18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

   Z myślą o dzieciach

Redakcja

   MDK FORT 49 "KRZESŁAWICE" (os. Na Stoku 27b) zaprasza dzieci na festyn - dziś w godz. 12 - 19 do parku Zielony Jar na os. Na Wzgórzach Krzesławickich. W programie m.in.: pokaz iluzji, pokazy tańców, prezentacja grup artystycznych, konkurs plastyczny, zabawy, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy.
   CENTRUM WSPINACZKOWE "FORTECA" (ul. Racławicka 60) zaprasza na ścianę wspinaczkową (w godz. 10 - 23); z Okazji Dnia Dziecka dziś dzieci i młodzież do lat 18 wstęp wolny.
   W NOWOHUCKIM CENTRUM KULTURY (pl. Centralny) - dziś i 2 czerwca o godz. 10, sala 203, premiera spektaklu "Pociąg bajek" wg scenariusza Doroty Dankowskiej w wykonaniu dzieci z Teatrzyku Muzycznego "Kamyczek". Wstęp wolny. Informacje: NCK, pok. 113, tel. 644-22-47. 3 czerwca o godz. 17.30, sala estradowa NCK, Taneczne Obchody Dnia Dziecka. Grupa Gimnastyczno-Taneczna Tower Hamlets Schools z Londynu. Wstęp wolny.
   AKCJA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" - 4 czerwca o godz. 11 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej (ul. Rajska 1) wspólne czytanie z udziałem dzieci niepełnosprawnych i znanych artystów. 5 czerwca w godz. 11 - 14 w ogrodzie zoologicznym m.in. Jerzy Stuhr, Joanna Lisowska, Andrzej Sikorowski i Hanna Bieluszko przeczytają dzieciom najpiękniejsze baśnie Andersena. 6 czerwca o godz. 13.00 w sali obrad Urzędu Miasta Krakowa (pl. Wszystkich Świętych 3/4) najpiękniejsze bajki w interpretacji zastępców prezydenta Krakowa - Henryka Bątkiewicza, Stanisławy Urbaniak, Kazimierza Bujakowskiego.
   DZIELNICA XV (Mistrzejowice) zaprasza dziś na imprezę plenerową na Plantach Mistrzejowickich; od godz. 10 korowody dzieci z przedszkoli. O godz. 15 program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży. Imprezę poprowadzi Grupa Estradowa Rezon.
   W SKLEPIE ZAOPATRZENIA Artystów Plastyków (ul. Asnyka 6) dziś w godz. 14 - 17 malowanie na temat "Jak powinien wyglądać sklep plastyków" (materiały zapewnia sklep). Dla 3 najlepszych prac przewidziano nagrody.
   II IGRZYSKA Towarzystwa Przyjaciół Dzieci 2 bm. w godz. 14 - 17 na terenie obiektów Akademii Wychowania Fizycznego (al. Jana Pawła II).
   NA TRASIE LINII 8 dziś w godz. 9 - 17 będzie kursował "Wesoły tramwaj", w którym będzie prowadzona kwesta. Przejazd bezpłatny, dzieci zostaną obdarowane słodyczami. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz Rodzinnego Domu Dziecka. Akcje organizują: NZS Akademii Pedagogicznej, MPK i "Camp - centrum aktywizacji młodego pokolenia".
   MUZEUM NARODOWE zaprasza dzieci na akcję przygotowaną z okazji Dnia Dziecka i Dni Krakowa pt. "Poszukiwanie żółtej ciżemki". Dzieci biorące w niej udział, rozwiązując różne zadania w trzech oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie (w Kamienicy Szołayskich, Sukiennicach i w Gmachu Głównym); będą szukać zagubionej średniowiecznej ciżemki. Na koniec zabawy uczestnikom wręczone zostaną drobne upominki. W poszczególnych oddziałach można uzyskać ulotki informujące o "trasie" poszukiwań ciżemki oraz foldery z opisem podchodów. Kamienica Szołayskich, pl. Szczepański: godz. 11 - 12 oprowadzenie po wystawie "Wokół Wita Stwosza" oraz rozwiązywanie zagadek związanych z ekspozycją. Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Rynek Główny 1-3: godz. 12.30 - 13.30 odszukiwanie na płótnach prezentowanych w galerii różnych bucików: ciżemki królewicza Kazimierza, ciżemki księcia Giedymina, ciżemki Wierzynka i ciżemki Stańczyka oraz tworzenie prac plastycznych. Gmach Główny, al. 3 Maja 1: godz. 14 - 15 podchody w Galerii Rzemiosła Artystycznego polegające na odnajdywaniu bucików z różnych epok i z różnych materiałów. W Gmachu Głównym będzie również wyświetlany film "Historia żółtej ciżemki" w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego: 4 czerwca o godz. 17 i 5 czerwca o godz. 11.
