Z taką jazdą Janowski obroni cenne trofeum

(ART)
Kolarstwo górskie. Kolejny dobry występ ma za sobą Bartosz Janowski (Romet MTB Team). Krakowianin zajął 2. miejsce w rozegranym w Szklarskiej Porębie wyścigu w ramach Bike Maratonu.

Nasz zawodnik znów liczył się w walce o zwycięstwo. Tym razem jednak na 77-kilometrowej trasie, bardzo trudnej po opadach deszczu, nie udało się wygrać, finiszował 2. (w open i kategorii M2, czyli elicie), 6.40 min za Piotrem Kurczabem (SGR Srebrna Góra).

Janowski przed rokiem wygrał klasyfikację łączną tego cyklu, jednego z najpopularniejszych w Polsce na długich dystansach. Teraz jest na dobrej drodze do powtórzenia osiągnięcia. Po 7 z 10 eliminacji plasuje się na pozycji lidera kategorii M2, i to ze znaczną przewagą nad kolejnym z rywali. W praktyce już może szykować się do świętowania sukcesu.

W gigamaratonie po raz kolejny w ścisłej czołówce znalazł się również Wacław Szwarc (BGŻ Eska Team). Weteran ze Skawiny w kategorii M5 uplasował się na 3. pozycji, a łącznie ma szansę na triumf – teraz jest 2.

Na średnim dystansie (mega, 54 km) Kraków też miał swoją reprezentację na podium – 2. lokatę w M2 wywalczył Michał Cąpała (MTB Team RMF FM Rockstar Energy Drink). O 24 s przegrał z Patrykiem Kaczmarczykiem (Mitutoyo Dema PWR Team). W kategorii M4 było nawet lepiej, bo inny zawodnik „radiowej” ekipy, Krzysztof Podolski, okazał się najszybszy.