Nasza Loteria

Z kamerą termowizyjną po Nowej Hucie. Sprawdź gdzie jest najgoręcej [ZDJĘCIA]

Marcin Banasik
Marcin Banasik
Jeśli w upalny dzień chcemy odpocząć na ławce na Placu Centralnym w Nowej Hucie musimy być przygotowani na to, że deski rozgrzane są do temperatury ponad 42 st. C. Z kolei alejki w tym samym miejscu dają ciepło o temperaturze 50 st. C. Schłodzić się można natomiast na Alei Róż pod zraszaczem, dzięki któremu jest tam ok 27 st. C. Z kamerą termowizyjną odwiedziliśmy kilka miejsc Nowej Huty. Sprawdźcie gdzie jest najbardziej gorąco, a gdzie można zaznać ochłody. Drobne różnice w wynikach pomiaru temperatur, między tym co widać na zdjęciu z kamery termowizyjnej, a tym co widać na zdjęciu z aparatu fotograficznego, mogą wynikać z wysokiej czułości kamery. Zdjęcia zrobione w tym samym miejscu, ale kilka sekund później pokazują już nieco inną temperaturę.

WIDEO: Barometr Bartusia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

E
EMITERM

Autor artykuły powinien się choć trochę nauczyć posługiwania się kamer termowizyjną. W pomiarach termowizyjnych należy unikać bezpośredniego promieniowania słonecznego i pomiarów pod ostrym kątem do badanej powierzchni, a także odbić nieboskłonu o bardzo niskiej temperaturze. To wszystko razem wzięte mocno fałszuje wyniki pomiarów. I jeszcze jedno - wypadałoby wziąć do ręki nieco lepszą kamerę i użyć jakiegokolwiek oprogramowania termowizyjnego.

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski