Zaczęli od brązu

ART
Od brązowego medalu Filipa Mazurka w długodystansowych mistrzostwach Polski rozpoczęli sezon biegacze na orientację. Impreza odbyła się w Orzeszu na Śląsku.

Mazurek wywalczył 3. lokatę w biegu młodzieżowców (do lat 20). Zdecydowanie wygrał Łukasz Nowacki (Grunwald Poznań), a za nim walkę o 2. lokatę stoczyli Mateusz Wensław (Flota Gdynia) i Mazurek. Ostatecznie to rywal wyprzedził o 1.12 min krakowianina. Wśród juniorów 21. był Mateusz Miśtal. Natomiast w gronie weteranów (kategoria 50-latków) 4. miejsce wywalczył Jan Gracjasz, z kolei w biegu 60-latków 6. był Ryszard Bykowski.
W biegu seniorek 5. lokatę zajęła Kinga Ziółko, a 7. była jej koleżanka klubowa Anna Karnia-Biskupska. Wygrała Marta Florkowska (Grunwald Poznań). (ART)