Wydłuża się trasa linii aglomeracyjnej 297 w gminie...

Wydłuża się trasa linii aglomeracyjnej 297 w gminie Zielonki. Skorzystają mieszkańcy Dziekanowic

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Wydłuża się trasa linii aglomeracyjnej 297 w gminie Zielonki. Skorzystają mieszkańcy Dziekanowic
1/2
przejdź do galerii

©Michal Gaciarz / Polska Press

Trasa autobusowej linii aglomeracyjnej MPK 297 Kraków Krowodrza Górka - Bosutów od soboty 14 lipca 2018 r. zostanie wydłużona. Zapewni to mieszkańcom większego terenu gminy możliwość dojazdu z do stacji PKP Batowice i korzystanie z kolei aglomeracyjnej, równocześnie komunikując miejscowość Dziekanowice.
Wydłużona trasa linii 297 będzie przebiegać z Krowodrzy Górki do przystanku Bosutów Dziekanowice bez zmian, a następnie w Dziekanowicach ul. Szmaragdową, ul. Długą do przystanku Dziekanowice Kapliczka, gdzie linia zawróci i skieruje się po tej samej trasie do przystanku Bosutów Krakowska i dalej bez zmian do pętli w Bosutowie (gdzie zostaje zmieniona nazwy na Boleń Pętla). W przeciwnym kierunku autobus pojedzie analogiczną trasą.

Na nowym odcinku trasy linia obsłuży wszystkie przystanki.
- W kierunku Bosutowa linia obsłuży przystanki w kolejności: Krowodrza Górka – Bosutów Dziekanowice bez zmian, a następnie: Dziekanowice Batowice SKA, Dziekanowice Długa, Dziekanowice Kapliczka, Dziekanowice Batowice SKA, Bosutów Krakowska i dalej bez zmian;

- W kierunku Krowodrzy Górki linia obsłuży przystanki w kolejności: Bosutów (Boleń Pętla)-Bosutów, Krakowska bez zmian, a następnie: Dziekanowice Batowice SKA, Dziekanowice Kapliczka, Dziekanowice Długa, Dziekanowice Batowice SKA, Bosutów Dziekanowice i dalej bez zmian.

Linia aglomeracyjna 297 na nowej trasie wykona 16 par kursów w dni powszednie, 11 w soboty oraz 10 w dni świąteczne w tym po trzy wjazdy kieszeniowe do przystanku Węgrzce Centrum tak jak przed zmianą. Kurs Bosutów Krakowska – Bosutów (Boleń Pętla) zostanie wydłużony do trasy Dziekanowice Batowice SKA – Boleń Pętla.

Przypomnijmy, że po terenie gminy Zielonki kursuje 16 aglomeracyjnych linii dziennych MPK i 2 linie nocne, na których funkcjonowanie w 2018 r. gmina Zielonki przeznaczyła 3 mln zł.

Linki do rozkładów jazdy i cennika biletów
http://kmkrakow.pl/
https://malopolskiekoleje.pl/images/Oferty/10.2017/Bilet-zintegrowany-od-10.12.2017_.pdf
http://rozklad-pkp.pl/
https://portalpasazera.pl/
https://mka.malopolska.pl/jak-otrzymac-karte-mka

ZOBACZ KONIECZNIE:Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


Wideo: Co Ty wiesz o Krakowie?

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo