Wyniki wyborów 2018 do sejmiku województwa - zachodniopomorskie

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Miasto Szczecin, powiat policki

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Zbigniew Bogucki
    3 922 (2,14%)
  2. 2 Maciej Stanisław Kopeć
    6 952 (3,79%)
  3. 3 Rafał Niburski
    3 768 (2,05%)
  4. 4 Wojciech Woźniak
    2 832 (1,54%)
  5. 1 Małgorzata Anna Jacyna-Witt
    26 910 (14,66%)
  6. 6 Agnieszka Przybylska
    3 190 (1,74%)
  7. 8 Lidia Maria Gietko
    443 (0,24%)
  8. 9 Milenia Bogumiła Sienkiewicz
    753 (0,41%)
  9. 10 Artur Otto Bilski
    930 (0,51%)
  10. 7 Aleksander Stanisław Milewski
    997 (0,54%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Marcin Jacek Hundert
    374 (0,20%)
  2. 1 Dawid Andrzej Wojton
    2 712 (1,48%)
  3. 4 Marcin Łukasz Bąblowski
    280 (0,15%)
  4. 3 Justyna Istelska
    626 (0,34%)
  5. 6 Konrad Wiktor Podolski
    433 (0,24%)
  6. 5 Aleksandra Ziemak
    399 (0,22%)
  7. 7 Małgorzata Michalak
    522 (0,28%)
  8. 8 Michał Burcz
    267 (0,15%)
  9. 9 Dagna Helena Chlewińska
    317 (0,17%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 4 Jolanta Teresa Kuruoglu
    160 (0,09%)
  2. 3 Nina Ewa Lewandowska
    546 (0,30%)
  3. 1 Michał Ziemski
    1 140 (0,62%)
  4. 2 Wiktoria Maria Arbaros
    668 (0,36%)
  5. 5 Maciej Hubert Kawecki
    219 (0,12%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 10 Beata Jolanta Karlińska
    723 (0,39%)
  2. 3 Zbigniew Trojanowski
    744 (0,41%)
  3. 2 Czesława Christowa
    1 224 (0,67%)
  4. 6 Danuta Leszczyńska
    1 059 (0,58%)
  5. 5 Bogusława Małgorzata Reszko-Szydłowska
    332 (0,18%)
  6. 4 Maria Świerczek
    631 (0,34%)
  7. 1 Dariusz Krzysztof Wieczorek
    6 334 (3,45%)
  8. 8 Wojciech Cydzik
    257 (0,14%)
  9. 7 Jacek Sławomir Kozłowski
    344 (0,19%)
  10. 9 Andrzej Wojciech Ptak
    324 (0,18%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Andrzej Zdzisław Durka
    1 557 (0,85%)
  2. 4 Wojciech Dominik Kamiński
    217 (0,12%)
  3. 9 Barbara Elżbieta Surdy-Sapieha
    140 (0,08%)
  4. 7 Marcin Piotr Kubus
    168 (0,09%)
  5. 3 Rafik Ennaoui
    147 (0,08%)
  6. 2 Damiana Nowak
    437 (0,24%)
  7. 5 Zygmunt Edward Górczyński
    228 (0,12%)
  8. 8 Tomasz Piotr Sadowski
    158 (0,09%)
  9. 6 Barbara Anna Igielska
    292 (0,16%)
  10. 10 Magdalena Piekarz
    478 (0,26%)

KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

kandydatliczba głosów

  1. 4 Krystyna Jolanta Adel
    196 (0,11%)
  2. 2 Ewa Katarzyna Włodarczyk
    452 (0,25%)
  3. 5 Sławomir Adam Zmaciński
    78 (0,04%)
  4. 3 Artur Jacek Furdyna
    111 (0,06%)
  5. 7 Marcin Andrzej Pliszczyński
    93 (0,05%)
  6. 6 Iwona Beata Adel
    152 (0,08%)
  7. 8 Margarita Ilić-Lisowska
    214 (0,12%)
  8. 1 Robert Sucharzewski
    629 (0,34%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Artur Roman Pomianowski
    3 797 (2,07%)
  2. 3 Teresa Kalina
    4 672 (2,54%)
  3. 1 Olgierd Tomasz Geblewicz
    42 494 (23,14%)
  4. 4 Andrzej Antoni Niedzielski
    4 331 (2,36%)
  5. 9 Renata Zaremba
    3 653 (1,99%)
  6. 5 Bogna Czałczyńska
    2 335 (1,27%)
  7. 6 Halina Anna Zamiatowska
    1 247 (0,68%)
  8. 8 Wojciech Dorżynkiewicz
    4 485 (2,44%)
  9. 10 Marek Jan Tałasiewicz
    3 382 (1,84%)
  10. 7 Marek Migdal
    855 (0,47%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

