Wygrali z liderem. Pogoń Miechów – AP Przebój Wolbrom 3:1 (2:0) [ZDJĘCIA]

(WOJ)
W środku najlepszy na boisku Adam Wędzony
W środku najlepszy na boisku Adam Wędzony ALG
W meczu przedostatniej kolejki krakowskiej klasy A Pogoń pokonała z Wolbromia, zbliżając się do awansu do okręgówki. Miechowianie świetnie zagrali zwłaszcza do przerwy.

1:0 Dawid Byrski 21, 2:0 Adam Wędzony 35, 3:0 Mateusz Florek 70 (głową), 3:1 Paweł Misztal 90+1 (głową)
Pogoń: Mach – Król, Wieczorek, Janczyk, Kosałka, Antos (70 Florek), R. Dudek (89 Mazur), K. Dudek (90+3 Nawrot), Byrski (90+1 Organiściak) – Wędzony, Maniak
AP Przebój: Jończyk – Domagała, Tarnówka, Zajega (65 Łaskawiec), Misztal, K. Kulawik, Karpierz, Cupiał, Kocioł – Michalak, Kordaszewski
Sędziował Marcin Mróz (KS Olkusz). Żółte kartki: Maniak – Cupiał. Widzów 250.

W 18 minucie przejął futbolówkę na środku boiska Wędzony, wrzucił na 16 metr do Byrskiego, a ten strzałem na długi słupek całkowicie zaskoczył Jończyka. W 33 min. Konrad Dudek zagrał na „szesnastkę”, podanie odebrał Wędzony, oddając precyzyjny strzał tuż przy lewym słupku. Strzelca skuteczne osłaniał z tyłu Byrski.

70 min – wprowadzony za Antosa, Florek podwyższył na 3:0 głową po centrze najlepszego zawodnika meczu, Wędzonego. Honorowa bramka dla gości padła w doliczonym czasie gry. Ruszył z kopyta prawą stroną filigranowy Kocioł, wrzucił prawą nogą piłkę idealnie na głowę Misztala, który ulokował piłkę w siatce Macha. Środowe spotkanie oglądała spora grupa kibiców z Wolbromia, Bukowna i Olkusza.