Wyciskali na medal

PS
SPORTY SIŁOWE. Zawodnicy klubu TKKF Azory wzięli udział w I Mistrzostwach Juniorów i Subjuniorów i Kobiet w Wyciskaniu na Ławce, rozegranych w czeskim Pilźnie.

Zmagało się 166 zawodników i zawodniczek z 17 krajów. Polscy ciężarowcy zanotowali spore sukcesy. Startująca w kategorii 75 kg w subjuniorach Malwina Madejewska wywalczyła złoto. Startująca w kategorii 67,5 kg Paulina Cygan z wynikiem 70 kg zajęła trzecie miej- sce i zdobyła brąz. Drużynowo polskie subjuniorki były drugie za Węgierkami a przed Finkami, Niemkami i Słowaczkami (ex aequo).
Wśród juniorek w kategorii 52 kg Adrianna Łosik z wynikiem 75 kg była pierwsza. W kat. 82,5 kg Paulina Szczupak z wynikiem 70 kg była trzecia. W kat. plus 90 kg Ewelina Skwierawska, mając 100 kg, była czwarta. Drużynowo wśród juniorek Polki zajęły trzecie miejsce za Węgierkami i Niemkami.
Wśród subjuniorów startowało pięciu Polaków. W kat. 52 kg Patryk Roget wycisnął 102,5 kg i zdobył pierwsze miejsce. W kategorii 60 kg Felicjan Goyke - 132,5 kg - też był pierwszy. W kategorii 75 kg Błażej Szewka wycisnął 170 kg i zdobył złoto. W kategorii 100 kg Konrad Kwietniowski wycisnął 205 kg i także był pierwszy. Drużynowo Polacy zajęli pierwsze miejsce przed Finlandią i Węgrami.
Ośmiu polskich zawodników startowało wśród juniorów. Grzegorz Janka uzyskał w kategorii 56 kg wynik 112,5 kg, co dało mu trzecie miejsce. W kategorii 67,5 kg walczył Łukasz Wydra, który z wynikiem 160 kg był czwarty. W tej samej kategorii startował Łukasz Wolkiewicz, z wynikiem również 160 kg był piąty (przegrał z kolegą z reprezentacji wagą ciała). W kategorii 82,5 kg Daniel Miller wycisnął 217,5 kg i był pierwszy. W kategorii 90 kg Robert Mosiołek uzyskał 225 kg i był drugi. W tej samej kategorii Bogusław Woszczuk z wynikiem 220 kg był trzeci. W kategorii 100 kg Mariusz Zgoda wycisnął 230 kg i był pierwszy. Wreszcie w kategorii plus 125 kg Paweł Chindziewicz wycisnął 232,5 kg, co dało mu trzecie miejsce. Drużynowo wśród juniorów triumfowała Polska przed Finlandią i Białorusią.