kandydatliczba głosów

  1. 5 Jakub Michał Działa
    152 (0,08%)
  2. 7 Natalia Zofia Kojałowicz
    64 (0,03%)
  3. 6 Natalia Krystyna Dutkiewicz
    288 (0,16%)
  4. 8 Karolina Maria Olech
    245 (0,13%)
  5. 2 Przemysław Piotr Niemiec
    169 (0,09%)
  6. 1 Tomasz Kruszewski
    1 316 (0,72%)
  7. 3 Jakub Łukasz Andrzejewski
    180 (0,10%)
  8. 4 Wojciech Wilczko
    162 (0,09%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 1 Maria Stanisława Ilnicka-Mądry
    6 051 (3,30%)
  2. 5 Waldemar Kulpa
    2 038 (1,11%)
  3. 3 Aleksander Ludwik Doba
    9 217 (5,02%)
  4. 2 Cezary Urban
    4 220 (2,30%)
  5. 4 Beata Ewa Bugajska
    3 615 (1,97%)
  6. 6 Ekaterini Ewangelu
    1 033 (0,56%)
  7. 9 Monika Łuszczek
    1 666 (0,91%)
  8. 8 Artur Brończyk
    892 (0,49%)
  9. 10 Jacek Mariusz Janiak
    2 020 (1,10%)
  10. 7 Danuta Anna Posłuszna
    1 943 (1,06%)

Okręg 2

Miasto Świnoujście, powiat goleniowski, powiat gryficki, powiat kamieński, powiat łobeski

