MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyniki wyborów 2024 Kraków. Sztab wyborczy posła Aleksandra Miszalskiego. Będzie potrzebna druga tura! Wyniki EXIT POLL

Aleksandra Łabędź
Aleksandra Łabędź
Wiele emocji w sztabie wyborczym Aleksandra Miszalskiego, posła Platformy Obywatelskiej ubiegającego się o fotel prezydenta Krakowa. Jak pokazują pierwsze, sondażowe wyniki - Aleksander Miszalski w pierwszej turze wyborów na prezydenta Krakowa uzyskał - 39,4 proc. głosów. - Drogie krakowianki, drodzy krakowianie, dziękuję! Z całego serca wam dziękuję! - mówił tuż po ogłoszeniu nieoficjalnych wyników Aleksander Miszalski. W drugiej turze wyborów, która odbędzie się 21 kwietnia, poseł Aleksander Miszalski powalczy z niezależnym kandydatem Łukaszem Gibałą.

W niedzielę, 7 kwietnia w Klubie Żaczek przy ul. 3 Maja 5 swój sztab wyborczy przygotował Aleksander Miszalski. Wspólnie z posłem Platformy Obywatelskiej na ogłoszenie wyników czekało wiele znanych osób. Wśród nich byli m.in.: Szczęsny Filipiak, szef Platformy Obywatelskiej w Krakowie, wicewojewoda małopolski i współprzewodniczący Nowej Lewicy w Małopolsce Ryszard Śmiałek, Paweł Pichniarczyk, dyrektor Łukasiewicz ICiMB, Jerzy Meysztowicz, Bogdan Klich, Jerzy Federowicz, posłanka Katarzyna Matusik-Lipiec a także m.in. dotychczasowi radni miejscy Bogumiła Drabik, Łukasz Sęk, Artur Buszek, Dominik Jaśkowiec, Tomasz Daros, Iwona Chamielec.

- Drogie krakowianki, drodzy krakowianie, dziękuję! Z całego serca wam dziękuję! To oczywiście na razie są sondaże Ipsosu, w związku z tym z pełną pokorą czekamy na pełne wyniki jutrzejsze. Ale jest dobrze, można nawet powiedzieć - bardzo dobrze! Chciałem podziękować w tym miejscu wszystkim Krakowiankom i Krakowianom, którzy na mnie głosowali, ale i podziękować również i tym, którzy głosowali na kontrkandydatów i poszli dzisiaj do wyborów - mówił tuż po ogłoszeniu nieoficjalnych wyników Aleksander Miszalski.

- Przed nami druga tura, dwa ciężkie tygodnie pracy! Bardzo wytężonej pracy. Jutro zaczynamy - 7. rano rondo Mogilskie! Dwa tygodnie ciężkiej pracy nas wszystkich po to, by budować Kraków oparty na zgodzie, na dialogu, na współpracy - dodał Miszalski zarazem dziękując wszystkim, którzy wspierali go w kampanii, żonie, a także rektorowi Uniwersytetu Ekonomicznego - Stanisławowi Mazurowi, który na kilka dni przed wyborami zrezygnował z ubiegania się o fotel prezydencki i poparł Aleksandra Miszalskiego.

Rozmawiamy z Aleksandrem Miszalskim chwilę po ogłoszeniu wyników

- Pierwsze emocje, które się pojawiają to wdzięczność dla krakowian za to, że poszli na wybory, że głosowali na wszystkich kandydatów, ale przede wszystkim, że zagłosowali na mnie. Wdzięczność za to, że zaufali, za to, że ta oferta programowa, którą przygotowywaliśmy przez kilka miesięcy i przedstawialiśmy mieszkańcom spotkała się z aprobatą. Jest również wzruszenie, radość, minimalne zaskoczenie bo ten wynik jest lepszy niż nawet w naszych najbardziej optymistycznych założeniach. Teraz pełna mobilizacja i dwa tygodnie ciężkiej pracy przed drugą turą – mówił Aleksander Miszalski i dodał: - Na taki wyniki mogło zadziałać wiele czynników, a wśród nich m.in. wsparcie prof. Stanisława Mazura, nasze dwie konwencje wyborcze, codzienne rozmowy od rana do wieczora z mieszkańcami Krakowa. Byliśmy wszędzie, przeprowadziliśmy wiele rozmów bardzo owocnych mimo czasami innych poglądów politycznych. Myślę, że to synergia wielu różnych działań i dobrej kampanii.

Aleksander Miszalski zapytany o plany na najbliższe dwa tygodnie odpowiedział: - Jutro o 7. rano rondo Mogilskie i kawa z podziękowaniem dla mieszkańców, no i dalsze przekonywanie – tych, którzy jeszcze nie są przekonani – i tak będzie przez dwa tygodnie.

Aleksander Miszalski (ur. 1980 r.) jest magistrem trzech kierunków: ekonomii i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym, turystyki i rekreacji na Akademii Wychowania Fizycznego, socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2024 uzyskał stopień doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Jest przedsiębiorcą działającym w branży turystycznej. W 2009 r. wstąpił do Platformy Obywatelskiej i jest przewodniczącym jej wojewódzkich struktur. Został wybrany na radnego Krakowa w 2014 i 2018 r. W 2019 r. uzyskał mandat poselski, otrzymał prawie 16 tys. głosów. W 2023 r. ponownie został wybrany na posła, zagłosowało na niego prawie 29,5 tys. osób.

Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski