Wytrzymały próbę nerwów

Piłkę zbija Joanna Kaczor z Muszynianki Fot. PAP/Andrzej Grygiel
TAURON MKS DĄBROWA GÓRNICZA - BANK BPS MUSZYNIANKA/FAKRO 2-3 (25-20, 12-25, 17-25, 29-27, 13-15)

PLUSLIGA KOBIET. Po zaciętym spotkaniu muszynianki wygrały w Dąbrowie Górniczej

Sędziowali: Dariusz Jasiński i Jacek Broński. Widzów 3000. MVP: Klaudia Kaczorowska (Bank BPS).

Tauron MKS: Szczurek, Lis, Muhlsteinova, Żebrowska, Ikić, Plchotova, Strasz (libero) oraz Pura, Haładyn, Kurnikowska.

Bank BPS Muszynianka/Fakro: Wensik, Kaczor, Sadurek, Gajgał, Jagieło, Stamm-Pilon, Zenik (libero) oraz Śrutowska, Kaczorowska, Bednarek-Kasza, Piątek.

Tradycji stało się zadość. Mecz "mineralnych" z Dąbrową Górniczą ponownie był niezwykle zacięty, a sytuacja na parkiecie zmieniała się nieustannie. Już pierwszy set zapowiadał duże emocje. Do połowy tej części meczu na tablicy najczęściej widniał remis. Na dobrą akcję Żebrowskiej tym samym odpowiadały Kaczor lub Gajgał. Jednak Tauron bardzo dobrze się bronił, obejmując prowadzenie 18-15. Tę przewagę gospodynie utrzymały do końca seta.

Bardzo podrażnione takim obrotem sprawy siatkarki z Muszyny w drugiej części meczu wręcz ośmieszyły rywalki. Po skutecznych atakach Gajgał i blokach Bednarek-Kaszy było już 5-1 dla muszynianek. Po pierwszej przerwie technicznej Kaczor i jej koleżanki w ciągu kilku minut wypracowały bardzo dużą przewagę, prowadząc 16-4. Znakomicie w tej części meczu zagrała Gajgał, która zdobywała punkty niemal po każdym ataku. Kiedy na zagrywce stanęła Kaczorowska, szybko zrobiło się 20-6. Po drugiej stronie siatki do walki koleżanki próbowała poderwać Plchotova, ale na niewiele się to zdało. Seta w swoim stylu zakończyła Jagieło.

Wydawało się, że muszynianki wreszcie złapały swój rytm gry i szybko rozprawią się z rywalkami. Tymczasem w trzecim secie przez dłuższy czas "mineralne" nie potrafiły wypracować przewagi. Początek to skuteczne ataki byłych zawodniczek klubu z Muszyny: Żebrowskiej i Plchotovej oraz Szczurek. Po ataku Bednarek-Kaszy w aut gospodynie prowadziły 4-2. Na szczęście w zespole gości były Kaczor i Kaczorowska. Obie szybko doprowadziły do remisu. Kiedy do gry włączyła się Gajgał, na pierwszej przerwie technicznej muszynianki prowadziły 8-6. W miarę wyrównany mecz toczył się do stanu 13-13. Później po każdej akcji przewaga przyjezdnych rosła. Skutecznymi akcjami popisywała się Kaczorowska. Seta ładnym atakiem zakończyła Bednarek-Kasza.

Wydawało się, że prowadząc 2-1, zespół z Muszyny ogra gospodynie. Jednak siatkarki Tauronu zaczęły walczyć niezwykle zaciekle o każdą piłkę. Mimo skutecznych ataków Kaczorowskiej, wspomaganej przez Kaczor i Gajgał, muszynianki nie mogły wypracować przewagi. Gospodynie po akcjach Ikić, Liniarskiej i Plchotovej prowadziły 18-13. Od stanu 20-20 już do końca seta trwała wyrównana walka. Siatkarki obu zespołów próbowały zaskoczyć rywalki zagrywką, ale najczęściej przynosiło to punkty przeciwniczkom. Trenerzy krzyczeli, a rozemocjonowane zawodniczki popełniały błędy. Gospodynie zrobiły ich mniej i cieszyły się z wygranej.

Tie-break to nerwowa walka obu zespołów, ale "mineralne" grały skuteczniej i prowadziły 8-5. Wydawało się, że mecz jest już pod ich kontrolą, tym bardziej, że po ataku Kaczorowskiej było 10-6. Po drugiej stronie siatki Liniarska i Plchotova starały się przełamać dobrą grę przyjezdnych, ale na tablicy wyświetlił się wynik 12-8 dla gości. Oczekiwano końca meczu, gdy tymczasem dąbrowianki po atakach Skowrońskiej i Plchotovej doprowadziły nieoczekiwanie do remisu 12-12. Na szczęście dla muszynianek, wytrzymały one próbę nerwów. Kolejne dwa punkty zdobyła Jagieło, a seta i mecz zakończyła Kaczorowska.
(Kow)

WYNIKI

W innych meczach: AZS Białystok - Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia 3-0 (25-14, 25-17, 25-19), Atom Trefl Sopot - Impel Gwardia 3-0 (25-19, 25-6, 25-13), Centrostal Bydgoszcz - Stal Mielec 3-2 (25-20, 14-25, 25-23, 13-25, 16-14). Dziś: Organika Budowlani Łódź - Aluprof Bielsko-Biała.

1. Atom Trefl 12 30 32-10

2. Bank BPS Muszynianka Fakro 12 29 33-13

3. GCB Centrostal 13 22 27-26

4. Aluprof 12 21 23-18

5. Tauron MKS 13 21 27-23

6. AZS Białystok 12 18 24-22

7. Impel Gwardia 13 16 25-28

8. Organika Budowlani 12 14 20-26