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 6 Michał Kamiński
    2 724 (2,68%)
  2. 2 Katarzyna Karolina Dyczyńska
    2 530 (2,49%)
  3. 1 Halina Barbara Szymańska
    12 867 (12,68%)
  4. 3 Robert Żukowski-Konopka
    1 130 (1,11%)
  5. 4 Joanna Helena Zdroik
    1 578 (1,56%)
  6. 5 Jan Białkowski
    1 247 (1,23%)
  7. 7 Magdalena Zarębska-Kulesza
    2 439 (2,40%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Elżbieta Jolanta Wasylów
    690 (0,68%)
  2. 1 Cezary Marek Kulka
    1 403 (1,38%)
  3. 4 Iwona Maria Dziekońska
    457 (0,45%)
  4. 6 Agnieszka Kicińska
    507 (0,50%)
  5. 7 Kamil Radosław Wawszczyk
    289 (0,28%)
  6. 3 Izabela Renata Ronowicz
    423 (0,42%)
  7. 5 Mirosław Stanisław Dąbrowski
    349 (0,34%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 5 Joanna Buława-Halasz
    257 (0,25%)
  2. 4 Tadeusz Jan Sobieszczyk
    85 (0,08%)
  3. 2 Rafał Wiesław Białoń
    125 (0,12%)
  4. 1 Maciej Igor Szabla
    583 (0,57%)
  5. 3 Daniela Weronika Gendaj
    143 (0,14%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Robert Leszek Gawroński
    4 431 (4,37%)
  2. 2 Zdzisław Ludwik Goral
    1 756 (1,73%)
  3. 4 Elwira Marzanna Łydzińska
    662 (0,65%)
  4. 5 Cezary Adam Wieczorek
    760 (0,75%)
  5. 3 Wiesława Maria Kołodziejek
    952 (0,94%)
  6. 6 Ewa Bożena Ksiądz
    623 (0,61%)
  7. 7 Marek Lachowicz
    654 (0,64%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 5 Grażyna Regina Zaremba-Szuba
    731 (0,72%)
  2. 4 Katarzyna Maria Długosz
    942 (0,93%)
  3. 3 Damian Simiński
    2 709 (2,67%)
  4. 1 Zygmunt Dziewguć
    8 458 (8,34%)
  5. 2 Jarosław Michał Rzepa
    6 565 (6,47%)
  6. 6 Tadeusz Adam Kotecki
    341 (0,34%)
  7. 7 Grażyna Cecylia Karpowicz
    1 489 (1,47%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Adam Paweł Reimann
    609 (0,60%)
  2. 5 Małgorzata Irena Kościukiewicz
    2 101 (2,07%)
  3. 1 Artur Jarosław Łącki
    10 048 (9,90%)
  4. 2 Elżbieta Emilia Kozłowska
    6 181 (6,09%)
  5. 4 Lidia Lalak-Szawiel
    1 971 (1,94%)
  6. 3 Zbigniew Jan Łukaszewski
    2 637 (2,60%)
  7. 7 Adam Fedeńczak
    4 354 (4,29%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Michał Pokorski
    699 (0,69%)
  2. 6 Antonina Grzebyta
    102 (0,10%)
  3. 4 Justyna Malwina Sidoruk
    196 (0,19%)
  4. 2 Sebastian Cieślak
    402 (0,40%)
  5. 3 Marek Artur Sidoruk
    269 (0,27%)
  6. 5 Dorota Andrzejewska
    349 (0,34%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 3 Jerzy Mędrek
    1 330 (1,31%)
  2. 4 Elżbieta Natalia Dowgiałło
    789 (0,78%)
  3. 2 Grażyna Maria Górska
    1 509 (1,49%)
  4. 6 Zenon Andrzej Seweryn
    363 (0,36%)
  5. 5 Julita Ewelina Woźniak
