Wyszarpali wygraną i przełamali złą passę

(ART)
I liga siatkarzy. W szóstej kolejce ekipa AGH Kraków wygrała w Zawierciu z beniaminkiem. To jej trzecie zwycięstwo.

Aluron Warta Zawiercie – AGH Kraków 2:3 (25:21, 21:25, 25:16, 21:25, 15:17)
Aluron Warta: Syguła, Auguścik, Mysera, Dzierżanowski, Zborowski, Zbierski, Szatkowski (libero) oraz Brożyniak, Kantor.
AGH: Górski, Surma, Smolarczyk, Szalacha, Akala, Dzierwa, Głód (libero) oraz Małysza, Mucha, Kosiek, Walczykowski, Galiński.

Do tego meczu sąsiadujące w tabeli drużyny przystępowały w nieco innych nastrojach. Gospodarze wygrali dwa ostatnie spotkania, krakowianie natomiast doznali bolesnych porażek po 0:3. W sobotę, bo bardzo zaciętym meczu, akademicy przełamali złą passę w I lidze.

Przyjezdni wyszli ze sporych opresji. Po trzech setach było 2:1 dla rozkręcających się graczy beniaminka, którzy dodatkowo w czwartej odsłonie prowadzili 4 „oczkami” (13:9) i wydawało się, że pójdą za ciosem. Nie wykorzystali jednak szansy. Krakowianie ich dogonili, a następnie emocjonującego tie-breaka rozstrzygnęli na swoją korzyść.

W piątym secie walka była wyrównana, obie strony przeżyły huśtawkę nastrojów. Początek należał do krakowian, którzy odskoczyli na 2 punkty (1:3, 4:6), ale własne błędy (m.in. psute zagrywki) sprawiły, że gospodarze się podnieśli. Wkrótce byli w lepszej sytuacji, bo ze stanu 4:6 doprowadzili do 9:7.

W trudnym momencie w ekipie AGH nie zawiódł Michał Dzierwa. Po tym jak obił blok rywali, było 9:10. Atakujący nadal punktował, lecz miejscowi również skutecznie odpowiadali. Obronili meczbola i doprowadzili do remisu. W końcówce Grzegorz Surma udanie zaatakował, a następnie akcja Warty skończyła się trafieniem w siatkę i z wygranej mogli się cieszyć goście.

Najlepszym zawodnikiem spotkania (MVP) wybrany został Michał Dzierwa (28 pkt). Bardzo dobrą zmianę dał Dawid Małysza – 16 „oczek”.