0,16%)
  6. 7 Urszula Bogusława Kuświk
    737 (0,31%)
  7. 4 Alina Bernadeta Szymańska
    1 279 (0,53%)
  8. 8 Anna Beata Tarchalska
    924 (0,39%)
  9. 9 Mikołaj Kostka
    2 460 (1,03%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jan Grzesiek
    10 673 (4,45%)
  2. 4 Grzegorz Krzysztof Majchrzak
    1 589 (0,66%)
  3. 1 Krzysztof Andrzej Grabowski
    21 429 (8,94%)
  4. 8 Beata Bartosz
    1 203 (0,50%)
  5. 6 Grażyna Maria Kaczmarek
    3 232 (1,35%)
  6. 3 Mikołaj Grzyb
    9 599 (4,01%)
  7. 5 Izabela Magdalena Krystalska
    887 (0,37%)
  8. 9 Anna Napierała
    1 550 (0,65%)
  9. 7 Jan Piotr Sarnowski
    1 673 (0,70%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Arkadiusz Stefan Ratajczyk
    1 403 (0,59%)
  2. 3 Agata Broniarczyk
    383 (0,16%)
  3. 5 Bartłomiej Konrad Krasowski
    239 (0,10%)
  4. 2 Rafał Dariusz Welke
    356 (0,15%)
  5. 4 Kamila Sandra Kuświk
    638 (0,27%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 3 Justyna Joanna Lisowska
    1 835 (0,77%)
  2. 4 Mateusz Jakub Pszczoła
    1 396 (0,58%)
  3. 2 Dominik Kujawa
    2 252 (0,94%)
  4. 1 Magdalena Ewa Spychalska
    5 643 (2,35%)
  5. 5 Ewelina Kliber
    1 610 (0,67%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Krystiana Maria Drozd
    3 381 (1,41%)
  2. 1 Marzena Renata Wodzińska
    29 880 (12,47%)
  3. 5 Piotr Janusz Wieja
    1 335 (0,56%)
  4. 3 Andrzej Marian Pichet
    3 640 (1,52%)
  5. 4 Krzysztof Matysiak
    3 061 (1,28%)
  6. 7 Justyna Beata Górecka
    2 061 (0,86%)
  7. 6 Marta Barbara Zaniewska
    1 429 (0,60%)
  8. 8 Beata Katarzyna Balcer
    2 828 (1,18%)
  9. 9 Witold Jan Sitarz
    2 458 (1,03%)

Okręg 6

Miasto Leszno, powiaty: gostyński, grodziski, kościański, krotoszyński, leszczyński, nowotomyski, rawicki, wolsztyński

