II liga siatkarek. Rozpoczął się nowy sezon, w którym faworytami do awansu są zespoły z Małopolski.

MKS San-Pajda Jarosław – Kampus Wielicki 3:1 (23:25, 25:10, 25:20, 25:20)
Kampus: Borowska, Bodzęta, Świerczyńska, Nabielec, Świeży, Stanecka oraz Maszek (libero), Starowicz, Bandura, Mazur, Antos, Stasiak.

Poprad Stary Sącz – KS Bronowianka Kraków 0:3 (18:25, 14:25, 20:25)
Bronowianka: Kuskowska, Janota, Adamiak, Szychowska, Sowisz, Sroga (libero) oraz Mysiak, Domagalska, Cichoń, Postrożny, Bernaciak, Nowak.

Wieliczanki rozpoczęły ten mecz bardzo dobrze, ale szybko humory w ekipie gości się popsuły, bo kontuzji doznała Alicja Nabielec. Siatkarki Kampusu utrzymały dobrą formę do końca seta i wydawało się, że pokonają młodą drużynę z Jarosławia. O drugim secie trzeba jednak zapomnieć, a w kolejnych wyrównana walka toczyła się do połowy partii, potem dominowały gospodynie, które zdobyły 3 punkty.

Prowadzona przez Krystiana Bławata drużyna z Krakowa typowana jest jako murowany kandydat do zwycięstwa w lidze. Przed sezonem solidnie wzmocniono skład i w Starym Sączu Bronowianka wygrała zasłużenie. W I secie walka była zacięta, goście prowadzili 4:1, by stracić kolejno 5 punktów.

Dobra gra Janoty, Kusowskiej i Sowisz sprawiła, że Bronowianka wygrała tę partię. Potem krakowiankom szło już lepiej, w II secie Poprad prowadził tylko raz 1:0, a w trzecim Bronowianka prowadziła 13:5 i pewnie wygrała.