    760 (0,75%)
  6. 7 Marcin Sołtysik
    849 (0,84%)
  7. 1 Renata Anna Polikowska
    3 309 (3,26%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 5 Wioletta Agata Brajer
    157 (0,15%)
  2. 2 Adam Mirosław Kozioł
    321 (0,32%)
  3. 4 Małgorzata Milewska
    258 (0,25%)
  4. 1 Artur Maria Szczodry
    825 (0,81%)
  5. 3 Eryka Maria Pyclik
    173 (0,17%)

Okręg 3

powiat choszczeński, powiat drawski, powiat kołobrzeski, powiat świdwiński, powiat wałecki

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Barbara Nagórska
    2 923 (2,76%)
  2. 3 Robert Pietras
    3 201 (3,02%)
  3. 5 Ryszard Ambroży Chruściel
    2 285 (2,16%)
  4. 6 Barbara Kędzior
    1 900 (1,79%)
  5. 7 Emilia Kazimiera Niemyt
    1 017 (0,96%)
  6. 1 Henryk Władysław Carewicz
    9 732 (9,19%)
  7. 2 Andrzej Piotr Subocz
    7 271 (6,87%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 7 Waldemar Jan Stolarczyk
    718 (0,68%)
  2. 1 Marlena Marta Kozińska
    1 688 (1,59%)
  3. 4 Justyna Katarzyna Czupryn
    303 (0,29%)
  4. 2 Renata Maria Ostromecka
    687 (0,65%)
  5. 3 Anna Zalewska
    1 380 (1,30%)
  6. 5 Fabian Witold Kurgan
    237 (0,22%)
  7. 6 Adam Łudczak
    324 (0,31%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 6 Anna Maria Różańska
    791 (0,75%)
  2. 2 Joanna Katarzyna Wójcik
    656 (0,62%)
  3. 1 Ewa Kościołek-Olof
    419 (0,40%)
  4. 3 Józef Romuald Szkandera
    131 (0,12%)
  5. 5 Wojciech Robert Dąbrowski
    261 (0,25%)
  6. 4 Krzysztof Tadeusz Dołgoszyja
    95 (0,09%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 3 Jerzy Roch Hamulski
    931 (0,88%)
  2. 1 Stanisław Czesław Wziątek
    8 172 (7,72%)
  3. 2 Sandra Beata Kielnik-Kałużna
    901 (0,85%)
  4. 4 Czesław Kręcisz
    1 571 (1,48%)
  5. 7 Barbara Krystyna Naskręt
    1 260 (1,19%)
  6. 6 Jacek Leszek Borowski
    1 540 (1,45%)
  7. 5 Danuta Ewa Pietrzela
    675 (0,64%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Iwona Barbara Joeks-Budzyńska
    670 (0,63%)
  2. 1 Ryszard Józef Mićko
    5 093 (4,81%)
  3. 2 Helena Maria Rudzis-Gruchała
    2 127 (2,01%)
  4. 3 Krystyna Hapka
    1 023 (0,97%)
  5. 5 Marcin Jan Karczewski
    1 310 (1,24%)
  6. 7 Lech Bany
    1 553 (1,47%)
  7. 6 Waldemar Giniewski
    562 (0,53%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Mirosław Grzegorz Siedlecki
    785 (0,74%)
  2. 6 Małgorzata Janina Janda
    2 640 (2,49%)
  3. 3 Barbara Joanna Kiełb-Nagórska
    1 781 (1,68%)
  4. 1 Janusz Gromek
    16 394 (15,49%)
  5. 5 Łukasz Mateusz Młynarczyk
    4 474 (4,23%)
  6. 7 Cezary Szeliga
    1 973 (1,86%)
  7. 4 Krystyna Elżbieta Kołodziejska-Motyl
    6 131 (5,79%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

