Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - pszczyński

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

gminy: Goczałkowice-Zdrój, Kobiór, Suszec

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PSZCZYŃSKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Damian Paweł Gruszka
    299 (3,18%)
  2. 2 Andrzej Waldemar Babiński
    578 (6,15%)
  3. 3 Renata Monika Sekta
    485 (5,16%)
  4. 1 Wojciech Józef Lala
    890 (9,47%)
  5. 5 Agata Ewa Lisowicz-Wala
    324 (3,45%)
  6. 4 Irena Musiał
    453 (4,82%)
  7. 7 Marcin Tomasz Parma
    178 (1,89%)

KOMITET WYBORCZY LIGA SAMORZĄDOWA PIERWSZA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Franciszek Wojciech Wróbel
    396 (4,21%)
  2. 1 Stefan Alojzy Ryt
    868 (9,23%)
  3. 3 Aleksandra Bogumiła Kocima
    206 (2,19%)
  4. 4 Katarzyna Goździk
    217 (2,31%)
  5. 5 Małgorzata Helena Cieślar
    138 (1,47%)
  6. 7 Roman Stanisław Bąk
    108 (1,15%)
  7. 6 Grzegorz Jan Zbijowski
    312 (3,32%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Marek Grzegorz Urbańczyk
    361 (3,84%)
  2. 3 Józef Andrzej Pabin
    610 (6,49%)
  3. 7 Grażyna Maria Waliczek
    231 (2,46%)
  4. 1 Jerzy Rudolf Sodzawiczny
    819 (8,71%)
  5. 6 Ewa Pająk
    273 (2,90%)
  6. 2 Krzysztof Augustyn Spyra
    1 425 (15,16%)
  7. 5 Grażyna Bożena Paszek
    229 (2,44%)

Okręg 2

gmina Miedźna

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PSZCZYŃSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Barbara Elżbieta Bandoła
    1 295 (19,29%)
  2. 4 Kazimierz Franciszek Ligęza
    246 (3,66%)
  3. 2 Andrzej Stańczyk
    381 (5,67%)
  4. 5 Teresa Agnieszka Sochacka
    593 (8,83%)
  5. 3 Beata Ewa Komandera
    404 (6,02%)

KOMITET WYBORCZY LIGA SAMORZĄDOWA PIERWSZA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Roman Paweł Pająk
    156 (2,32%)
  2. 5 Anna Katarzyna Noga
    156 (2,32%)
  3. 2 Jadwiga Barbara Granatyr
    272 (4,05%)
  4. 4 Krystyna Ewa Przewoźnik
    66 (0,98%)
  5. 3 Jerzy Franciszek Domżoł
    116 (1,73%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Danuta Helena Kocurek
    1 331 (19,82%)
  2. 2 Alojzy Władysław Wojciech
    1 124 (16,74%)
  3. 5 Ludwik Jan Lisek
    177 (2,64%)
  4. 4 Bogdan Henryk Buss
    88 (1,31%)
  5. 3 Barbara Anna Opołka-Kóska
    310 (4,62%)

Okręg 3

cześć gminy Pszczyna-osiedla: Daszyńskiego, Kępa, Kolonia Jasna, Piastów, Piłsudskiego, Podstarzyniec, Polne Domy, Powstańców Śląskich, Siedlice, Stara Wieś, Stare Miasto, Śródmieście

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PSZCZYŃSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Damian Marek Cieszewski
    925 (8,54%)
  2. 3 Barbara Zofia Foltyn
    357 (3,30%)
  3. 7 Marian Józef Szwarc
    601 (5,55%)
  4. 6 Zuzanna Hanna Wilczek
    82 (0,76%)
  5. 1 Paweł Ryszard Sadza
    3 313 (30,59%)
  6. 5 Maria Teresa Kaczyńska-Kapusta
    78 (0,72%)
  7. 4 Witold Karol Wiktorczyk
    524 (4,84%)

