Z czołowych drużyn tylko Kaszowianka wygrała na inaugurację wiosny

(ART)
Tomasz Grzesiak wczoraj strzelił gola dla Kaszowianki
Tomasz Grzesiak wczoraj strzelił gola dla Kaszowianki Artur Bogacki
Klasa okręgowa. Tarnów. Remis lidera Skawinki, przy pewnym zwycięstwie Kaszowianki, oznacza, że ta druga drużyna zmniejszyła stratę do 6 punktów.

Kaszowianka - Liszczanka 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 T. Grzesiak 15, 2:0 Armatys 53, 3:0 P. Grzesiak 60.
Kaszowianka: Wolski - Twaróg, Stanula, Bielach, Pyla I (46 Sieradzki) - Armatys (88 Bujak), Wieczorek, KucabińskiI, P. Grzesiak, T. Grzesiak (60 Stolarski) - Goczał (80 Kujda).
Liszczanka: Pełka - Wyroba, Ł. Szewczyk, Piwowarski, Szymula - Szeller, Piechówka I, Kromka, Zdonek (63 Steczko), Chciuk (65 M. Szewczyk) - Jurecki (46 Ł. Szewczyk II).
Sędziował: Maciej Koster. Widzów: 200.

Pierwszego gola strzelił T. Grzesiak z rzutu wolnego z 20 m. W kwadrans po przerwie było po meczu, bo do siatki trafili Armatys (głową po akcji i centrze Kucabińskiego) oraz P. Grzesiak (asystę zaliczył Armatys). (ART)

Podgórze Kraków - Skawinka Skawina 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Bagnicki 70, 1:1 Matoga 71.
Podgórze: Grabowski - Chryczyk, MuskalskiI, Matoga, Kotiw - Polny (78 Niemirski), Bańka, Pitala, M. WiaterI - Ochałek, Sapała.
Skawinka: Wygaś - Matys, Krauz, Cieszyński, Królikowski - PachaczI (65 Ławrowski), Figiel (68 Nowak), Gładysz - Kajak (67 Danaj), Bagnicki, Basista.
Sędziował: Paweł Sikora. Widzów: 50.

Lider ze Skawiny objął prowadzenie po ładnym golu Bagnickiego. Rutynowany napastnik zastawił się w polu karnym, obrócił z piłką i trafił w dalszy róg. Goście bardzo krótko się cieszyli, bowiem po rzucie wolnym Matoga dobił swój strzał głową. (ART)

Prokocim Kraków - AP Kmita Zabierzów 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Stygar 77.
Prokocim: Wójtowicz - Stankiewicz, Bąk (46 Wąsik I), Dolczak, Zawada - WojdyłaI (90 Łobodziński), Piotr Sierant (77 Kaczorowski), Olszański, Wójcik - M. Marut, K. Sierant.
AP Kmita: Herdzik - Popowicz, SzostakI, Świerk, Barnaś - Skotnicki, Kuźma I, Więckowski, Kowalik I, Stygar - Wysokiński.
Sędziował: Piotr Mucha. Widzów: 150.

W II połowie groźniejsi byli skazywani na pożarcie zabierzowianie. W 65 min Kowalik i Popowicz trafili w poprzeczkę, a w 77 min Stygar przymierzył nieco niżej i zdobył zwycięską bramkę. (AJH)

Garbarnia II Kraków - Sokół Kocmyrzów 5:2 (2:0)
Bramki: 1:0 M. Górecki 27, 2:0 M. Górecki 30, 3:0 M. Górecki 54, 3:1 Hałat 63, 4:1 Krzeszowiak 78, 4:2 Brak 90+1, 5:1 M. Górecki 90+2.
Garbarnia II: Sypniewski - Szymonik (46 Schacherer), S. Zygmunt I, Krzeszowiak, J. Zygmunt - J. Górecki, Pietras (53 Barabasz), Kalicki, M. Górecki - Bufnal (82 Palej), Wcisło (70 Żakowicz).
Sokół: Juszczyk - Jagła, Baś, Zimny, Nowak - Hałat (80 Brak), Urbaniec, Gamrot (65 Sznajder), Piszczewski (86 Smyrak), Krzyk (46 Smętek) - Zawrzykraj.
Sędziował: Artur Kijak. Widzów: 50.

Bohaterem rezerw Garbarni został M. Górecki, który strzelił cztery bramki, w tym trzy pierwsze (tuż po przerwie cieszył się z hat tricka). Goście wcale nie musieli przegrać, w drugiej połowie Zawrzykraj i Brak trafili w poprzeczkę, a Piszczewski - w słupek. (ART)

Pozowianka Pozowianka - Lotnik Kryspinów 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Ryś 41, 0:2 Ryś 67, 0:3 P. Konik 75.
Pozowianka: Szymski - Seremak (60 Korzeniowski), Stokłosa, D. KominiakI[68], Wyroba - R. Kominiak, Piwowarczyk, Żelasko, T. Barcik, Ł. Konik - Dąbrowski (75 Rutkowicz).
Lotnik: Białecki - Lorek (63 Nogieć), Kuraś, Bieda (85 Kuchasz), Basiński - Szymański (80 Fiutowski), Gudz, Ptak, Sadko, Rechemtiuk (63 P. Konik) - Ryś.
Sędziował: Jakub Pieprzyk. Widzów: 30.

Kluczowe były okoliczności gola na 0:2. Miejscowi po stracie piłki czekali na przerwanie gry (ich zawodnik ucierpiał w starciu), lecz P. Konik przeprowadził akcję, zagrał wzdłuż bramki, a Ryś trafił do siatki. Do tego nerwów na wodzy nie utrzymał D. Kominiak, który za dyskusję z sędzią dostał czerwoną kartkę. (ART)

Zjednoczeni Złomex Branice - Piast Wołowice 1:4 (1:2)
Bramki: 0:1 Łęcki 3, 0:2 Tomczak 10, 1:2 Diouf 35, 1:3 Kurzeja 58, 1:4 Łęcki 75.
Zjednoczeni: Oszczypała - Kuziel III[52], Sikora (65 Oijrogbe), Perlik I, Blicharski I - Czarny (70 Przemysław Kalisz I), Satoła, Dudek, Nawrocki, Bajołek - Diouf.
Piast: Bębenek - Kosek, Owca, Korcel (65 Przebinda), MorawskiI - Kurzeja I (68 Mitana), Jasiołek, Ochmański (70 Rydzyk), Budziaszek- Tomczak (60 Kielar), Łęcki.
Sędziował: Rafał Pąchalski. Widzów: 200.

W niespełna kwadrans po przerwie szanse gospodarzy znacznie zmalały. Najpierw z boiska wyleciał Kuziel, a po chwili Kurzeja trafił na 3:1 dla Piasta.