Wysoka porażka szczypiornistek z Olkusza na boisku lublinianek

Jerzy Filipiuk
Natalia Kolonko była najskuteczniejszą zawodniczką olkuskiej drużyny
Natalia Kolonko była najskuteczniejszą zawodniczką olkuskiej drużyny Artur Bogacki
I liga piłkarek ręcznych. W meczu 11. kolejki SPR Olkusz przegrał na boisku MKS AZS UMCS Lublin 26:34.

„Srebrne Lwice”, podopieczne trenera Marcina Księżyka, wystąpiły w zaledwie ośmioosobowym składzie! Dwukrotnie nawet objęły prowadzenie (Natalia Kolonko trafiła na 0:1, a Laura Nawary na 1:2), ale potem nie wykorzystały rzutu karnego.

Do remisu doprowadziła Jagoda Lasek. Później uwidoczniła się przewaga gospodyń, która rosła w miarę upływu czasu. W ich bramce bardzo dobrze spisywała się Katarzyna Gruszecka. Przed przerwą sparowała aż tuzin rzutów.

Druga połowa meczu zaczęła się tak jak pierwsza – od gola dla olkuszanek (zdobyła go Klaudia Zub). Potem miejscowe zawodniczki powiększały przewagę. Prowadziły m.in. 22:15 i 28:20. Przyjezdne nie były w stanie im poważniej zagrozić.

AZS MKS UMCS Lublin – SPR Olkusz 34:26 (16:11)

Bramki: Lasek 10, Szyszkowska 7, Suszek 6, Pękalska 4, Markowicz 3, Blaszka 1, Nazar 1, Wojdyło 1, Ziętek 1 – Kolonko 9, Zub 7, Bocheńska 4, Mrozowska 3, Nawara 3.