KOMITET WYBORCZY LIGA SAMORZĄDOWA PIERWSZA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Krystian Tadeusz Szostak
    948 (8,75%)
  2. 7 Ryszard Ziobro
    377 (3,48%)
  3. 2 Anna Małgorzata Kuś
    275 (2,54%)
  4. 4 Magdalena Maria Klaja-Krawczyk
    78 (0,72%)
  5. 3 Joanna Barbara Wrzeszcz
    36 (0,33%)
  6. 5 Artur Krzyżaniak
    160 (1,48%)
  7. 6 Olga Krystyna Baksik
    109 (1,01%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Barbara Maria Bober
    73 (0,67%)
  2. 3 Ryszard Mejsak
    136 (1,26%)
  3. 1 Bogumiła Maria Boba
    1 392 (12,85%)
  4. 2 Tadeusz Grzegorz Bałuch
    645 (5,96%)
  5. 6 Gabriela Barbara Fabian
    67 (0,62%)
  6. 5 Henryk Stanisław Milerski
    237 (2,19%)
  7. 7 Jan Paweł Mikołajec
    418 (3,86%)

Okręg 4

cześć gminy Pszczyna-sołectwa: Brzeźce, Czarków, Ćwiklice, Jankowice, Piasek, Poręba, Rudołtowice, Studzienice, Studzionka, Wisła Mała, Wisła Wielka, Łąka

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PSZCZYŃSKA

kandydatliczba głosów

  1. 7 Janusz Piotr Orlik
    769 (6,80%)
  2. 1 Grzegorz Marian Wanot
    1 189 (10,52%)
  3. 3 Renata Maria Nowok
    338 (2,99%)
  4. 4 Wioletta Cecylia Bienioszek
    273 (2,42%)
  5. 2 Michał Józef Pudełko
    996 (8,81%)
  6. 5 Joanna Anna Brożek
    473 (4,19%)
  7. 6 Artur Andrzej Pławecki
    374 (3,31%)
  8. 8 Paweł Augustyn Przybyła
    300 (2,65%)

KOMITET WYBORCZY LIGA SAMORZĄDOWA PIERWSZA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Gabriela Joanna Januszewska
    519 (4,59%)
  2. 2 Zdzisław Michał Grygier
    756 (6,69%)
  3. 6 Halina Janina Kubis
    320 (2,83%)
  4. 5 Stanisław Tadeusz Mazurczyk
    396 (3,50%)
  5. 4 Joanna Skrzypczyk
    303 (2,68%)
  6. 3 Waldemar Janusz Lipus
    756 (6,69%)
  7. 8 Tadeusz Żyła
    281 (2,49%)
  8. 7 Dariusz Kazimierz Grajcarek
    269 (2,38%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Adam Stanisław Chrostek
    109 (0,96%)
  2. 1 Aleksander Franciszek Malcher
    1 192 (10,55%)
  3. 2 Jacek Paweł Poterałowicz
    662 (5,86%)
  4. 6 Aleksandra Weronika Szewczyk
    115 (1,02%)
  5. 5 Leszek Andrzej Majcher
    131 (1,16%)
  6. 4 Renata Grażyna Żemła
    561 (4,96%)
  7. 7 Barbara Krystyna Rzadkowska
    219 (1,94%)

Okręg 5

gmina Pawłowice

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PSZCZYŃSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Roman Tadeusz Bańczyk
    954 (14,00%)
  2. 3 Joanna Julia Słowińska
    253 (3,71%)
  3. 2 Andrzej Szczepan Pilis
    565 (8,29%)
  4. 5 Sylwia Teresa Kolankowska
    265 (3,89%)
  5. 4 Marek Janusz Kret
    154 (2,26%)
  6. 6 Marzena Anna Skorupa
    109 (1,60%)

KOMITET WYBORCZY LIGA SAMORZĄDOWA PIERWSZA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Zdzisław Józef Goik
    712 (10,45%)
  2. 2 Krzysztof Wawrzyniec Szymura
    356 (5,23%)
  3. 3 Ewa Krystyna Barciok
    131 (1,92%)
  4. 4 Grażyna Nabagło
    86 (1,26%)
  5. 5 Ewa Agnieszka Polok
    67 (0,98%)
  6. 6 Piotr Łukasz Cimała
    293 (4,30%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Helena Maria Gąska
    747 (10,96%)
  2. 5 Bogumiła Tekla
    267 (3,92%)
  3. 3 Marek Jan Lucjan
    1 044 (15,32%)
  4. 4 Wiesław Konieczny
    272 (3,99%)
  5. 2 Mirosław Jan Orszulik
    538 (7,90%)