   PRAWDZIWI INDIANIE w galerii Kazimierz (ul. Podgórska 34) - na wszystkich małych wojowników czeka mnóstwo atrakcji i zabaw. Program imprez: 1 czerwca o godz. 15 - oficjalne otwarcie wioski indiańskiej; 15 - 18 - zabawy i konkursy dla dzieci (zabawy plastyczne, kalambury, czytanie bajek, indiańskie zabawy zręcznościowe, konkurs rysunkowy); 18 - ogłoszenie wyników konkursu rysunkowego. 4 czerwca: godz. 10 otwarcie wioski; 10.15 - 18 - zabawy i konkursy dla dzieci (zabawy plastyczne, kalambury, czytanie bajek, indiańskie zabawy zręcznościowe, konkurs rysunkowy); 11 - występy Indian na placu Historycznym; 16 - malowanie twarzy dzieci; 18 - ogłoszenie wyników konkursu rysunkowego. Dodatkowe atrakcje: indiańskie namioty tipi, prawdziwi Indianie w oryginalnych strojach, plac Historyczny - zabawy zaczerpnięte z kultury Indian Ameryki Północnej: strzelanie z łuku, równoważnia szoszonów, indiańskie kręciołki, wyścigi jaszczurek, zabawy z koralikami, indiańskie narty, indiańskie kalambury, dzwoneczki, bieg apacki, mokasyny i inne.
   TEGO LATA DZIECI mogą latać z Centralwings za darmo. Promocja jest prezentem z okazji Dnia Dziecka - rozpocznie się 1 czerwca i obejmie wszystkie połączenia. Dorośli, którzy zaplanują podróż liniami Centralwings między 1 czerwca a 31 sierpnia 2005 roku, pokryją jedynie koszty opłat lotniskowych za podróżujące z nimi pociechy (w wieku do 15 lat). Promocyjna sprzedaż biletów potrwa do 10 czerwca (piątek). Sprzedaż biletów odbywa się za pośrednictwem Internetu, na stronie www.centralwings.com, poprzez call center pod numerami telefonu: 0-801-454-545, a także w biurach podróży.
   CZŁONKOWIE FUNDACJI "DOM DLA DZIECKA" zapraszają 4 czerwca na obchody Rodzinnego Dnia Dziecka. Rozgrywki sportowe z nagrodami, zajęcia plastyczne, muzyczne i ruchowe dla młodszych dzieci; ognisko, a przy nim zabawy, śpiewy i poczęstunek odbędą się na terenie parku na Krzemionkach (w otoczeniu kościoła oo. Redemptorystów) od godziny 15 do 20.
   OD LAT BP POLSKA angażuje się w akcje na rzecz dzieci, w tym na rzecz domów dziecka. Z okazji święta - dzieci z placówek, z którymi BP współpracuje, otrzymają od firmy ok. 8000 prezentów w tym: klocki lego, aparaty, action many, pióra, kubki, pluszaki, piłki, kalkulatory i autka. Prezenty dostaną m.in. krakowskie przedszkola, środowiskowe świetlice terapeutyczne, szkoły podstawowe, domy dziecka i fundacje organizujące z okazji Dnia Dziecka imprezy plenerowe połączone z aukcjami i konkursami.
   MAŁOPOLSKI KLUB REKREACJI I TURYSTYKI KONNEJ imienia 21. Pułku Ułanów Nadwiślańskich zaprasza dzieci - 5. bezpłatne zajęcia na powietrzu. W Ośrodku Turystyki Konnej "BURZANY" w Zarzycach Małych, od godz. 10 do 17, dzieci będą wożone na koniach dużych i małych; także m.in.: przechodzenie po moście linowym, rzucanie podkową do żłobu i strzelanie z łuku sportowego. Impreza jest integracyjna - mile są widziane dzieci niepełnosprawne. Na zakończenie dnia będzie ognisko. Do Zarzyc Małych można dojechać pociągiem PKP do stacji Leńcze Zarzyce Małe leżą na szlaku turystycznym pieszym i rowerowym z Lanckorony i Woli Radziszowskiej.

Wyższe mandaty od skarbówki z początkiem maja

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie