Piotr Olkowicz
Zawodnicy Pittsburgh Penguins cieszą się po zdobyciu gola przez ich bramkarza
Zawodnicy Pittsburgh Penguins cieszą się po zdobyciu gola przez ich bramkarza NHL twitter
Tristan Jarry został 14. bramkarzem w historii hokejowej ligi NHL, któremu udało się strzelić gola. Zawodnik Pittsburgh Penguins przypieczętował wygraną zespołu na wyjeździe z Tampa Bay Lightning 4:2.

Na nieco ponad minutę przed końcem meczu Lightning dążąc do remisu wycofali bramkarza. W ataku stracili jednak krążek, który trafił do Jarry'ego. 28-latek natychmiast zdecydował się na strzał i trafił przez niemal całe lodowisko.

- To była idealna sytuacja. Krążek powoli zmierzał w okolicę mojej bramki i nawet nie musiałem go zatrzymywać, tylko od razu uderzyłem. Taki gol nie zdarza się często, więc przyznaję, że to dla mnie całkiem fajna sprawa - powiedział Jarry, który pięć lat temu także trafił do bramki, ale w rozgrywkach niższej ligi AHL. Gol był świetnym ukoronowaniem jego bardzo dobrego meczu, bo zanotował także aż 39 obronionych strzałów.

Po pierwszej tercji Lightning prowadzili 2:0 za sprawą trafień Stevena Stamkosa i Tannera Jeannota. Później jednak Jarry był już był bezbłędny, a do siatki zaczęli trafiać jego koledzy. Na listę strzelców wpisali się Sidney Crosby, Drew O'Connor oraz Jeff Carter.

Mimo wygranej "Pingwiny" plasują się dopiero na siódmym miejscu w tabeli Metropolitan Division. Lightning, którzy doznali trzeciej porażki z rzędu, są na piątej pozycji w Atlantic Division.