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

kandydatliczba głosów

  1. 3 Lidia Anna Statucka
    192 (0,09%)
  2. 1 Ewa Anna Bergmann
    630 (0,28%)
  3. 5 Stefan Broda
    335 (0,15%)
  4. 2 Jan Leszek Stachowiak
    714 (0,32%)
  5. 7 Elżbieta Józwowiak
    215 (0,10%)
  6. 6 Karol Kędzia
    492 (0,22%)
  7. 4 Leszek Waściński
    294 (0,13%)
  8. 8 Maria Zofia Andrzejewska
    665 (0,30%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 9 Jerzy Stanisław Wierzchowiecki
    5 723 (2,56%)
  2. 6 Teresa Małgorzata Andrzejewska
    4 453 (1,99%)
  3. 7 Małgorzata Beata Smotryś
    682 (0,30%)
  4. 8 Joanna Paulina Przybylska
    3 799 (1,70%)
  5. 4 Andrzej Jęcz
    7 311 (3,26%)
  6. 1 Marek Jan Sowa
    21 425 (9,57%)
  7. 3 Feliks Straburzyński
    2 473 (1,10%)
  8. 2 Krzysztof Jakub Błaszczyk
    9 001 (4,02%)
  9. 5 Joanna Nawrot
    5 923 (2,65%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 1 Anita Stanisława Bąkowska
    1 238 (0,55%)
  2. 2 Weronika Bryłka
    445 (0,20%)
  3. 4 Gabryela Hubert
    205 (0,09%)
  4. 5 Adam Frydrych
    359 (0,16%)
  5. 3 Adam Ignacy Pompała
    237 (0,11%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Konrad Nowacki
    1 729 (0,77%)
  2. 2 Barbara Konat
    443 (0,20%)
  3. 5 Wojciech Buras
    294 (0,13%)
  4. 3 Dominik Błażej Chlastawa
    185 (0,08%)
  5. 4 Ewa Anna Konarzewska-Michalak
    316 (0,14%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Łukasz Wajnert
    4 388 (1,96%)
  2. 2 Julia Anna Kochańska
    1 928 (0,86%)
  3. 7 Grzegorz Józef Duda
    1 615 (0,72%)
  4. 3 Sebastian Robert Krzykała
    622 (0,28%)
  5. 6 Hubert Książkiewicz
    861 (0,38%)
  6. 5 Marta Morgiel
    787 (0,35%)
  7. 4 Bogna Sąsiadek
    806 (0,36%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 9 Adam Roman Cukier
    4 426 (1,98%)
  2. 2 Elżbieta Jagodzińska
    2 265 (1,01%)
  3. 1 Wiesław Andrzej Szczepański
    11 107 (4,96%)
  4. 4 Violetta Katarzyna Supeło-Dolata
    556 (0,25%)
  5. 3 Tadeusz Włodzimierz Żak
    827 (0,37%)
  6. 5 Katarzyna Wieczorek-Dubska
    981 (0,44%)
  7. 7 Arkadiusz Stachowiak
    1 002 (0,45%)
  8. 8 Krystyna Marszałek
    680 (0,30%)
  9. 6 Małgorzata Maria Piaskowska
    831 (0,37%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Kazimierz Chudy
    6 484 (2,90%)
  2. 1 Zofia Barbara Szalczyk
    11 027 (4,92%)
  3. 5 Jarosław Maciej Wawrzyniak
    3 204 (1,43%)
  4. 6 Marcin Pawlak
    2 841 (1,27%)
  5. 9 Ewa Katarzyna Potocka-Miś
    1 382 (0,62%)
  6. 7 Bartłomiej Wojciech Górny
    3 279 (1,46%)
  7. 4 Ryszard Napierała
    4 468 (2,00%)
  8. 8 Wiesława Dorota Mixtacka
    668 (0,30%)
  9. 3 Joanna Król-Trąbka
    8 577 (3,83%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Artur Łukasz Brajer
    460 (0,21%)
  2. 3 Sławomir Mańko
    467 (0,21%)
  3. 5 Małgorzata Skrobała
    549 (0,25%)
  4. 1 Mikołaj Fiebich
    1 487 (0,66%)
  5. 4 Karolina Kaczmarek
    1 385 (0,62%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 1 Teresa Stanisława Rękosiewicz
    4 544 (2,03%)
  2. 4 Renata Tomczak
    3 871 (1,73%)
  3. 3 Jarosław Jacek Smoczyk
    2 032 (0,91%)
  4. 5 Sławomir Marcin Kryjom
    2 347 (1,05%)
  5. 2 Barbara Bożena Bogacka-Gancarczyk
    4 657 (2,08%)
  6. 6 Michał Jerzy Lichaj
    1 881 (0,84%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Jan Beba
    3 485 (1,56%)
  2. 1 Ewa Maria Panowicz
    15 624 (6,98%)
  3. 8 Alicja Iwasiewicz
    1 517 (0,68%)
  4. 5 Ewelina Maria Wieczorek
    3 531 (1,58%)
  5. 2 Maciej Medard Wiśniewski
    5 955 (2,66%)
  6. 3 Henryk Szymański
    12 772 (5,70%)
  7. 9 Anna Suchanecka
    4 933 (2,20%)
  8. 7 Włodzimierz Szewczyk
    2 630 (1,17%)
  9. 4 Andrzej Jan Pospieszyński
    4 405 (1,97%)

Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

Wideo

Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

Najczęściej komentowane

Polecamy

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2019. Zgłoś kandydatów!

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2019. Zgłoś kandydatów!

TOP 10 najlepszych szpitali w Krakowie [RANKING INTERNAUTÓW]

TOP 10 najlepszych szpitali w Krakowie [RANKING INTERNAUTÓW]

TOP 30 najbiedniejszych gmin w Małopolsce [RANKING]

TOP 30 najbiedniejszych gmin w Małopolsce [RANKING]

Najczęściej czytane