kandydatliczba głosów

  1. 7 Patrycja Szpringer
    161 (0,15%)
  2. 1 Mariusz Kaźmierczak
    957 (0,90%)
  3. 3 Łukasz Bielecki
    356 (0,34%)
  4. 5 Grzegorz Jerzy Warcholak
    140 (0,13%)
  5. 6 Sara Radelicka
    209 (0,20%)
  6. 2 Jakub Damian Andrzejewski
    265 (0,25%)
  7. 4 Justyna Kinga Andrzejewska
    311 (0,29%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 7 Tomasz Sołtysiak
    927 (0,88%)
  2. 2 Grzegorz Szumiato
    718 (0,68%)
  3. 6 Małgorzata Anna Suchorab
    398 (0,38%)
  4. 3 Barbara Anna Zaniewska
    1 042 (0,98%)
  5. 1 Piotr Paweł Gembicki
    1 243 (1,17%)
  6. 5 Magdalena Krajewska
    1 015 (0,96%)
  7. 4 Janusz Grabek
    540 (0,51%)

Okręg 4

Miasto Koszalin, powiat białogardzki, powiat koszaliński, powiat sławieński, powiat szczecinecki

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Krzysztof Nieckarz
    12 746 (9,47%)
  2. 2 Urszula Maria Gozdalska-Słowik
    4 299 (3,19%)
  3. 3 Jakub Mikołaj Pyżanowski
    1 946 (1,45%)
  4. 5 Jan Krzysztof Górski
    2 664 (1,98%)
  5. 7 Wanda Jakubowska
    4 480 (3,33%)
  6. 8 Barbara Kordas
    1 985 (1,47%)
  7. 4 Andrzej Kazimierz Modrzejewski
    3 528 (2,62%)
  8. 6 Michał Mętlewicz
    2 317 (1,72%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Andrzej Adamczewski
    3 172 (2,36%)
  2. 2 Roman Knop
    892 (0,66%)
  3. 5 Genowefa Klingiert
    493 (0,37%)
  4. 7 Waldemar Stanisław Malinowski
    343 (0,25%)
  5. 4 Wioletta Anita Kozubal
    656 (0,49%)
  6. 6 Kamila Małgorzata Moskalaniec
    381 (0,28%)
  7. 8 Marek Jacek Nowak
    737 (0,55%)
  8. 3 Marcin Przemysław Sychowski
    519 (0,39%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 5 Łukasz Rafał Halasz
    204 (0,15%)
  2. 1 Małgorzata Ryszarda Chełchowska
    543 (0,40%)
  3. 3 Helena Kinga Matoga
    195 (0,14%)
  4. 4 Adrian Władysław Matoga
    92 (0,07%)
  5. 2 Michał Jacek Sokolski
    320 (0,24%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jerzy Waldemar Kotlęga
    6 004 (4,46%)
  2. 3 Andrzej Zieliński
    1 610 (1,20%)
  3. 4 Tomasz Jakub Musiał
    697 (0,52%)
  4. 6 Agnieszka Korwel-Wróbel
    534 (0,40%)
  5. 7 Emilia Marta Szwedek
    566 (0,42%)
  6. 2 Małgorzata Genowefa Chyła
    1 949 (1,45%)
  7. 5 Zbigniew Sławiński
    401 (0,30%)
  8. 8 Włodzimierz Stanisław Niemiec
    508 (0,38%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Mirosława Zielony
    1 874 (1,39%)
  2. 3 Sylwia Halama
    1 548 (1,15%)
  3. 1 Jan Krawczuk
    4 466 (3,32%)
  4. 4 Zenon Maksalon
    1 207 (0,90%)
  5. 5 Przemysław Piotr Langner
    696 (0,52%)
  6. 8 Roman Budynek
    2 063 (1,53%)
  7. 7 Danuta Ewa Szlaz
    436 (0,32%)
  8. 6 Dominik Teodor Gronet
    278 (0,21%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Tomasz Paweł Sobieraj
    22 433 (16,66%)
  2. 7 Monika Aneta Nieckarz
    1 955 (1,45%)
  3. 5 Bogdan Zdzisław Siwek
    2 434 (1,81%)
  4. 8 Marek Ryszard Kęsik
    3 012 (2,24%)
  5. 2 Rafał Rosiński
    3 366 (2,50%)
  6. 3 Jakub Hardie-Douglas
    7 184 (5,34%)
  7. 6 Wioletta Joanna Firkowska
    1 265 (0,94%)
  8. 4 Elżbieta Wiesława Karlińska
    3 408 (2,53%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Artur Krzysztof Jabłoński
    1 384 (1,03%)
  2. 2 Krzysztof Robert Chmielewski
    443 (0,33%)
  3. 3 Władysław Pitak
    227 (0,17%)
  4. 6 Halina Alicja Płecha
    177 (0,13%)
  5. 7 Wiesława Zofia Borowska
    186 (0,14%)
  6. 5 Andrzej Piotr Pięta
    299 (0,22%)
  7. 4 Żaneta Spławińska
    273 (0,20%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 2 Dariusz Adam Skiba
    2 211 (1,64%)
  2. 4 Jerzy Lewandowski
    1 357 (1,01%)
  3. 3 Edyta Anna Wieleba-Matyśniak
    1 998 (1,48%)
  4. 1 Artur Lesław Wezgraj
    7 181 (5,33%)
  5. 5 Krzysztof Sławiński
    754 (0,56%)
  6. 7 Marcin Jakub Baranowski
    627 (0,47%)
  7. 8 Aleksandra Kowalczyk
    2 361 (1,75%)
  8. 6 Lidia Henryka Siwek
    1 197 (0,89%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 4 Bronisław Kozłowski
    288 (0,21%)
  2. 2 Zenon Andrzej Kucab
    204 (0,15%)
  3. 1 Aleksandra Urszula Zadencka
    574 (0,43%)
  4. 5 Halina Piotrowska
    282 (0,21%)
  5. 3 Wiktor Karol Lwowski
    205 (0,15%)

Okręg 5

powiat gryfiński, powiat myśliborski, powiat pyrzycki, powiat stargardzki

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Andrzej Szelążek
    2 757 (2,41%)
  2. 3 Edward Kosmal
    3 905 (3,42%)
  3. 1 Paweł Karol Mucha
    13 615 (11,92%)
  4. 2 Ireneusz Sławomir Rogowski
    6 690 (5,86%)
  5. 4 Maria Romualda Brzozowska
    2 392 (2,09%)
  6. 6 Anna Pawlak
    3 000 (2,63%)
  7. 7 Helena Idzior
    277 (0,24%)
  8. 8 Kamil Gabriel Frelichowski
    1 297 (1,14%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 4 Magdalena Anita Więckowska
    486 (0,43%)
  2. 1 Bogdan Marek Wołowczyk
    1 252 (1,10%)
  3. 5 Adrian Marcin Kujawski
    288 (0,25%)
  4. 2 Kinga Kudła
    978 (0,86%)
  5. 3 Bartosz Damian Jędrzejewski
    351 (0,31%)
  6. 7 Bartosz Pietrzykowski
    430 (0,38%)
  7. 6 Anna Żaneta Kasprzak
    548 (0,48%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Katarzyna Kosno
    929 (0,81%)
  2. 4 Sebastian Waldemar Bednarski
    133 (0,12%)
  3. 5 Julita Zielińska
    649 (0,57%)
  4. 2 Krzysztof Ziemski
    172 (0,15%)
  5. 3 Maria Magdalena Serafinowicz
    251 (0,22%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Wacław Klukowski
    952 (0,83%)
  2. 5 Stefan Diakun
    263 (0,23%)
  3. 7 Bożena Alicja Kozłowska
    599 (0,52%)
  4. 4 Bożena Krystyna Świątczak
    429 (0,38%)
  5. 1 Beata Magdalena Radziszewska
    3 700 (3,24%)
  6. 6 Andrzej Kazimierz Rajfur
    1 304 (1,14%)
  7. 8 Adam Roman Gumny
    1 168 (1,02%)
  8. 3 Bogdan Kazimierz Dzioba
    566 (0,50%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Arkadiusz Zygmunt Janowicz
    2 505 (2,19%)
  2. 1 Olgierd Kustosz
    4 026 (3,52%)
  3. 4 Bogdan Matławski
    786 (0,69%)
  4. 5 Joanna Chudzik
    1 082 (0,95%)
  5. 8 Jan Kozak
    1 127 (0,99%)
  6. 7 Teresa Macherowska
    614 (0,54%)
  7. 6 Danuta Sabina Jaworska
    745 (0,65%)
  8. 3 Tomasz Bolesław Paciejewski
    1 092 (0,96%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Zbigniew Jacek Chojecki
    8 620 (7,54%)
  2. 3 Artur Adam Nycz
    6 797 (5,95%)
  3. 6 Izabela Anna Lechowska
    1 042 (0,91%)
  4. 2 Marek Zdzisław Stankiewicz
    4 493 (3,93%)
  5. 7 Marek Kaczyński
    633 (0,55%)
  6. 4 Agnieszka Helena Wancerz
    1 739 (1,52%)
  7. 8 Krzysztof Piotr Faliński
    2 131 (1,87%)
  8. 5 Dorota Ewa Kokoszyńska
    1 137 (1,00%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Arkadiusz Żelazkowski
    510 (0,45%)
  2. 2 Adrian Jan Stateczny
    579 (0,51%)
  3. 4 Tomasz Władysław Postół
    166 (0,15%)
  4. 3 Andrzej Kazimierz Rosiński
    483 (0,42%)
  5. 7 Magdalena Krupka
    312 (0,27%)
  6. 6 Danuta Szenderowicz
    177 (0,15%)
  7. 5 Natalia Świstowska
    196 (0,17%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 4 Piotr Ryszard Downar
    2 941 (2,57%)
  2. 1 Marcin Andrzej Przepióra
    10 481 (9,17%)
  3. 7 Stanisław Dzieńdziczewski
    336 (0,29%)
  4. 2 Marek Bogdan Lickendorf
    3 335 (2,92%)
  5. 3 Aldona Bożena Gąsiorek
    2 141 (1,87%)
  6. 6 Urszula Głod - Van De Sanden
    453 (0,40%)
  7. 8 Anita Karolina Czerniakowska-Adamczewska
    1 138 (1,00%)
  8. 5 Sławomir Jasek
    1 654 (1,45%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 1 Iwona Elżbieta Wawruszczak
    676 (0,59%)
  2. 2 Jan Karol Borowski
    367 (0,32%)
  3. 3 Jerzy Wiesław Suszyński
    131 (0,11%)
  4. 4 Jadwiga Szymak
    139 (0,12%)
  5. 5 Barbara Henryka Gumkowska
    84 (0,07%)

Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

Wideo

Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

Najczęściej komentowane

Polecamy

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2019. Zgłoś kandydatów!

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2019. Zgłoś kandydatów!

TOP 10 najlepszych szpitali w Krakowie [RANKING INTERNAUTÓW]

TOP 10 najlepszych szpitali w Krakowie [RANKING INTERNAUTÓW]

TOP 30 najbiedniejszych gmin w Małopolsce [RANKING]

TOP 30 najbiedniejszych gmin w Małopolsce [RANKING]

Najczęściej czytane